Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legtöbb anya (ill itt ugy...

A legtöbb anya (ill itt ugy tűnik) miért inkább a negatív "szankciók" alkalmazását tartja megoldásnak a humánusabb helyett, ha gyereknevelésről van szó?

Figyelt kérdés

Sőt.a humánus megoldásokat helyből ellenségeskedésnek veszik, elutasitják és képesek a pofon helyénvalóságát is megindokolni.

Ez a büntetési nevelési eszközhöz valo ragaszkodás jo érzéssel tölti el őket hogy pl átlép az ordito gyereke felett, vagy bármi?nem tudom mire gondoljak. És elkeserìtő hogy mennyi gyerek szenvedhet önmaga miatt is (pl a hiszti a gyereknek se jo) de a szulő miatt is(aki erre pl leüvölti)


2016. ápr. 19. 22:27
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
(Néha ugy érzemmagam mintha valami missziot képviselnék egyedül gyermekek mentális védelmében)
2016. ápr. 19. 22:29
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Én hiszek abban, hogy ami az egyik gyereknél megoldás, a másiknál nem biztos hogy az. Ha a Te gyerekednél beválik, hogy hisztinél megölelgeted és beszéltek az érzéseiről, örülj neki. Az én 4 évesemnél nem válik be, ha meg akarom ölelgetni, vagy beszélni vele, akkor az ordítás mellé még üt, rúg és harap is, és csak hajtja a magáét, amiben nem engedtem neki. Ha hagyom magában 20 percet ordítani, akkor tud megnyugodni, és ha már szóba áll velem, akkor tudom megszeretgetni. Ő ilyen. A másik két testvérénél is más-más módszer válik be. A pofont meg a leüvöltést én sem tartom jó módszernek, bár bevallom, néha kiabálok velük, nekem is véges a türelmem.
2016. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A kismamablogon azt irta Vida Ágnes nem konkrétan az ölelés ténye a fontos hanem hogy biztisitsd annak szándékával arrol hogy mellette állsz.


Meg nem is a nevelési modszer a lényeg a kérdésemben, hanem hogy miert nem nyitottak egyáltalán a humánus megoldásokra. El sem gondolkoznak sokan rajta csak tovább indokolják a maguk

2016. ápr. 19. 22:49
 4/19 A kérdező kommentje:

meglátásait.

Ragaszkodnak a negativ megoldasokhoz.

2016. ápr. 19. 22:50
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező neked hány évesek a gyerekeid? Mert szerintem kortól is függ mivel érhetsz célt.
2016. ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kisgyerekek még.sokmindenben amatőrnek érzem magam, ìgy szinte iszom a netes gyerekneveléses gyereklélektanos fejlődéses pszichologiai elemzéses dolgokat.

Pláne hogy beválnak.

Korábban én is kikészültem és pár uj ismeret (humánus javaslat)szinte csodát hozott abban hogyan kezeljem a helyzetet/eket. Irhatnék tengernyi példát.

Az addig oké hogy valami másnak nem válik be, de maga a nyitottság arra hogy korrektül akarok eljárni a gyerekkel szemben, ezt nem látom itt hogy általános lenne. Hogy valaki nem elintézni akarja a helyzetet(hogy csend legyen) hanem valoban megoldani akarná(hogy a gyerekben se legyen tüske) mert nekem ugy tűnik jóval többmindent megértenek mint hinnénk

2016. ápr. 19. 23:52
 7/19 A kérdező kommentje:
És eleve nem csupán a humánus eszköz a lényeg hanem eleve az anya humánus hozzáállása belülről.akkor nem a pumpa menne fel kapásbol az emberben sem.mert akkor még az önkontrollal is terhelheti magát plusz még a gyerek adta probléma.
2016. ápr. 20. 00:00
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

mert jo nehanyan kaptunk egy ket sallert gyerekkorunkban es megsem lettunk sz..r emberek... nekem es ferjemnek is nagyon jo a kapcsolata a szuleivel (sot szerintem peldaerteku elnezve a barati tarsasagomon vagy a mai szegenyes kapcsolati vilagon) pedig bizony volt hoy megutottek amikor valoban olyan.volt a szituacio hogy kijart (baleset, veszely okozasa stb)


en meg azzal nem ertek egyet hogy neveljunk viragbogarakat fiukbol lanyokbol meg a tanar nehogy csunyan merjen nezni mert akkor kirugjan stb...regi bevalt rendszerek ellen a mai tulsagosan polkorrekt es tulsgosan liberalis nevelesi elvek semmit se ernek csak még nem jottek ra.

2016. ápr. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szted létezik ilyen,hogy valaki mindig minden helyzetben humánusan,átgondoltan egy hangos szó,indulat nélkül cselekszik???

Nem tartom életszerűnek!


Egyébként pedig,nekem pl.iszonyatosan tele a hócipőm azzal,hogy még a gyereknevelésben is mások elvárásainak kellene megfelelnem!

Nézd csak meg,ha elmész egy hisztis gyerekkel vásárolni az is bai,ha rászólsz,meg az is ha ráhagyod! Benned meg csak gyűlik a feszkó és ezek szerint már nem is üvölthetsz egy jót,hogy kiadd,mert valaki "megsérül", hát b+!

2016. ápr. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Aha.. elképzellek, amin épp hogy vissza tudod rántani a gyereked a száguldó autó elől,és teljesen nyugodtan megölelgeted, hogy enyje-benyje. Én abban hiszek, hogy kell a gyereknek a büntetés, de a tett mértékétől függően, és mindig elmagyarázom nekik miért is kapja. És igen, le lehet pontozni, de már kapott egy erősebb fenékre csapást is, mikor többszöri felszólítás ellenére is direkt bántotta az újszülött unokaöccsét. 5 éves egyébként. De nézd csak meg a mostani kamaszok jelentős százalékát, tisztelet a kivételnek. Azt hiszik, nekik mindent szabad, minden jár, csak mert a szülők szintén büntetés helyett megölelgették őket. Egy idő után fejedre fog nőni a saját gyereked.
2016. ápr. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!