Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kor körül ideális...

Hány éves kor körül ideális gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, de a gyereket még távolinak érzem.

Vannak ismerőseim, akik fiatalon 18-25 év között vállaltak gyereket és olyanok, akiknek még 30-40 között sincs.

Milyen kor lehet az ideális ilyen szempontból? Ti szeretnétek gyereket? Ha igen mikor?


2016. ápr. 19. 00:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Nincs olyan, hogy ideális időpont, csak biológiai szempontból(az kb. 20 év lehet).

Én nem akarok gyereket egyáltalán.

34F

2016. ápr. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nőként 25, pasiként 30 körül ideális mindenki szempontjából, persze ezt a körülmények gyakran felülírják. Úgyhogy akkor lesz ideális mikor az adott személy stabil kapcsolatban akarja is a gyereket és meg is tudja teremteni a neveléséhez szükséges feltételeket.


Én 25-öt álmodtam meg magamnak, de most valahogy nem tűnik reálisnak semmilyen szempontból, pedig szívem szerint nem szeretnék 30 felett szülni. Egyelőre azonban nem érzem késznek magam egy kisbabára lelkileg sem, az anyagiakról már nem is beszélve...

2016. ápr. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
38%
Előbb karriert építs fel, megfelelő fizetés, félretett pénz, legalább egy panel lakás, egy alap autó, megfelelő társat mellé akivel nincs problémád és maximális a bizalom, mellesleg minden téren éld ki magad előtte, vágyaidat valósítsd meg, az utódnemzés az utolsó lépése az életnek, onnantól már nem magadért fogsz élni.
2016. ápr. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
én 24 vagyok de még én is nagyon távolinak érzem, lehet nem is akarok egyáltalán.. de ha mégis meggondolnám magam és vállalnék akkor 29 éves korom körül.. szerintem a legideálisabb huszonéves kor végén (27-28-29) ekkor még nem túl késő de már felnőttél hozzá.
2016. ápr. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
0%
18
2016. ápr. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
50%
Nem korfüggő. Én úgy állapítanám meg ezt, hogy a megfelelő anyag helyzetetek legyen meg. Munka. Lakás.
2016. ápr. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
30-35 év körül.
2016. ápr. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Ez nem a kortól függ, hanem a kapcsolatról. Lehet, hogy egy pár 20 évesen is készen áll a gyerekvállalásra, stabil a kapcsolat, meg tudják oldani a gondokat, stb.

Más pár 35 felett sem. Náluk is ott a gond, ha ezt figyelmen kívül hagyják, mert kifutnak az időből. Aztán a szülés után borul a bili, mert képtelenek együttműködni, felőrlik őket a problémák.


Nem a kocsit meg a lakást kell megteremteni, mert azt bőven lehet gyerek mellett is, ahogy minden mást is. Meg így kb. kihalna az emberiség, mert sokaknak 50 évesen adottak a körülmények.

Egy stabil, több vihart kiállt kapcsolat szükséges. Amikor biztos lehetsz, hogy nem fog a másik házisárkánnyá változni, vagy félre..ni a gyerekágyas időszakban.


Azt meg pszichológia esetnek tekintem, aki csak a gyerekének él. Egyenes út, hogy elcseszd három ember életét. Az élet nem ér véget a babával. Akkor kezdődik!

2016. ápr. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor ideális, ha készen álltok rá és megtudtok adni a picinek mindent ami szükséges (később ahogy nő egyre több és több pénz sajnos). Hiába lesz valaki fiatal anyuka 23 évesen ha párjával még nem teremtettek elő annyi mindent, akkor inkább később, de ne nélkülözzenek.
2016. ápr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
19%
En 31 vagyok, s vagy távoli, vagy egyáltalán nem érzem a gyerek szükséget, mivel a nők csak jönnek, mennek, nem találtam olyat akiben azt éreztem volna, hogy nah, ezt a not akarom gyerekeim anyának. A sógorom 40 eves es most próbálkoznak a hugommal összehozni egy baba. Egy nőnél tanácsos 30 elott egy férfinél kb tok mindegy.
2016. ápr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!