Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyire eröltetitek a...

Ti mennyire eröltetitek a sportot a gyereknél?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl. ha leigazolt játékos a gyerek és szereti is a sportot, a csapatot, az edzőt, tehát szeret járni, de időnként nincs kedve menni, akkor engedtek vagy muszáj mennie?

Én régebben engedtem párszor, de amikor nem, akkor odaérve már semmi baja sem volt a gyereknek, szívesen edzett végig, csak elbizonytalanodtam, hogy vajon melyikkel teszem a "kevesebb kárt" :)


2016. márc. 30. 14:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Akármire jár a gyerek, legyen az sport vagy hegedű vagy tücsökherélő szakkör, vagy jár, vagy nem. Olyan nincs, hogy nincs kedvem menni. Ha beteg, akkor egyértelmű, hogy nem megy, de egyébként nincs nyafogás meg szeszélyeskedés.
2016. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jól csináltad. Ha nincs kedve, ösztönözni kell, motiválni. Megtanulja, hogy kötelessége van, és sokszor, ha nincs kedve az embernek dolgokhoz, akkor is meg kell csinálni. Persze, ha nem szeretné, az már erőltetés lenne. Az lenne a gond.
2016. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Akkor csinálunk valamit, ha lélekkel, szívvel tesszük. Lehet az sport, cselló, vagy sakkszakkör. Mindegy. Ha nincs kedve, nem megy. Ez NEM kötelezettség, hanem szórakozás. Profi sportban nem is támogatnám. Egy gyereknek nem való, felnőttnek is káros, nem hogy egy gyereknek. Azért élünk, hogy élvezzük az életet és nem azért, hogy folyamatosan kötelezettségeket teljesítsünk, még szabadidőnkben is. N32
2016. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Értelek, hármas, és részben egyet is értek veled, de ezt a sportot/szakkört/akármit a gyerek választotta. Meggondolhatja magát, abba lehet bármikor hagyni, de hogy egyik héten van kedvem hozzá, másik héten nincs, az az edzővel/oktatóva és a csapattársakkal szemben is tiszteletlenség, plusz értelmét veszti az egész. Nem akarom arra nevelni a gyerekemet, hogy mindenki magasról letojhat és azt csinálhat, amit akar, utána meg az ellenkezőjét, utána meg annak az ellenkezőjét. Nem hiszem, hogy jó üzenet hagyni, hogy ezer dologba belefog és semmit nem visz véghez. Szóval, erőltetni nem erőltetném, akár egy alkalmat ki is hagyhat kivételesen, de utána el kell dönteni, hogy megy-e, mert ha nem, akkor nem megy többet.
2016. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

"Nem hiszem, hogy jó üzenet hagyni, hogy ezer dologba belefog és semmit nem visz véghez"


Igazad van, nem értünk egyet. Szerintem hasznos ezer dologba belefogni és ezeregyedikre megtalálni azt, amihez fáradtan, álmosan, nyűgösen és betegen is van kedvünk. Mert van ilyen az életben. Csak megtalálni nehéz, mert a sok kötelezettség minden időnket és erőnket elveszi és egyre korábban egyre több kötelezettséget nyomunk a gyerekek nyakába, végül már lehetőségük sincs megtalálni azt, amit szenvedéllyel tudnak csinálni, legyen az szakkör, hivatás, bármi. És hiszem, hogy értelme van abbahagyni a hatodik szakkört is, mert megmutatja, hogy mi nem az igazi. Ha valaki rátalál arra, ami neki van kitalálva, akkor betegen is menni akar, mert élvezi. Nem úgy kicsit, hanem mélységesen, teljes szívéből. És én ezt akarom átadni a gyerekemnek. Hogy semmi sem olyan fontos, mint az, hogy megtalálja, ami neki való. A csoporttársaktól elnézést kérünk, a tanároktól is és őszintén? Gondoljanak, amit csak akarnak. Mert inkább kérünk elnézést most, mint egész életünkben csinálunk olyat, amit nem szeretünk, csak azért, mert elvárás, mert már 2 évet, 5 évet beleöltünk, meg mert "te akartad, te választottad, már kifizettem, most akkor is megcsinálod, megeszed, lejárod, stb."

2016. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én versenyszerűn vizilabdáztam, tagja voltam a tág korosztályos válogatottnak is. Nagy világversenyen nem voltam, de nemzetközi tornákon részt vehettem néhány alkalommal.


Imádtam edzésre járni, ott voltak a barátaim a hobbim volt a vizilabda és az uszoda. Nem csak csinálni szerettem, hanem nézni is. 13-16 éves korom közt azzal büntettek, hogy nem mehettem edzésre.


Volt pár alkalom amikor egyszerűen nem volt kedvem edzésre menni. Volt amikor megengedték, de volt amikor ellógtam. Nagyon ritkán évi pár alkalom maradt ki amikor nem betegség miatt hagytam ki.


Érettségi éve volt az, amikor már nem szerezett akora örömöt. Elkezdtem nem járni edzésre, a tanulásra fogtam. Egyetem első évében abbahagytam versenyszerűen. Edzésre heti 2-3 alkalommal lejártam, de meccsre már nem, mondjuk ennyi edzéssel kevés is lettem volna. A mai napig vizilabdázom egy amatőr csapatban, szeretem, de már nem tölti ki az életem.


Szóval ameddig örömet okoz a gyerekemnek, addig járnia kell. Ha alkalmanként nincs kedve, megengedném, hogy ne menjen, feltéve ha tényleg van oka nem menni. Viszont inkább motiválnám afelé, hogy menjen csak. Viszont ha azért nincs kedve mert nem okoz örömet, akkor semmiképp sem erőltetném.

2016. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

enyém még csak 5 éves, de azt gondolom most, hogy sikerült egy életre megutáltatnom vele a sportot :'(

elkezdett judora járni. Láttam, hogy szereti, élvezi. aztán beteg lett az edző, majd a gyermek is. 1. héten másik edző volt, oda már nem akart beállni. aztán utána már nem is mentünk 3 hétig edzésre a betegségek miatt. amikor újra kezdtük, mondta hogy nem akar, de rábeszéltem (nem kellett nagyon, mondtam neki 2x, hogy ugyanmár, hát ezért jöttünk, már szaladt is). innentől kezdve minden egyes edzés arról szólt, hogy nem akar menni. amikor ott volt, élvezte, de amikor sikerült meggyőznie, hogy ne menjünk, akkor már persze akart volna menni... és mindig fogadkozott, hogy csak most nem, majd legközelebb persze hogy megy. 1 hónapig jártunk edzés "mellé", elmentünk edzésidőben, és amíg az tartott, mi jáétszottunk, labdáztunk, aztán 1 hónapig megint ment gond nélkül... és végül kinyögte, hogy volt egy affér egy másik kisfiúval, csak hát eddig nem mondta, és senki, még az edző sem vette észre. ahogy elmondta, én emlékszem rá, de annyira jelentéktelen dolog volt, vagyis annak tűnt, hogy nem foglalkoztam vele, és ő sem mondta utána sokáig.

lényeg a lényeg, hogy komolyan sírhatnékom van azóta is, hogy egy másik h*lyegyerek így el tudta rontanmi az enyém örömét...

élvezte a sportot, imádta az edzőt, de egyszerűen retteg attól a másik kisfiútól annyira, hogy végül abbahagytuk, és már hiába mondogatta, én nem akartam, hogy menjen. nem ér annyit az egész.

azt gondolom, így is nagy kárt okoztam azzal, hogy erőltettem úgy, hogy nem tudtam, mi van a háttérben, miért nem akar menni edzésre.


szeptembertől visszavárná az edző egy új csoportba, de kicsi még, és úgy látom, azt nem érti még meg, hogy tudunk úgy is járni ugyanoda, hogy az a másik kisfiú még a közelünkben sem lesz. szóval nem megyünk. úgy tűnik.

és már csak abban reménykedek, hogy nem általában a sporttal kapcsolatban okoztam a törést ezzel az erőltetéssel, hanem csak a judonál.

2016. márc. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Oké de más dolog kipróbálni hatszáz féle dolgot, hogy végül rátalálj arra, amit igazán szeretsz (ehhez azért jópár hónapig csinálnod kell, hogy kiderülhessen egyáltalán, miről is szól a dolog), és megint más dolog egyik nap szeretni valamit, másik nap meg nem és így tovább, hülyét csinálva a család időbeosztásából, az edzőből és mindenkiből. Ha abba akarja hagyni, beszéljük meg, rendben. De akkor az is legyen egy igazi döntés, ne olyan, amit tíz percenként megváltoztat az ember.
2016. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha csapatsportról van szó, akkor ritkán, de belefér, hogy kihagyjon egy-egy alkalmat. Mivel ő is ember és lehet fáradt, lehet rosszkedvű. Ha viszont ez sűrűsödik, akkor át kell gondolni, hogy érdemes-e folytatni.

Az pedig szerintem hasznos, ha több dologba belekezd, még ha nem is csinálja tartósan, mivel így próbálgatja a szárnyait, így találja meg, mi lesz az igazi.

Itt a mértékről van szó, te ismered a gyereked, te tudod, meddig jó engedni, mikor kell abbahagyni.

2016. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nagyon jókat írtatok!

Focizik amúgy a fiam, 9 éves. Heti 4 edzése van jelenleg, tavaly 3 volt. Nagyon szereti, itthon is mindig fociznak a tesójával és az apjukkal, viszont sokszor azért nincs kedve menni szerintem, mert tudja, hogy amikor fél 7-kor hazaérünk, akkor már szinte nincs semmire idő :( Vacsi, fürdés, alvás, persze közben beszélgetünk, esetleg néznek vmi mesét, ha dolgom van.

Magyarul nem jut elég ideje játékra vagy akár az Xbox-ra (most már főleg ez utóbbi a vonzó számára).

Nem akarom elvenni a gyerekkorát, viszont abban is hiszek, hogy ha megvan a tehetsége valamihez, akkor abból ki kell hozni a lehető legjobbat. Rengeteget fejlődött az elmúlt 1 évben, mióta több edzésre jár, tehát ebből még akármi lehet. Persze, ha hobbi szinten akar maradni, azzal sincs gond, nem akarok én mindenáron élsportolót nevelni belőle, inkább azt tartom fontosnak, hogy kamaszkorában is tartozzon valahová, hátha úgy nem kallódik el majd annyira :)

Még annyit, hogy gyerekként én is kipróbáltam többféle sportot, amit mindig abbahagytam, mert a szüleim szerint nem szerettem. Ők sosem sportoltak, tehát nekik kényelmesebb volt rám hagyni.

Felnőtt fejjel rohadtul bánom már, hogy nem tartottam ki valami mellett és talán pont emiatt nógatom sokszor a gyereket, hogy menjünk el, ne hagyja "cserben" a csapatot, az edzőt, na meg saját magát és eddig még mindig úgy volt, hogy nagyon örült, hogy végül elment.

Csak nem tudom hol van az a határ, amikor már tényleg rá kéne hagynom...

Érthető vagyok vagy nagyon zavarosan fogalmaztam? :)

2016. márc. 30. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!