Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TSMT torna, otthoni feladatsor...

TSMT torna, otthoni feladatsor nektek hány feladatból áll? Ezzel mennyi idő alatt végeztek, heti hány alkalommal kell?

Figyelt kérdés

Mire kaptátok, és mennyi idős gyereknek?

Mióta csináljátok és van-e javulás?

Végül: hogy bírjátok fizikailag és a gyerek mennyire viseli jól? :)


2016. márc. 27. 21:20
 1/8 Bella169 ***** válasza:

7 hónapos a kislányom. nem kezdett el fél évesen forogni. Kiderült bal oldalt nyaktól derékig enyhén kötött a hátizma.

1szer voltunk eddig foglalkozáson.(hétfőn) Sajnos alig lehet időpontot szerezni. Azóta csináljuk itthon.

A lányomat plédben és gimnasztika labdán kell hintáztatni többféle módon. Ő nagyon élvezi :) Nekünk már kicsit megterhelőbb. Kb 15-20 perc míg végzünk, attól függően milyen gyorsan vagy lassan sikerül mondanom a mondókákat. A végére már nekem picit nehéz a 9 kilóját hintáztatni is közben mondókázni. De érte bármit.

Javulás még ilyen rövid idő alatt nem sok van, de minimálisat már észleltem.

Ja és 13 feladat van, és minden nap kell csinálnunk.

Egy dolog okoz nekünk igazán fejtörést néha, hogy nem lehet közvetlen lefekvés előtt csinálni. A torna és az alvás között min 1 órának el kell telnie, nos ez necces ha a férjem délutános és csak délelőtt van lehetőségünk csinálni, ugyanis a lányom még 4szer alszik napközben. Csak úgy jön ki ha közvetlen kaja előtt megcsináljuk.

2016. márc. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem 4 éves a fiam, 18 kiló. Majdnem 1 óra, 18 feladat, egyedül nem bírom tartani és korrigálni, hintáztatni se, azok 2 emberes dolgok. Heti 3 alkalom, nemrég kezdtük. Szerintem nagyon izmos leszek a végére. :)
2016. márc. 27. 22:22
 3/8 Bella169 ***** válasza:

Nekem is kell segítség :) Képtelenség egyedül hintáztatni plédben egy gyereket :)

Amúgy én is mindig mondom, hogy a sétával lábra gyúrok (napi 3 óra egy huzamba), ezzel meg karra :) Leadom legalább ami a szoptatással rám jött :)

Nektek mit kell korrigálni vele?

2016. márc. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Figyelmi és viselkedési problémák. 3 reflex van.
2016. márc. 27. 23:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Oxigénhiánnyal született, enyhével ugyan, de azért sajnos ez lett.
2016. márc. 27. 23:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi is 4 évesen kezdtük, egészen 7 éves korig csináltuk. Egy idő után már heti 5 alkalommal. Olyan 6 éves kora körül volt nagyon nehéz, mert már utálta, nem akart együttműködni. Pléd-labda, trambulin, gördeszka. 1 óra hossza. Neki is oxigénhiány, figyelemzavar, hiperakítivitás gyanú volt.

Mára 9 éves kitűnő tanuló! Szóval kitartás! Megéri a kemény munka, a befektetett energia!

2016. márc. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ó, nagyon köszönöm. :)

Nagyon okos gyerek, annyira sajnálom szegényt, segíteni akarok rajta.

De hogy még több foglalkozás kell később, kicsit ijesztő...már most utálja.

Nekünk is ugyanilyen gyakorlatok vannak előírva.

2016. márc. 28. 09:39
 8/8 anonim válasza:

Másfél éves a kisfiam, most kezdjük a TSMT-t.

A felmérés után az egyénre szabott feladatsorunk 16 gyakorlatból áll. Szellemileg könnyen áttekinthető és megtanulható a szülő számára, fizikailag megterhelőnek találom, pedig nem vagyok gyenge. Ugyanakkor gondolom majd hozzászokunk, és akkor már könnyebben fog menni. A férjem segítsége nélkülözhetetlen a plédes lengetéseknél. A gyerek bizonyos pontokon élvezi és nevet, máskor óckodik és sír kicsit. Ennek ellenére -félig-meddig szakmabeliként- a gyermek érdekében "szőrös szívet" javasolok: a gyakorlatokat egymás után, megszakítások nélkül le kell nyomni, mert csak úgy hatásos, a végén aztán jöhet az ölbebújós vigasztalás!

2016. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!