Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ellenzik sokan az...

Miért ellenzik sokan az örökbefogadást?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%

Mert, ha van gyermeked, akkor tudod menyit számítanak a gének.

Nagyon sajnálom a kicsiket, de ez egy nehéz döntés. Nem hiszem, hogy nemet tudnék mondani egynek, ha választani kell, de nem szívesen tenném ki magam választásnak.

2010. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nekem eddig nem fordult meg a fejemben. Van egy gyönyörű kislányom.

Egy sajnálatos balesetnek köszönhetően egy unokatesóm kisfia (2 éves) árván maradt.

Az a helyzet,hogy a nagyszülők már nem élnek és másnak meg nem jutott eszébe, hogy magához venné. Egyedül én szeretném.

Ezt sokan ellenzik mondván biztos máshogy fogom nevelni, mint a kisleánnyom.

2010. ápr. 6. 13:00
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Ó te jó ég. Családtag? Ne hagyd magára szegényt. Én is örökbe fogadnám. Szegénykém. (első voltam)
2010. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nagyon jot tennel azzal a gyermekkel. En az unokatestvereim gyermekeit ugyanugy csaladtagnak tekintem, es hasonlo esetben (ne adja az eg...), en is magamhoz vennem barmelyiket. Itt nem arrol van szo, hogy egy arvahazban levo gyermeket fogadnal orokbe. En ebben semmi kivetnivalot nem talalok, sot! Tisztellek erte. Amugy az arvahazi orokbefogadast sem ellenzem, ha valaki valoban azert teszi, mert szeretetben szeretne egy gyermeket felnevelni.
2010. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

SZerintem nem hagyhatod magára azt a kisfiút. gondold el, hogy ha fordítva lenne, akkor mennyire hálás lennél valakinek, aki gondoskodik a kislányodról. szörnyű dolog történt vele és TE megmentheted az árvaháztól, ami valljuk be, elég rossz egy kisgyereknek.

fogadd örökbe!!!

Még ha nem is pont úgy neveled, mint a kislányod, akkor is sokkal jobb dolga lesz! De azért szeresd nagyon!

szegényke, mindig annyira sajnálom az ilyen picikéket, aki anya-apa nélkül maradnak.

2010. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megnyugodtam, hogy sokan gondolkodnak hozzám hasonlóan. Szegénykémnek nem én vagyok a legközelebbi rokona. Az unokatesómék halála mellett az is megrázott, hogy láthatóan nem érdekli a kisfiú sorsa legközelebbi rokonokat.

Most már biztos vagyok a döntésben.

2010. ápr. 6. 14:09
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Ebben az esetben-szerintem-NEM kérdés,hogy amennyiben van rá lehetőséged,magadhoz vedd a kicsit.És én úgy gondolom,nem fogod másként nevelni.Ez a klasszikus értelemben vett örökbefogadás,hiszen rokon gyerekről van szó!És nagyon nagyon tisztellek,hogy eszedbe jutott felnevelni a kicsit.Ne hagyd elkallódni!Nem tudom milyen rokoni kapcsolatban álltok,de azt tudom,hogy ha a családomban hasonló tragédia történne(és nem lenne,aki vállalná)magamhoz venném a gyerek,akárhány éves is(2 gyerekes anyuka vagyok).
2010. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó vagyok.Bocsi,most látom,hogy az unokatesódékról van szó.Pláne bevállalnám.Nekem 7 unokatestvérem van,jó kapcsolatban vagyunk,és még ha nehézségek árán is,de felnevelném a gyereket.
2010. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Megint én.Mármint,hogy NEM a klasszikus értelembe vett örökbefogadás(bocsi,csak a kis 2 évesem jön-megy,és Rá is figyelek)
2010. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek az előttem szólókkal, gondolkodás nélkül magamhoz venném családtag gyereket. (Pedig megbeszéltük a férjemmel, hogyha nem lehet saját, nem fogadunk örökbe, de ez egészen más eset!) Minden tiszteletem a tiéd, biztosan nagyon jó helye lesz a kisgyereknek! Kérlek, ha van rá módod, szeretném tudni (valószínűleg a többiek is), hogyan alakult a sorsotok!
2010. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!