Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mennyire eröltetitek a...

Ti mennyire eröltetitek a sportot a gyereknél?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl. ha leigazolt játékos a gyerek és szereti is a sportot, a csapatot, az edzőt, tehát szeret járni, de időnként nincs kedve menni, akkor engedtek vagy muszáj mennie?

Én régebben engedtem párszor, de amikor nem, akkor odaérve már semmi baja sem volt a gyereknek, szívesen edzett végig, csak elbizonytalanodtam, hogy vajon melyikkel teszem a "kevesebb kárt" :)


2016. márc. 30. 14:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is focizik már 6 éves korától. 13 évesen bekerült a Puskás Akadémiára. Jelenleg 20 évesen még a nevelőegyesületénél van, de már játszik a Magyar U21-es válogatottban is.

Sokszor szeretett volna "lógni" az edzésekről. Mert ő a barátokkal bulizni szeretett volna menni péntek este, de a csapat pénteken már elindult mert külföldön volt meccs. Soha nem engedtük neki. Bármikor abba hagyhatta volna. De olyan soha nem volt, hogy 1-1 edzésre nem ment volna el. Ha vállalta, hogy ő azt szeretné csinálni akkor menni kell. Nem volt olyan soha, hogy nincs kedvem. Ma már örül annak, hogy nem engedtük elkallódni. Hiszen nagyon jó csapatba került, több csapat is megkeresi még külföldről is, hogy átigazoljon máshová.

Szerintem nem szabad engedni azt, hogy kihagyja az edzéseket csak azért, mert nincs kedve. Ha abba akarja hagyni akkor végleg hagyja abba.

2016. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nagyon is érthető voltál és szerintem nagyon jól látod a helyzetet. Egyetértek veled abban is, hogy rossz érzés "nem tartozni sehova", nem csinálni semmi pluszt, ami szociálisan és egyébként is sikerélményhez juttatja a gyereket, amitől ő egy kicsit több lesz, egy kis pluszt ad neki. De még játszani akar, és ennek örülni kell. Heti 4 edzés túl sok! Gyakorlatilag hétköznap egy estéje van a gyereknek, azt is részben elviszi, gondolom, a tanulás, ha nem egészen. Nem lehet más csapatba járni, ahol mondjuk heti 2 edzés van?
2016. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Pár hónapja lett heti 4 edzése, eddig 3 volt.

Őszintén szólva valamennyire örülök is neki, mert addig is kint mozog a levegőn, még ha irányítva is, de legalább addig sem a számítógép és az Xbox előtt ül :)

Rohadt fárasztó egyébként nekem is heti 4x rohanni a melóból, hogy fél 5-re a pályán legyünk átöltözve, de úgy gondolom, hogy hosszú távon nyerünk vele, ha kitartunk amellett a választásunk mellett, amit élvezünk is.

Amúgy vannak sokan a csapatban, akik az edzések felén nem is vesznek részt és ez látszik is a játékukon.

Persze, tényleg nem akarom elvenni a gyerekkorát, ezért vagyok dilemmában :)

Mindenesetre köszönöm mindenki válaszát, én mindet hasznosnak ítéltem!

2016. márc. 31. 20:09
 14/15 anonim ***** válasza:

Túl van rugózva manapság ez az edzés dolog.

Mozogni kell,de főleg a kisgyereknél ez legjobb,ha szabad mozgás és nem egy agyondreszírozott edzés, ahogy a kevésbé tehetséges gyereket úgy sárba tiporják, hogy arról kódul.

Egy barátnőmet 13 évesen úgy elhordta mindenféle senkinek az edző, hogy egy ócska senki és úgy sem lesz belőle semmi,hogy azóta nem úszott(közel 40 éves)

2017. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Miért kell erőltetni az edzést?

A szülő dolga, hogy megtalálja azt,amiben jó a gyerek és akkor azt nem kell erőltetni.

Lehet a gyerek kézműveskedésben vagy zenében jobb

Most az extra különórákról beszélek, nyilván a matekot muszáj erőltetni,mert kötelező.

De edzeni nem kötelező.

Mozogni lehet edzés nélkül is.

Más: ezek oda-visszaható dolgok.

Amiben az ember jó,azt szereti és abban sikeres.

Amiben sikeres,azt szereti.

Olyan jössz rá, hogy azt szereted,ami neked való, hogy örömmel ,magadtól csinálod.

2017. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!