Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova irassam be tornázni majd...

Hova irassam be tornázni majd a lányomat?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lányom Barka. Már akkor tudtam, hogy tornázni fog a lányom amikor még csak 2 éves volt. Csak azt nem tudom, hogy hova irassam be és azt sem tudom, hogy ez hogyan zajlik. Azt szeretném, ha többre vinné a lányom a tornázással, tehát járhatna versenyekre stb. Az FTC-re gondoltam meg a Honvédra meg stb. De nem tudom, hogy egyáltalán hány éves kórtól foglalkoztatják a pöttömpannákat. Szóval mindenképpen egy erős egyesületbe szeretném beiratni. Részletes választ, ha valaki tudna adni nagyon boldog lennék. Értelmetlen, hülyéskedős válaszokat kérlek ne ide írjátok, előre is köszönöm!

23/L



2016. febr. 29. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerencsétlen gyerekek. 2 évesen anya eldöntötte mi akarhat lenni. Téged is így neveltek? Közölték veled mi a dolgod az életben? N31
2016. febr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen engem is igy neveltek csak en nem tornaztam, hanem szinkronusztam. Egyebkent pont ez annak orulok, hogy a lanyom latta a tvben Boczogo Dorinat es kozolte velem , hogy o is tornazni akar😂. Ugyhogy ez nem csak az en valasztasom egyebkent meg, ha ugy lenne, hogy csak az en valasztasom akkor is azt gondolom, hogy az, hogy most kemenyen edzik felnott koraban profitalni fog es orulni fog, hogy akkor beirattuk tornazni.😊😊
2016. febr. 29. 15:56
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

"Már akkor tudtam, hogy tornázni fog a lányom"

"Ugyhogy ez nem csak az en valasztasom egyebkent meg, ha ugy lenne, hogy csak az en valasztasom akkor is azt gondolom, hogy az, hogy most kemenyen edzik felnott koraban profitalni fog es orulni fog, hogy akkor beirattuk tornazni"


Hát ez remek... Bocsi. "Remek".

Biztos tök "jó" gyerekkora lesz ha kedves anyuka rákényszeríti az akaratát.

2016. febr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
En is remelem, hogy szeretni fogja a tornat!😊 na, de inkabb tanacsokra vagyok kivancsi 😂
2016. febr. 29. 16:15
 5/11 anonim ***** válasza:
A helyedben először is felhívnám a kiszemelt egyesületet, hogy hány éves kortól fogadják. (Én birkózni járattam volna a fiam, de csak 6-7 éves kortól lehetett volna, karaténál viszont bevették "próbáljuk meg" alapon 5 évesen és most nagyon élvezi, pedig iskolásokkal van együtt.) Az sem mindegy, hol és mikor vannak edzések, mert ha át kell cihölni a gyereket a téli sötétben még az egész városon álmosan és éhesen, az ebben a korban fárasztóbb lehet, mint maga az edzés.
2016. febr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A végre egy hasznos válasz! Köszönöm szépen. Hat igen, en is

Gondolkoztam ezen😄. Az FTC peldaul kozel van hozzank.

2016. febr. 29. 16:22
 7/11 anonim ***** válasza:
"Az FTC-re gondoltam meg a Honvédra meg stb".Mi van Veled?Olyan határozott vagy.....vagy mégsem?!Azt se tudod mit is akarsz valójában.Az én lánykám 3.5 éves,nagyon fejlett mozgáskultúrával rendelkezik(nekem is van tornász múltam).Mivel a "komolyabb" edzők(pl. Fráter Viktória) általában csak 4 éves kortól vállalják,momentán az óvodába jár-fizetős-zenés tornára/aerobikra).Ősztől már magán úton járatom majd.De még nem egyesületbe!Azért ahhoz,hogy valaki leigazolja,és majdan versenyekre járjon,igencsak kell az "előélet".Nem így működik,hogy odaviszem,és hipp-hopp leigazolják.Nézz körül,érdeklődj,járj utána.....
2016. márc. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kszonom szepen 00:15-ös! 😊
2016. márc. 1. 00:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Kezdetnek vidd el magántanárhoz, aki felméri, TUD-E tornázni, van-e olyan ügyes, stb. (anya engem is akart járatni, de az edző a 4-5. alkalom után mondta, hogy ezt elfelejtheti).

- ha a tanár rábólint, és vállalja, edzheti tovább, vagy ajánl egyesületet - bár lehet, jobb, ha te érdeklődsz, mert egy tanár simán lehet elfogult is (bár nem kéne neki)

- onnantól kezdve pedig a gyerekeden múlik, bírja, szereti-e a napi 5-6 órás edzéseket (suli után, hétvégén)

- és azt is kalkuláld bele, lesz-e 24-25 éves korára annyi kereseted, hogy fizetni tudd a gerinc-, és egyéb műtétét


Barátnőm szertornázott 10 évig, 14 évesen ott kellett hagynia, mert járni alig bírt sokszor (a nővére olimpiára jutott ki, 20 évesen hagyta abba, és már nincs gerince, sem egyéb ízületei). Ők azt mondták, nem érte meg, állandó fájdalommal élik az életüket, és nincs pénzük a műtétre.


Az úszás (szinkron) ennyiből jobb, hogy kisebb terhelés hárul a végtagokra, ízületekre.

2016. márc. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még valami:

- állandó kötsögösködés

- hatalmi harcok (játszmák), és képmutatás a lányok között

- kajazavarok (barátnőm egyesületében 10/8 lány anorexiás, bulimiás, és felnőtt életében is állandó testképzavara van), mert nem hízhatsz egy kilót sem, vagy fogyjál, leszólnak, kirakással fenyegetnek...

- a szertorna, meg a balett a két legundorítóbb versenysport, szerintem

2016. márc. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!