Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért alkalmaznak bébiszittert?

Miért alkalmaznak bébiszittert?

Figyelt kérdés

Sok családban gyakori (lehet, Magyarországon még nem annyira elterjedt), hogy szinte a bébiszitter neveli a gyerekeket.


Azt értem, ha pl. valaki egyedülálló, vagy pl. beteg a gyermek és emiatt dolgozni kényszerül a szülő, de simán van olyan is, mikor otthon van a szülő, különösebb dolga nincs /nem is lenne a gyermeknevelésen kívül, mégis másra bízza a gyermekét.


Az ilyen szülők egyáltalán miért vállalnak gyermeket?



2016. jan. 9. 22:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Nagymamámat is nevelőnő nevelte az 1900-as évek elején.

Szóval ez mindig is így volt a gazdag családokban.

Gondolod Katalin hercegnő pelenkáz, meg büfiztet?


Talán azért, mert ők nem feltétlen a gyerek szeretete miatt vállaltak hanem hogy legyen aki továbbviszi a nevet, meg legyen örökös.

2016. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Gondolod Katalin hercegnő pelenkáz, meg büfiztet? "


Én el tudom képzelni, hogy igen. Lehet ugyan, hogy nem annyira gyakran, mint egy "mezei anyuka", de szerintem gondoskodik a saját gyermekeiről. Szerintem Dianának is fontos volt ez, nem hiszem, hogy semennyire nem vett részt a saját gyermekei nevelésében, gondozásában.

2016. jan. 9. 22:46
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Figyelj kedves kérdező! Én otthon vagyok és tulajdonképpen a háztartáson és a gyereken kívül nincs más dolgom. Mégis fogadnék egyszer-egyszer bébiszittert:-)

Én csak hátra dölnék,pihengetnék,vagy elmennék kikapcsolódni. Kicsit hátra hagyva a pelenkát,a hisztiket,az öltöztetést-vetköztetést. Van anyuka aki nem?! :-)


Amúgy azért bizzák másra mert megengedhetik maguknak. Ennyi. Ugye a gazdagabbak. Ő nekik mást jelent a gyermeknevelés-vállalás mint nekünk sima "mezei anyukáknak" ;-)

2016. jan. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez inkább külföldre jellemző, nem hiszem, hogy Magyarországon tömegesen jellemző lenne, hogy az anyuka az égvilágon semmit nem csinál, mégis bébiszitter van a gyerekkel egész nap. A legtöbb külföldi országban pedig egyáltalán nem olyan jól kiépített az intézményrendszer, mint Magyarországon, ezért bébiszitter segítsége nélkül a legtöbb anya nem, vagy csak nagyon nehézkesen tud dolgozni. Nagy-Britanniában pl. a bölcsi 3 éves kor alatt olyan drága, hogy gyakran jobban megéri a bébiszitter. Az ovi már ingyen van napi 3 órát, de nem elég, hogy a fennmaradó idő fizetős, legkésőbb fél 4-kor be is zár, így ez sem minden munkakör mellett vállalható.
2016. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a helyzet viszonylag ritka, hogy anyuka otthon van, mégis más foglalkozik a gyerekkel. Max az igazán tehetős, gazdag családokra jellemző. Azok meg megszokták a kényelmes életet. Általános esetben dolgozik mindkét szülő, főleg külföldön pár hónappal szülés után már vissza kell menniük az anyáknak dolgozni.
2016. jan. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez amerikára és angliára jellemzö.


Èltem mindegyik országban Au-pair lányként, és 9 éve élek Németországba(itt születtek a gyerekeim).


Angliába és Amerikába nagyon jellemzök a nannyk de csak egy magasabb anyagiakkal rendelkezöknél. Ez egy státuszszimbolum, hogy én megtehetem. Ès ami fontos, van nagyon olcsó munkaerö hozzá, rengeteg a fekete munkás, és egyszerü öket felfogadni.


Németországban pl nem jellemezö az állandó nanny, aki megteheti, oda 1-3x jön hetente takarítónö. Eleve a németeknél inkább az a divat, hogy akár még jól keresö anyaukák is csak félnapot dolgoznak. Ezzel mutatják, hogy elég félnapot dolgoznom, ezzel sikeres vagyok és egyben jó anyuka is. Itt elve az ovi sok helyen nincs is nyitva délután, de max 16:30-ig a legtöbb helyen. ès még az au-pair lányok sem annyira jellemzöek, eddig csak magyar családoknál tudok au-pair lányt.

2016. jan. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Mo-n ez még nem annyira jellemző, de nekem is van ismerősöm, aki már keresi a főállású bébiszittert a pár hónap múlva születendő babája mellé, mert nem hagyja abba a munkát, csak többnyire otthonról akar dolgozni (meg persze amikor be kell mennie a céghez, akkor a bébiszitterrel otthon marad a gyerek).
2016. jan. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk ket gyerek van. Volt, hogy ott maradt nalunk a bebiszitter akkor is, amikor otthon voltam.

Egyszeruen arrol volt szo, hogy tanfolyamra jartam delelottonkent, delre hazaertem ugyan, de a bebiszitter meg egy-ket orat ott volt. Eleg sokat kellett tanulnom es ezert inkabb elvonultak meg akkor egybol felkeszulni a kovetkezo napra nyugodtan, mint arra varjak, hogy este valamikor elaludjanak a gyerekek es akkor essek neki a tanulasnak. Minden nap 5-kor keltem, nem akartam ejjel tanulni, mert mar nem is fogott ugy akkor az agyam, masreszt nyilvan a kialvatlanul a gyerekekkel is turelmetlenebb lettem volna.

Vizsgaidoszakban volt, hogy hivtak a bebiszittert delelottokre, pedig nem kellett epp bemennem suliba, de igy delelott nyugodtan tanultam.

2016. jan. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Katalin hercegnéről jut eszembe: a nagyobbik gyerek most ment bölcsibe, két éves. Vajon azért, mert anyucinak dolgozni kell?
2016. jan. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem jött 2-3 éves kora között kb 2 hetente egy napra bébiszitter. Miért? Mert addig nem tudtunk kettesben egyszer sem egy ebédet eltölteni a férjemnel, mert nincs segítségünk egy családtag se a közelben, mert 3 éves koráig nem aludta át az éjjelt és teljesen kikészültem és ki kellett szállnom a körforgásból, vagy mert céges ügyeket kellett intéznünk gyerek nélkül és azért is hogy ovi előtt szokja meg hogy mással is van rajtunk kívűl. Szakképzett óvonő vigyázott rá, nekem nagyon jó volt, hogy míg én kimerültem addig egy energikus, fiatal szakképzett lány tele kreativitással rengeteg újat tanít neki, aktívan foglalkozik vele, míg én próbálok helyre jönni.
2016. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!