Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan elégedetlen az au...

Jogosan elégedetlen az au pairünk?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, ebből kettő iskolás, a harmadik még kicsi. Augusztusban költözött hozzánk az első au pairünk, aki nem rég panaszkodott nekem, hogy túl sokat kell dolgoznia.

Heti kb. 50 órát dolgozik, hétfőtől csütörtökig, és szombat délelőtt. Viszont ez csak kéthetente van így, mert minden második héten itthon van a férjem, és olyankor az au pairrel is rugalmasabbak vagyunk, kb. heti 20-25 órát dolgozik csak, de van, hogy még kevesebbet.

Teljes ellátást kap, saját szobát, ételt, és heti 120 euró zsebpénzt. Vegetáriánus, és ételallergiás is, úgyhogy külön veszünk neki laktózmentes és vegetáriánus kaját, emellett amikor szabadnapos, és húsos ételt akarok csinálni a gyerekeknek, akkor neki külön főzök valamit hús nélkül. Az autót akkor használja, amikor akarja, ha csak bemegy a városba vagy ide-oda a környéken, azt mi álljuk, neki csak akkor kell a saját költségén tankolnia, ha messzebbre akar utazni.

Mikor dolgozik, akkor a kisbabával kell lennie délelőtt, délután a két nagyot hazahozni az iskolából, megetetni őket, és megfőzni a vacsorát. Közben ilyen apróságok, hogy teregetés, mosogatógép, esetleg a konyhában összesöpörni, a kutyát megetetni. Nem kell vasalnia, kutyát sétáltatnia, takarítania, bevásárolnia. Heti 1-2 alkalommal van olyan, hogy elmegyünk a férjemmel valahova este, miután már lefektettük a gyerekünket, de csak olyankor, ha az au pair amúgy se menne sehova aznap.

Szerintetek is túl sokat kell dolgoznia? A lány egyébként 24 éves, és nem mi vagyunk az első fogadó családja.



2015. szept. 18. 17:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem Ez nem sok.


En 3 helyen voltam aupair 2005-2008 kozott.


2005 ben napi 5 ora, 3 gyerek plusz az egesz haz takaritasa, vasalas, kutyaseta 60 £ ( de e 10 eve volt )


2006 ban heti 50 ora, minden heten fixen, kisbaba es 3 eves, plusz heti 3 este babysitt , 90 £ , de sajat hazam volt, nem csak egy szoba hanem emeletes haz, az is a csalade volt.

Takaritas plusz vasalas is a gyerekeken kivul.


2007, egy baba napi 5 ora , takaritas es vasalas nem, 100 £

2015. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
Tesom volt au-pair, es ez szerintem sem sok, neki hivatalosan heti 30 ora volt a munkaido, de siman megvolt az 50, igaz, o nagyon szeretett a gyerekkel foglalkozni, egesz honapra kapott asszem 300 eurot. Mire panaszkodik? Nem ennyi munkaban egyeztetek meg anno? Ha ennyire nem tetszik neki, nezzetek masik au pair utan.
2015. szept. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy miben egyeztetek meg. Az 50 óra amúgy sok.
2015. szept. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, egy au pair heti 35-40 órát dolgozhat, és ez nálunk is kb. ennyire jön ki, ha a két hetet átlagoljuk. Azt mondta, túl sok neki a napi 10-11 óra, de hát délelőtt csak az egyévessel van, a 2 nagy csak délután 2-től van vele, a kicsi meg olyankor aludni szokott. Annyiban igaza van, hogy az egész családra kell főznie, és elvileg erre egy au pair nem kötelezhető, de másképp nem tudjuk megoldani, nekünk már nincs időnk főzni, ha hazaérünk a munkából. Másrészt viszont itt a többi au pair legfeljebb 80-100 eurót kap, a miénk 120-at.
2015. szept. 18. 18:24
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
A heti 50 óra sok és hiába átlagolsz, akkor us sok.
2015. szept. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Hol éltek amúgy?
2015. szept. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem hihetetlen sok.

Èn úgy tudom hogy heti 20 óránál többet nem is dolgozhatnak, de ez országa válaogatja.


Èn is voltam au-pair 2x is. Az egyik angliában volt, ott 4 gyerek, és déleött takarítottam, minden nap mást, de 4 óra alatt végeztem, a vasalásokkal is. Délután max ha megjöttek a gyerekek, akkor otthon kellett lennem, de már 8 éves volt a legjkisebb így törödni nem kellett velük.

Esténként kb havi 1x !!!!! kértek csak meg. Fözni soha nem kellett föznöm, max havi 1x amikor tésztát kellet a gyerekeknek csinálni. Akkoriban ez normál volt, ezért fizették a nyelviskolámat és kaptam pénzt(már nem emlékszem mennyit, de már ez 10 éve volt).

Aztán elötte voltam amerikában, ott habár egésznap a kisgyerekkel kellett lennem, de volt takarítonö aki takarított, és fözött ránk, így semmi házimunka, max a gyerek után elpakolni. De ott is 2 nap szabad volt.


Szerintem amit ti csináltok, ez igazán kihasználás. 120€ semmi. Ha egy bejárónöt fizetnél meg, akkor ezért minimum 2000€-t kéne fizetned. Most ok fizeted hogy ott lekik, eszik stb... de akkor is max 300€-bol meg van nektek. akkor is 1700€ minimum megilletné. ti meg adtok neki max 600€-t. Ez azért simán kihasználás a javából.

2015. szept. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is kevés a 120, és sok az 50 óra. A munkaidőt nem átlagolhatod, nem mondhatja délelőtt az egyévesnek, hogy majd ellátja jövőhéten.
2015. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
hol adnak heti 120 eurot? ez melyik ország?
2015. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

na akkor most én is leirom-


2004 Anglia - 2 gyerek (2 és 5 éves) délelott lightos takaritás volt (120nm), délután meg el kellett menni a suliba, oviba a gyerekekért és kb. du 4 ig veluk lenni. nem foztem. nem vezettem.

heti 55 fontot kaptam, 2 szabadnapom volt. 220 font


2010 Ausztria,- 2 gyerek (5 éves és 7 éves), foztem, mostam, vasaltam, bevásároltam, takaritottam (780nm), napi 120km-t vezettem, fuvet nyirtam, fát metszettem :D gyerekekkel tanultam, reggel 6-tol este 10ig dolgoztam- napi 60 euroért, szabadnapom havi egy vasárnap volt. 1800 euro


2012-Franciaország,- 3 gyerek (8 honapos, 7 éves, 9 éves), foztem, mostam, vasaltam, bevásároltam, takaritottam (320nm), napi 90 km-t vezettem, kutyát sétáltattam. reggel 8-tol este 8-ig, heti 2 szabadnap. 1500 euro.


2014-Svájc,- 1 gyerek, 6 honapos, se fozes, se takaritás, se semmi.. reggel 9-tol este 6-ig csak babázás. 2800 frank


nem tudom hol adnak 120 eurot...de akárhogyan is nézem, édeskevés

2015. szept. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!