Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külsőleg kire hasonlít leginká...

Külsőleg kire hasonlít leginkább a gyereketek? Volt változás ebben, ahogy nőtt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy az apjára/anyjára, esetleg valamelyik nagyszülőre.

Nálunk születésekor kiköpött apja volt, két éves korára már egyre inkább rám hasonlít. Kíváncsi vagyok, hogy mire eléri a kamaszkort és nagyjából "beáll" az arcberendezése, melyikünkre fog leginkább hasonlítani.


2016. márc. 30. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Fiam az teljesen apai nagyapja. Ez eddig így volt, még csak 3,5 éves, nem tudom később mi lesz.

Lányunk 2 éves, ő senkire nem hasonlít...ha nagyon akarom, akkor inkább rám, de alig-alig.

2016. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Anno a főnököm mutatott egy képet az akkor 8 éves fiáról, amint a kisfiú, ő és az ő apja volt.

Mintha fénymásolták volna őket, az össz különbség annyi volt, hogy a nagyapa már ráncos volt, a főnököm átesett a kamaszkorral járó változásokon (ádámcsutka, erősebb állkapocs, férfiasabb vonások), de ezeket leszámítva tök egyforma volt a három generáció. Mintha az anyák kiestek volna a képletből :)

2016. márc. 30. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:
A 2 fiú tiszta Apja,illetve a kisebbik nagyon nagyon hasonlít-az Apai-Nagypapára(mondjuk a Férjem is kiköpött Apja).A kislányom pont úgy néz ki,mint én.A legnagyobb már tuti nem változik-egyetemista-a kisebbik még alakulhat,8 éves.A kislány 4 éves lesz,egyre jobban hasonlít rám.Ahogy visszanézem a képeket(amik annyi idősen készültek,amennyi most Ő)mintha másolóval készült volna a kicsi.Amikor mutatom a képeimet,azt hiszi Ő van rajta.....
2016. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Születésekor az apja volt (és már a hasamban is, az UH-n láttam), most sokan mondják, hogy rám hasonlít, habár szerintem mindenki azt a szülőt látja benne, akit jobban ismer. Amúgy olyan, mint Harry Potter: tiszta apja, csak a szeme az anyjáé.
2016. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Félvér kisfiam van, így nála ezt érdekes volt látni.

Magzatként az arcszerkezete egy az egyben az afrikai származású apjáé volt, a tipikus rasszegyekkel (vastag száj, lapos orr, nagyobb koponya).


Születésekor hófehér (!) bőrrel, sötétkék szemmel és fekete egyenes (!) hajjal született, egy az egyben az apja arcvonásaival, csak FEHÉRBEN- érdekes volt.


Most 6 éves.

A bőrszíne a keveréke az én fehér és az apbarna bőrének, de egészen világos cappucino tónusú.

A haja világosbarna és göndör (de nem olyan erősen, mint az apjáé, inkább félúton a hullámos és a göndör között)- a világosbarna haj azért érdekes, mert az én hajszínem is nagyon sötét barna, majdnem fekete.


Az arcvonásaiban most már inkább rám hasonlít (szeme, arca felső része mindenképpen), koponyájának formája egyértelműen az apjáé, sportos, magas, atléta-futó típusú testalkata (hosszú lábak, vékony, izmos testalkat, hosszú karok-lábak, ujjak stb.) is szerencsére.


A születéskori széles orra és szája sokat változott, az arccsontja sem olyan jellegzetesen afrikai- inkább hasonlít az arca rám.


A szeme színe nagyon sötét barna, szinte fekete- egyértelműen az apai gének hatására.


Összességében az egész testalkatát és arcát tekintve többségében az apja génjei a dominánsak, de a hajszínében, arcában inkább az én vonásaimat mutatja így 6 évesen. Kíváncsi leszek, hogyan alakul még az évek alatt.

2016. márc. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lányom születése óta az apjáta hadonlít. Ovis korában kicst jobban kezdett rám hasonlítani, majd megint az apja. Ahogy kamaszodik, egyre jobban hasonlít apja nővérére. Apai nagymama vonásai főleg.

Fiam kezdetben apjára, 1 éves kora óta rám és a bátyámra hasonlít jobban. Mi meg apukánkra.

2016. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!