Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekpóráz: ezt ugyan miért...

Gyerekpóráz: ezt ugyan miért szólják meg?

Figyelt kérdés

Alapvetően sem tartom hülyeségnek a gyerekpórázt, be nekünk nincs - de kamikaze beütésű gyerekeknél hasznos lehet.

A játszótéren, illetve a mellette levő parkban van egy vak apuka, aki a két éves lányát gyerekpórázon viszi. Persz csúszdán nem, ott segítséget kér.

Nem egy megjegyzést hallottam a háta mögött, hogy szerencsétlen gyerek. De hát az apa honnan a rákból tudná, ha elfut a gyerek, hogy merre van? Szerintem a lehető legjobb megoldást választotta, mert a gyerek is biztonságban van és így ő is ki tudja vinni sétálni.

Hozzáteszem, hogy eléggé egyértelmű, hogy vak, fehér bot van a kezében és a szemén is látszik, hogy nem fókuszál.


2016. ápr. 15. 08:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre most milyen választ vársz? Aki megszólja úgysem fogja most neked ide leírni, hogy: Azért szólom meg, mert.....
2016. ápr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Liverpoolban 1993-ban történt egy nagyon súlyos bűncselekmény. Két 10 év körüli fiú elcsalt egy két éves gyereket egy bevásárlóközpontban magával, és egy külterületen brutálisan meggyilkolta.


Az eset óriási közfelháborodást (és nem mellesleg értetlenséget) váltott ki a helyi közvéleményben, és bizony 1994-ben igen gyakori látvány volt az utcán, különösen a bevásárlóközpontok forgatagában a pórázon vezetett kisgyerek. És mindenki pontosan tudta, mi ennek az oka, így eszébe sem jutott szólni.


Nem mondom persze, hogy búrában kellene nevelni emiatt a gyerekeket, de vannak bizonyos helyzetek és helyek, amikor a gyerekpóráz nem az ördögtől való szerintem. Nyilván a csendes kis mellékutcákban nem "pórázon sétáltatnám" szegény gyereket.

2016. ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Angliában most is megszokott làtvány ez a gyerekpóráz, még mindig.

S pontosan a fent említett liverpooli eset miatt.

2016. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
A vak nem lát, így megoldást keresett és talált. De egy látó ember ha egy gyereket vezet pórázon az inkább hasonlít egy háziállatra, mint egy emberre. Tereltem már kamikáze gyereket utcán és még közlekedni is merek vele, annyit teszek póráz helyett, hogy ODAFIGYELEK RÁ! Nem a mobilt nyomkodom, meg nem barátnővel fecserészek.
2016. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az esetben abszolút érrhetö, ismerek 3 gyerekes anyukát, aki szintén bevetette a második gyerekénél, mert nehéz eset volt és fizikailag nem bírt annyira vigyázni rá, mint szükséges lett volna. Szóval vannak helyzetek, mikor indokolt, még ha fura látvány is.
2016. ápr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kamikaze típusú volt a gyermekem ennyi idősen, nem jutottam el a pórázhasználatig, de nem ítélem el azt se, aki igen. A vak apuka esetében meg abszolút indokoltnak tartom (függetlenül attól, hogy mennyire mozgékony a kislány), így nagyobb biztonságban van a gyermek.
2016. ápr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekpóráz mellett és ellen elég érv van, mindenki maga dönti el hogy használja vagy sem.


Egy vak apukát (vagy bárkit!) emiatt megszólni elég tapintatlan és undorító.

2016. ápr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
A vak apuka esetében ez teljesen érthető, semmi elítélendő nincs benne. Akkor is indokolt szerintem, ha mondjuk egy 3 gyerekes szülő használja, mert 3 felé szakadni valóban nem lehet. Magánvéleményem, hogy egy gyerekre azért oda lehet figyelni, szóval ott nem tartom indokoltnak, nekem sosem jutott eszembe használni, de nem ítélem el azt sem aki használja, egyszerűen mert semmi közöm sincs hozzá.
2016. ápr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon értem, hogy mivel lenne jobb, ha folyamatosan a gyerek kezét szorítom, mint a gyerekpóráz. Jobban van tere neki is meg nekem is. Nekem és neki is kényelmetlen hosszútávon úgy sétálni, jobb a póráz sztem :/
2016. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Énnem ítélem el! Sőt, ha indokolt, használják csak!

Nekem 2 gyerekem van, néha elég nehezen kezelhetőek.

Ha mondjuk mama, papa van velük és kitépik magukat a kezükből, egy reumás 65-70 éves nem fog tudni a gyerek után futni. Akkor inkább jobb a póráz.

2016. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!