Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ellenzik annyian az...

Miért ellenzik annyian az abortuszt?

Figyelt kérdés
Vallási okokon kívül gondolom. Miért nem tetszik senkinek, ha valaki elveteti a gyermekét. Nem lehet, hogy jobb az olyan gyereknek, aki meg sem születik, mint annak, akivel egész életében azt éreztetik, hogy fölösleges?
2009. júl. 19. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés. Én nem vagyok az abortusz ellen, de mellette se. Mert szerintem nagyon sok mindentől függ. Hány éves az illető (egy 14-15 éves ne szüljön), magzat egészségi állapota (súlyos betegség esetleg)..stb. Ha elkerülhetetlen akkor persze abortusz, de csak úgy linkre mert vki hülye képtelen védekezni és megtarthatná a gyereket, de nem teszi mert az nem egyezik az ő életstílusával az ilyet megvetem. Szerintem a fiataloknak az iskolában - ha otthon a szülő nem teszi - jó lenne ha lenne ilyen felvilágosítás. Nemcsak hogyan készül a gyerek, hanem az abortusz és hatásai (lelki, fizikai), felelősségről és ehhez hasonló dolgokról és lehet hogy kevesebb "sötét" fiatal lenne.
2009. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én úgy vagyok, hogy inkább valaki vetesse el, mint megszüli a 12.iket a semmibe és jövője sem lesz a gyereknek, csak a hajléktalanség, lopás és bűnözés, vagy egyszerűen semmi nem jut neki.

nagyon sokan vannak akik egyszerűen nem védekeznek és ki tudja hányadik abortuszokon estek át.

Ez mindig annak a dolga aki éppen abban a szituban van és az ő felelőssége is, a következményeit is ő viseli. Ezt nem szabályozhatja törvény meg vallás sem.

Odafennt majd elszámol vele mindenki. De senkinek nincs joga ilyesmibe beleszólni és ítélkezni mások felett.

Én 27 éves vagyok, fogamzásgátlót szedek és van munkahelyem, de még nem érzem magam érettnek anyának, ezért ha úgy alakulna lehet ( nem biztos ) hogy én sem tartanám meg. De ez hadd legyen az én döntésem és ne más döntése.

2009. júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nagyon nehéz kérdés, ahogy előttem is irták. Én azért ellenzem inkább, mert a nehéz körülmények, és az, hogy éreztetik vele, hogy nem kivánt gyerek, az egy nagyon relativ helyzet. Nekem két abortuszom volt, senki nem próbált meg lebeszélni róla, egy szóval sem mondták, mekkora élény egy pici baba, és szerintem meg tudtuk volna oldani, hogy felneveljük őket egészségben. Mégis, akkor annyira logikusnak tűnt, nem is értem. Ebben az esetben például nem lett volna szabad hagyni, mert nem volt akkora kényszer, nem voltunk munkanélküliek, nem volt beteg, stb. Szóval ez igy csak játék valakinek az életével, mert fiatal voltam, és nem lett volna szabad! Szóval szerintem a helyzet súlyossága is döntő. Illetve valóban örökbe lehet adni ezeket a piciket is, de ehhez oly sokan önzőek, inkább ne legyen gyerek, de másé az ne legyen. Én is igy gondoltam, azóta is minden nap eszembe jut, mekkora hibát követtem el. Attól még, hogy valakivel a szülei azt éreztetik, hogy fölösleges, van neki élete, döntései, állása, jövője, saját gyerekei, ha érted, mire akarok kilyukadni. Lehet, hogy pszichológushoz fog néha járni, de nem döntötték el helyette a "sorsát".
2009. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért mert akármennyit is beszélünk róla, akármilyen körülményről is van szó az abortusz gyilkosság. Pont ezért viseli meg annyira azokat akik átesnek rajta. És sajnos több az olyan eset, ahol elkerülhető lenne az egész ha az illető nem lett volna felelőtlen. Manapság már futószalagon mennek a tinik, nők abortuszra, és a legmegdöbbentőbb az, hogy sokan miután átestek rajta, nemhogy egy életre megtanulnák a leckét de még utána többször(!)is abortuszra mennek. Sajnálom azokat, akik önhibájukon kívül kerülnek olyan helyzetbe, hogy nem kívánt baba fogan, viszont akkor is van más megoldás mintsem az abortusz, de ez persze nem mindenkinek a véleménye, és amúgy is egy másik topic...
2009. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én nem akarom megmondani senkinek, hogy mit tegyen, vagy mit ne, csak érdekelt, hogy mások mit gondolnak. Egyébként én a fent írtak miatt nem ellenzem.
2009. júl. 19. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!