Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, ha valaki...

Mit szóltok ahhoz, ha valaki ezért nem vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Én férfi vagyok, de Édesanyák véleményére volna szükségem. Van egy 26 éves hölgy, akibe nagyon szerelmes vagyok. Jól alakul a kapcsolatunk. Én egész életemben családot terveztem. Részemről pár éven belül minden feltétel adott lenne hozzá. A Kedvesem nagyon zárkózott volt, nehezen nyílt meg, de végül jól alakultak a dolgaink. Az elmúlt egy évben kezdtem el szóba hozni a gyerek témát, de mindig elterelte a témát. Nem akart beszélni arról, hogy miért zavarja, ha szóba jön. Végül múlt héten megnyílt: amióta emlékszik az életére bántalmazták otthon, napi szinten. Az anyja és az apja is rendszeresen verték, sokszor annyira, hogy vérzett is. Sokszor zárták be éjszakára a speiz-ba aludni, ahol csak ülni lehetett. Nyáron folyamatosan hosszú nadrágban és pulóverben járkált, hogy eltakarja a véraláfutásait. Ezek miatt ő az iskolában vezette le a feszültségét, problémás volt, rossz tanuló, sokszor bántották az osztálytársai és viszont. 17 éves korában visszaütött az apjának, mire az betörte az orrát és kidobta otthonról. Onnantól kezdve sokat éhezett, sokat züllött, még árulta is a testét. Ő se érti miért, de megtette.


Számos kapcsolata volt, amiben rendre kihasználta, megalázta a férfiakat, tudatosan tette őket tönkre lelkileg, mert "élvezte", hogy valaki nem rajta uralkodik és úgymond megteheti. Amikor betöltötte a 22-őt pszichiátertől kért segítséget. Kezelhetetlen dührohamai voltak, és a züllésekről is mesélt neki. A pszichiáter ezeket mind az előéletének tudta be, azt is mondta, hogy nem ritka jelenség sajnos, terápiát írt elő, amit szépen végigcsinált. Aztán ismerkedtünk meg. Mindig azt mondta, hogy nincs jóban a szüleivel, vidéken laknak. Nem erőltettem a témát, mert apámmal nekem se túl fényes a viszonyom és ő se faggatott. Elmesélte, hogy milyen leküzdhetetlen gyűlöletet érez a szülei iránt. A pszichiátertől tanult gyakorlatokat alkalmazza, ha eszébe jutnak, különben ilyenkor széttörne mindent. Mivel ő az eddigi élete nagyobbik részében azt látta, hogy erőszakkal vannak kezelve a dolgok, nem tudja, hogyan tudna feltétlen szeretet érezni egy másik lény iránt (a gyerek), vagy megbocsájtani neki terhesség okozta kellemetlenségekért, vagy a szülés okozta fájdalmakért. Tudja, hogy nem lenne jó szülő, hogy nem tudná feltétel nélkül szeretni a gyerekünket. (Gondolom azért, mert neki se volt ilyesmiben tapasztalata). Attól fél, hogy a gyerekkel járó nehézségeket nem tudná türelemmel kezelni, hanem megütné ő is a gyereket, mert "megteheti", hiszen a gyerek kiszolgáltatott, ahogy ő is kiszolgáltatott volt a szüleinek. "Tudom, hogy a társadalom elvárásai szerint szégyellnem kéne magamat azért, mert ilyeneket gondolok, de nem tudom. Nem érzem azt amit kéne." A pszichiáter is azt javasolta neki, hogy ne vállaljon gyereket, ha nem muszáj, mert egyrészt így is depressziós, ami a szüléssel 1000x rosszabb lesz, + akár 10 év terápiás munkája is összeomolhat, ha megteremtődik a helyzet fordítottja. (Tehát, hogy ő a szülő). Ezeket zokogva, pár apróbb dühroham kíséretében mesélte el. Én valahol nagyon nagyra becsülöm azért, mert ezt így vállalja, és bevallja. Illetve azt is, hogy ki akart gyógyulni ebből a förtelmes gyerekkorból és nekiállt és csinálja ami tőle telik. Megértem az ő álláspontjait is, viszont a sajátomat is védenem kell, mert egész életemben családdal képzeltem el magamat. Nagyon szeretem őt, a legcsodásabb nő, akivel találkoztam. Arról, ami történt vele, nem tehet. Én se tudom mit tettem volna másképp olyan lelki- és idegállapotban. Őrlődök, mert szeretem, és tudom, hogy én vagyok az első olyan férfi az életében, akiben megbízik, még azt is éreztem, hogy képes lennék lemondani a gyerekről. Még mindig nem sikerült teljesen megemésztenem, azt amit mesélt (csak egy nagyon töredékét írtam le) Össze vagyok zavarodva teljesen.


2016. ápr. 3. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hát ez nagyon szívszorító sors.

Az egyetlen, amiben lehetőséget látok, hogy további terápiára, esetleg kapcsolatépítő tréningekre járjatok együtt.


Valami olyasmi kompromisszumot tudok elképzelni, hogy te hajlandó vagy egészen odáig elengedni a gyerek projektet, amíg ő is vágyik rá, ő meg hajlandó azt mondani, hogy ha az idő úgy hozza, akkor meggondolja magát.


Mivel nagyon hosszú utat megtett már eddig is, ezért van esély a további fejlődésre, főleg hogy Te állsz mellette, de mivel nagyon sok a seb, ezért időbe telhet, ki tudja, mennyibe...


Legjobbakat Nektek!

2016. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen oké, hogy szerelmes vagy&most úgy érzed, le tudnál mondani az apaságról..de később a szerelem múlik, és alakul át szeretetté, akkor még mindig felerősödhet a vágy egy gyerkőc után. 1-2 év múlva, ha esetleg meggondolja magát, az jó, de nem tudod, mit hoz ki belőle a terhesség, az anyaság, a rá háruló felelősség..így én nem akarnék gyereket, ha csak nem számolnék azzal is, hogy lehet, egyedül kell felnevelnem. Nehogy az legyen később, hogy te erőltetted, lett és nem akarja nevelni.
2016. ápr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Számomra teljesen érthető hogy (most) nem akar. Amin keresztül ment, borzalmas, a szívem a torkomban dobogott ahogy elolvastam. Segíts őt a döntésében, talán igaza van az orvosának hogy nem lenne szabad gyereket vállalnia, de attól még nem biztos hogy ő rossz anya lenne. Tény hogy a gyerek ki lenne szolgáltatva,ahogy írtad is, nem minden része habos torta az anyaságnak. A dühkitöréseit kellene kezelni. Lehet hogy várnotok kellene még pár évet. Ha neked belefér, ha nem sietsz a család alapítással, adj neki időt. Mutasd meg hogy másképp is élhet, engedje el ezt a borzalmas múltat. Olan szomorú hogy azért nem "egészséges" mert pont a szülei tönkretették a boldog gyerekkorát, amit sosem fog visszakapni, és belekényszerítették olyan dolgokba, amiket sosem csináld pénzért az ember. Nagyon szomorú :(
2016. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyeneket kellett átélnie. Szerintem a legjobb lenne, ha továbbra is járna pszichiáterhez, folytatná a kezeléseket. Adj még neki időt, és magadnak is. Lehet, hogy pozitív irányba változik a helyzet, és bele tudtok vágni majd a gyerekvállalásba. De sajnos, lehet, hogy nem. NEm tudom hány éves vagy, de adj egy pár évet magatoknak ha lehet. Viszont, nem biztos, hogy az a megoldás, hogy lemondj a gyerekvállalásról, hisz mindig is arra vágytál. Később valószínűleg előjönne a probléma, hogy nem lett gyermeketek.
2016. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én 31 éves vagyok. Eddig a karrierem építése volt a legfőbb célom. Úgy érzem, hogy lassan minden fiatalként kitűzött célomat megvalósítom, és egy gyerek tenné teljessé az életemet. Rengeteg csalódás ért a kapcsolatok terén. A jelenlegi kapcsolatom az első egész életemben, ahol nem érzem magamat baleknek. Tényleg őszintén szeretem őt, és segíteni szeretnék neki. Mint írtam még mindig próbálom megemészteni azokat, amiket mesélt. Még én is elsírtam magam közben. Senkinek nem mesélte el ezeket (a pszichiáteren kívül), ezért úgy gondolom meg tudtam neki adni valamit, amire szüksége volt, hogy ezzel kapcsolatban megnyílt nekem.


A sikeres gyerekneveléshez bizonyára fontos a kiegyensúlyozottság. Ő még mindig vívja magában a harcokat. Őszintén szólva nem is értem miért vállalták a szülei. Persze ez elég durván hangzik, hiszen ő a Szerelmem, de igenis sok embernek nem lenne szabad gyereket vállalnia. Én is kaptam egy két pofont otthon, ha hazudtam pl., de talán ezt elég sokan elmondhatják magukról, és normális felnőttek lettek.


A pszichiáter segítségét valóban érdemes lenne. Minden segítséget szeretnék megadni Neki, de ez rettenetesen nehéz. :( nagyon sajnálom szegényt.


Köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 3. 15:09
 6/14 anonim ***** válasza:

Már nagyon jo jel hogy ennyire felelősségteljesen gondolkodik. Valoban a gyogyulas utjan van.

Es rendkivul nehez gyerekkori berögzottsegeket lekuzdeni.

Még normalis anyák is bántják a gyerekuket(gyk s kerdes volt es szinte minden anya helyenvalonak latja az utest ha a gyerek onmagara veszelyes es más nem hatna. Mo nagyon "pofonparti"), nemhogy olyan, aki durvábban kapta.

A gyerekkori nevelesi minta olyan szinten beég a tudatba tudalattiba, hogy mentalisan ép ember sem tud a pillanat hevében uralkodni önmagán.

2016. ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Látod kerdező. Te magad is helyénvalonak látod azt az egy ket pofont. Ennyire beég az emberbe a gyerekkor, hogy szabályosan helyesli is a magatartást.el nem tudná kepzelni hogy az helytelen.

A parod ott tart, hogy nem helyesli ami vele történt. Ez egyszer nagyon nagy szo. Innenstol az önsajnalatba eshet, ami meg a mostani onbizalmát ásná alá. Ami meg depressziohoz is vezethet. Nagyon oda kell figyelnie a pszichologusnak is.

2016. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
( a sajnálattal amugy erősíted benne az önsajnálat érzetét...)
2016. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Az a helyzet, kedves kérdező, hogy te örökbe fogadtál már egy gyereket, a párodat. Ha jelenleg is depressziós, akkor nem is ismerheted igazán, milyen, milyen lenne "egészségesen". Viszont egész biztosan borzasztó mértékben függ tőled, a te szerelmedtől, ezért elég szívtelenség lenne leírni, hogyha gyereket akarsz, akkor keress neki másik anyát. Viszont őt anyává tenni borzasztóan nagy felelőtlenség volna, így azt se tudom mondani, hogy légy pár év türelemmel. Választanod kell közte és az apaság közt.

Az ő indokait egyébként teljes mértékben megértem, és hihetetlen jó fej, hogy így bevállalja a véleményét, és nem próbál meg téged hazugságokkal vakítani vagy netán beadni a derekát, csak azért, hogy téged megtartson.

Az is lehet, hogy melletted megerősödik majd annyira egy idő után, hogy ő fog elhagyni, mert nem adhatja meg neked a vágyott gyereket. Ez is benne van a pakliban.

2016. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mo-n nincs olyan hogy az apa menyjen gyereknevelésire 2 évre ? Külföldön élek , nálunk igen. Persze csak ha te is akarod. Mivel te erősebb vagy jobban birnád a nehézségeket pl éjszakázás , sírás , hasfájás stb. Nem kéne attól félj hogy mikor szakad el a cérna mert lenne elég türelmed. A barátnöd járna dolgozni , igy kevesebbet lenne a gyerekkel könnyebben megbátrodna ezzel a helyzettel. Szerintem semmi szégyen nincs benne ha felcserélödneka szerepek ;)
2016. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!