Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni egy ilyen...

Mit lehetne tenni egy ilyen családtaggal? Hogyan lehetne segíteni neki? Vagy megértetni vele, hogy h*lye?

Figyelt kérdés

Előre szeretném jelezni, hogy a kérdésem nem provokációnak szánom.


Az unokanővéremről van szó. Csak röviden a körülmények: Első házasságából, amelyet egy aránylag normális, jóravaló fickóval kötött, született egy fia, ő jelenleg tizenkét éves. Elváltak, slussz.

Összeszedett egy full alkesz, játékgépezős, lecsúszott parasztot, született egy kislányuk, ő jelenleg nyolc éves.

Lecsúszott paraszttal szétmentek.

A változatosság kedvéért összejött egy asszonyverő, full alkesz, játékgépezős, drogos barommal, és szült neki egy kislányt. Ő jelenleg másfél éves.

Drogos barommal gyors iramban szétmentek, majd összejöttek megint, de csak azért, hogy aztán újra otthagyja terhesen - három hete született meg a kisfiú...


A csaj nem iszik, nem dohányzik, nem drogozik. Aránylag biztos állása van.

Azonban a két idősebb gyereket (12 és 8) már a csaj szülei nevelik, minden értelemben. Náluk laknak, ők veszik nekik a kaját, hordják őket suliba és foglalkozásokra... Az anyjukat havi 1-2 alkalommal látják (és nem is igényelnek többet - sajnos az anya sem...)

Sajnos az egész család számára nyilvánvaló, hogy a két kisebb gyerek is a nagyszülők nyakán fog kikötni.

Egyszerűen csak nem értem, hogy MIÉRT? Miért vállal valaki gyereket, ha nem tudja és akarja eltartani?

Hogyan lehet valaki ennyire hülye, hogy nem érti meg a védekezés alapvető fontosságát?


Ja, arról persze nem is beszélve, hogy a csaj az első gyereke születése óta (pontosabban a válása óta) a szülei házában él, úgy, hogy az idősek inkább vettek maguknak egy másikat hitelből, mert elegük volt az együttélésből és a csajszi nem akart elköltözni...


Bocsánat, talán mégis kicsit fúriásabb lett a kérdésem, mint amilyennek szántam. Egyszerűen csak nem fér a fejembe.


Mindenesetre most megkeresett a közösségi oldalon, hogy amiket mi már nem használunk babaruhákat, igazán neki adhatnám a kisfiának, hisz jó ideig úgysem lesz gyerekünk, mert elvetéltem...


2016. ápr. 21. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú az utolsó mondatnál kiverte nálam a biztosítékot... Nem rég elvetéltem én is, de aki azt mondja, mostanában úgyse lesz gyerekem, azt szájbaverem.


Mondd meg a csajnak, hogy bocs, de nem adod oda.

Nem kell semmit hozzá fűzni, magyarázkodni, a tiéd, azt csinálsz vele amit akarsz. Ha eltüzeled inkább, akkor is befoghatja. Jogod van hozzá.


A csajról van véleményem, de nem pozitív. Gondolom lehet nála difi rendesen, ha ilyen pasikkal jön össze, és a jól bevált "megfogom egy gyerekkel" taktikát alkalmazza.

Vagy gumira se telik és "majd vigyáznak".


Voltam én is egyedülálló anya két gyerekkel, még annyit fűznék hozzá, hogy a szülők házában lakva (se albérleti díj, se hitel), egy biztos állással, gyerektartásból és családiból szerény, de tisztességes életet lehet biztosítani négy gyereknek is! Nem anyagi oka van, ha a nagyszülők nevelik őket, hanem nemes egyszerűséggel rájuk unt.


Sajnos az ilyet nem lehet legalább arra kötelezni, hogy spirált rakasson fel, legalább 5 évig nem szaporodna....

2016. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Most mi a kérdés?

Hogy mit lehet tenni? Semmit. Nem kell vele szóba sem állni.

Hogy lehet segíteni? Sehogy.

Hogy lehet megértetni vele hogy hülye? Sehogy. Ráadásul minek???


Ne foglalkozz vele, Ennyi. Ha a szülei nem tesznek semmit, akkor te miért akarsz? Gondolom nem szeretetből érdekel mi van vele.

2016. ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első: Köszönöm szépen a választ!


Igen, valószínűleg amit a vetélésemről írt, azt csapta ki nálam is a biztosítékot annyira, hogy feltegyem a kérdést.


Én nem tudom, milyen hülye felfogása van szegénynek, de egyszerűen nem fér a fejembe hogy miért szült még kettőt, amikor már első két gyermekét sem tudta/akarta ellátni.

Mindenesetre TUTI, hogy nem fogok neki adni semmit...

Még a harmadik gyermeke születése után megpróbáltam vele beszélgetni, kicsit más irányba terelni, de látszólag teljesen értelmetlen volt.


Kedves második válaszoló: Azért "akarok" (akar a franc), mert nagyon-nagyon jóban vagyok az apukájával, aki, mikor megtudta, hogy jön a negyedik baba (a csaj persze már csak akkor szólt, mikor 5 hónapos terhes volt), kis híján felkötötte magát. Beszélgettünk sokat, és elég célzatosan próbált rávenni, hogy segítsek, mert ha még egy unokája születik, egyszerűen beadja a felmondását a Jóistennek. (Ezek az ő szavai.)

2016. ápr. 21. 11:22
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Semmit. Meg kell vele szakítani a kapcsolatot. Nagyot hibáztak a szülei is. Relatíve kapott egy lakást ajándékba és ők nevelik a gyerekeket. Konkrétan mi miatt változna meg? Semmi gondja az életben, hiszen valaki mindig kisegiti. Nem kell. Hagyni kell. Max ha veszélyezteti a gyerekeket, akkor gyamhivatalnal bejelenteni, családból kiemelik.

Nem olyan ritka ám ez, hogy valaki minden kapcsolatba szul: azt hiszik, így majd az éppen aktuális kapcsolat tartós lesz

2016. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jezusom! Milyen anya az ilyen, mar nem azert?! En sem adnek neki ruhakat, plane egy ilyen kijelentes utan. De azokat a gyerekeket azert nagyon sajnalom, es ha buntudatom is lenne, h nem adok neki ruhakat, az azert lenne, m annak a szerencsetlen ujszulott kisfiunak lenne e ruha, nem pedig az anyjanak. Amiota gyerekeim vannak, vhogy sokkal erzekenyebben reagalok azokra a dolgokra, amik kisgyerekeket erintenek, m annyira kiszolgaltatottak, es nem tehetnek arrol, ha kreten az anyjuk sajnos :(
2016. ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen embert szerintem ez nem érdekli. Ahogyan leírtad, hogy a nagyobb gyerekek sem érdeklik, ugyanúgy az sem érdekli, hogy lesz még egy, gondolja majd lesz valami, vagy majd azt is a nagyszülők nevelik stb, neki legalább addig se kell dolgoznia, elvan otthon, a szülei meg gürizhetnek a gyerekekkel. Sajnos van ilyen.

Nyilván az intelligenciaszintje az ilyen embernek elég alacsony lehet, de biztos az utóbbi két partner sem tett jót a nőnek (alkoholista), főleg ha az utolsó még bántalmazó is volt.

2016. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Elnézést, hogy csak egy nagyon gyors reagálásra futja, de épp indulunk a játszóra:


A csaj gyerekét/gyerekeit nem valószínű, hogy kiemelné a gyámügy (pedig volt rá példa, hogy a drogos barom veszélyeztette a most másfél éves életét, és bejelentés is történt a szomszédok részéről - akkor még együtt éltek). Ti. a csaj a gyámügyön dolgozik...

2016. ápr. 21. 13:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Valami igen durva kötődési problémája lehet az unokatestvérednek, én azt gondolom. Nem képes felmérni a kapcsolata minőségét, szerelmes lesz, és ez mindent felülír nála, nem látja az adott személy hibáit, rózsaszín köd, és kész. És persze jönnek a gyerekek, mert minden alkalommal meg van róla győződve, hogy ez most a tökéletes kapcsolat. Aztán úgy tűnik, ahogy a pasi kikerül a képből, úgy a gyerekeket is megunja.

Kétlem, hogy meg tudnád vele értetni, hogy mi a probléma vele. Cuccokat ne adj neki, ha nem akarsz, esetleg hívd fel rá a figyelmét, hogy a picinek három testvérről csak maradt annyi holmija, hogy elég legyen. Ha meg nem tette félre ezeket, az már az ő baja, nem a tiéd, te nem akarsz megválni a fiad ruháitól, és pont.

2016. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!