Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet visszaoltani az...

Hogyan lehet visszaoltani az ilyen CSOK-os kérdéseket?

Figyelt kérdés

Építkezünk, januárban kezdtük, már előző évben terveztük, hogy belevágunk. Van egy 3 éves lányunk. Mindenki, de tényleg mindenki (szomszéd, ismerős, munkások, szakemberek) azt kérdezni, vagy akár ki is jelenti (!), hogy ez ilyen csokos ház, vagy csokot vesztek fel? Már elegem van ebből, főleg, hogy nem veszünk fel semmit, mert előre nem írunk alá. Saját magunk megkeresett pénzből és hitelből fogjuk kifizetni a házat.


Hogyan lehet ezeket kíváncsiskodó embereket kicsit leoltani? Tudnátok jó választ mondani? Kicsit olyan a kérdés "íze", hogy ez ingyen pénzből lesz?


(Zárójelben jegyzem meg, hogy én meg ilyet már azért sem kérdeznék, mert szerintem mindenkinek a magánügye, hogy hogyan oldja meg.)


2016. ápr. 23. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

-"Ez egy ilyen CSOK-os ház?"

-"Nem, nem tervezzük felvenni a CSOK-ot."


Vagy:

-"Úgy érzem ez magánügy."


Bár én nem érzem annyira sértőnek ezt a kérdést, így az első verziót választanám.

2016. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk annak ellenére is megkérdezik, hogy csak teljesen felújítunk egy házat, tehát nem is járna. De én könnyen lelombozom az embereket, mert bankban dolgozom, így részletesen el tudom magyarázni, hogy egyrészt miért nem jár, másrészt miért nem venném fel úgy, hogy csak egy gyerekünk van (még).
2016. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
btw a 600 ezreset felvehetnétek, mert az egy gyerekre jár és nem hitel, csak úgy van.:) mi ezt tesszük, most vettünk lakást, nem kell hozzá hitelt is felvenni.
2016. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk saját,hitelmentes családi házunk van,és 3 gyerekünk.A felső szint/emelet(külön bejáratú) nincs megcsinálva(ez kintről nem látszik különben),mert nem tudjuk marad-e itthon gyerek,ha igen melyikőjük/hányan,és hogyan is alakítjuk majd ki.Ennek ellenére,lépten nyomon belefutunk olyan ismerősbe,rokonba,akik nekünk szegezik a kérdést:felveszitek a CSOK-ot?Mikor veszitek fel?Mennyi jár Nektek?Stb.Szerinted?Annyit válaszolunk csak:ezt majd Ottóval/Katával(a férjemmel/feleségemmel) megbeszéljük.Ennyi.
2016. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A helyedben valami olyasmit válaszolnék: "kösz, nem. Megoldjuk anélkül is. És a ti anyagi helyzetetek milyen?"
2016. ápr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi sem veszük igénybe CSOK ,én az ilyen kérdésre elmagyarázom a miértet.
2016. ápr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na akkor mit szólnál a mi helyzetünkhöz: egy éve kezdtük amikor még nem volt csok, három gyerek van,így mi felvettük.Amúgy hitelből fejeztük volna be eddig önerőből ment,de mivel jár természetesen felvesszük.Mindenki azt kérdezi hogy a csok miatt építkezünk-e pedig tudják hogy már tavaly kezdtük tehát nem amiatt.Én már nem foglalkozok velük gondoljanak amit akarnak.
2016. ápr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!