Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a párom azt...

Mit csináljak ha a párom azt mondja, hogy már nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
Két gyereket terveztünk. Azt mondja,hogy nem elég a keresetünk a gyerekhez. Saját hitelmentes lakás,autó van. A fizetésünk is elegendő 389000 ft összesen. Mit csináljak teljesen összetörtem?
2016. ápr. 24. 06:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Még egy sincs?

Megbeszéled vele és választás elé állítod. Ha nincs más, kilépsz a kapcsolatból.


Bruttó vagy nettó?

Költséges hobbi mellett egyébként a világ összes pénze kevésnek tűnhet.

2016. ápr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs egy sem. Netto bevétel. Ő 32 éves lassan én is 30 vagyok.
2016. ápr. 24. 07:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez kifogás, a valódi jelentése az, hogy tőled nem akar gyereket.

Közel 400e Ft-os fizetés egy gyerekre bőven elég, ezért is mondom, hogy kifogás.


Gyakorlatilag döntened kell a párod és a gyerek között. Ha együtt maradtok (bár a reakciója alapján ő fog lépni 1-2 éven belül), vagy keresel mást, aki tényleg szeretne gyereket.

Sajnos a közeli baráti körben volt hasonló eset, ott végignéztük a lány szenvedését, majd a férje kidobta később és kereshetett magának másik párt - aki gyereket is akar. Ha nem vár a csodára, gyorsabb lett volna az egész.

2016. ápr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

nem akarlak lelombozni,de szerintem ez eléggé a válóok kategória.

te sem leszel már fiatalabb. ha szeretnél gyereket, ő meg nem akkor nincsenek kompromisszumok. annyi,hogy keresel olyat aki szintén szeretne gyereket, ő meg összejön olyannal, aki nem akar. más megoldás nincsen, nem lehet csak félig gyereketek. és nem is szabad ráerőltetni,hogyha ő nem akar.

de neked sem kell elfogadni,hogy oké, akkor nem lesz gyerekünk .ez nem így működik.

szerintem csak kifogás, azért nettó 400 ezer, úgy hogy van saját autó és ház, elégnek kell lenni, emellett biztosan nem nélközne a gyerek sem.

sokan netto 200-ra is bevállalják, mert szeretnék és úgy gazdálkodnak,hogy mindent meg tudjanak adni neki. nektek dupla ennyi van, nem is kéne nagyon sakkozgatni,hogy kijöjjetek hó végére. ő mégis erre fogja.

szerintem ülj le vele és őszintén beszéljétek át,hogy mi változott, miért nem szeretne már gyereket, amikor korábban 2t is akart.

ha nem sikerül megbeszélnetek, én a különválást javasolnám.

ha 2 gyereket is szeretnél, akkor célszerű lenne már próbálkozni. mert 35 fölött szerintem már nem nagyon kéne szülni, meg nem is biztos,hogy akkor sikerülne. nem szabad az utolsó pillanatra hagyni.

egy ismerősöm közel a 40-hez szeretett volna gyereket. nem jött össze, vagy ha igen,akkor is elvetélt. ezerszer elmondta,hogy mennyire megbánta,hogy nem pár évvel ezelőtt vágott bele.

persze nem akarok vészjósló lenni, tudom hogy vannak akik még negyven fölött is könnyen teherbe esnek és gond nélkül megy a kihordás. de mi van ha nem? ne vesztegesd az időd,hogyha ő nem szeretne.

2016. ápr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4# vagyok. most látom,hogy nem írtam le rendesen amit akartam.

szóval most várhatsz még 3-4 évet mellette,hogy hátha megváltozik a véleménye.de ha nem fog és akkor döntesz úgy,hogy elhagyod, akkor jó pár évet elvesztegetsz mellette. mert nem olyan egyszerű új párt találni,akivel egyeznek a szándékaid. meg azért ki kell ismerni a másikat, szerintem kell 1-2 év kapcsolat legalább,hogy gyereket vállaljunk közösen. érdemes kiismerni a másikat.

ha most eltökölsz még 4-5 évet a párod mellett, mire rájössz,hogy tovább kell lépni..akkor megint 1-2 év mire találsz potenciális jelöltet akivel adott a helyzet.. akkor már tényleg a 40-hez leszel közel.

ezért mondom,hogy most lépj ha kell, mert még csak 30 vagy, most még simán összejönne a baba.

2016. ápr. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Kifogás ,ez biztos ,ennyi pénzböl szépen élnétek 1-2 gyerekel is .mivel hitel sincsen.
2016. ápr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igy a rovid leirasod alapjan eleg gusztustalannak tunik a modszer, amit a parod hasznalt. Nem irtad, hogy miota vagytok egyutt, azt sem reszletezted, hogy mennyire mondta egyertelmuen, hogy o is szeretne gyereket, de nyilvan megbeszeletek.

Azert egy komoly kapcsolatban egy ido utan elojon a tema es ez vizvalaszto. Ha az egyik fel akar gyereket, a masik viszont nem, akkor nincs kompromisszum, mert nincs olyan, hogy lesz is gyerek, meg nem is. Mindket allaspont ertheto es jogos, csak epp akkor ennekmmegfeleloen kell part valasztani es elkotelezodni. Ha valamelyik felnek akarata ellenere fel kell adnia az elkepzeleset (pl te megsem szulsz soha, vagy o nem akarja, de megis lesz gyerek), abbol sok jo nem sul ki, te megbanhatod akkor, amikor mar keso gyereket vallalni, o meg szinten boldogtalan lehet.

De!

Ha korabban teljesen maskepp mondta, most meg hirtelen kifejti, hogy valojaban mit akar, az csak a mezesmadzag huzogatasa, hitegetese volt a reszedrol, hogy vele maradj.

Erre irtam, hogy gusztustalan lepes.


Nem hinnem, hogy az anyagi ok valos, inkabb csak erre hivatkozik, mert ez a legegyszerubb a szamara.


Le kell meg ulnotok, egyenesen kerdezd meg, hogy ezt hogy gondolja, miert mondott korabban mast, direkt vert at teged, vagy csak "veletlenul". Tiszteljen meg annyival, hogy elmondja a valos okokat. Ebbol talan latnifogod, hogy kozos nevezore tudtok-e jutni.

De ha nem, akkor nem igazan van mas ut, csak a szakitas es hogy olyan part talalj, akivel egyezik a jovokepetek.

2016. ápr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Ülj le vele,kérdezd meg van-e esély arra,hogy változzon a véleménye? Mennyi idő kell neki,hogy átgondolja,1 év,2 év max? Legyen ennyi.Ha nem változik a véleménye akkor külön váltok.Te ne mondj le a gyerek utáni vágyadról soha.Sajnos ilyen esetben vagy belemegy (ami nem tudom jó ötlet-e akarata ellenére) vagy elváltok
2016. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne maradj mellette. Egy gerinctelen féreg. Elérte, amit akart a segítségeddel, aztán visszavonulót fújt. Exvőlegényem ugyanez. Mikor elértük az ő céljait, akkor már az enyémek nem voltak fontosak. Én kis hulye még gondoltam, hogy meg lehet oldani, de ő soha nem akart beszélni, mert nincs problémánk, nincs miről beszélni. Mikor azt mondta, hogy beszélnünk kell, akkor már tudtam, hogy megvan az "utódom" .

Szépen higgadtan megmondtam neki, hogy egy gyáva önző féreg, és tisztességesebb lett volna, ha előbb lép, és aztán csajozik. Pár nap múlva elköltöztem abból a lakásból, amit bár ő vett, de együtt újítottunk fel, és azóta az életem kiteljesedett. Harag nincs bennem iránta, csak közöny. Azóta férjhez mentem, van két gyerekem és olyan férjem, akivel közösek a céljaink. Sajnos az a kapcsolat majdnem 5 évet elvett az életemből.

Szóval lépj, mert az idő megy és az önző ember önző marad.

Olyan embernek meg véletlenül se szülj gyereket, aki nem akar!

2016. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden adott, és ő nem akar gyereket, és ezt nyíltan meg is mondta. Mondd el neki nyíltan, hogy te akarsz gyereket, és most választani kell, neked is és neki is:

Három lehetőség van:

1. vállaltok babát, ő összeszedi magát és végre felelősséget vállal másért is saját magán kívül


2. együtt maradtok, de nem lesz gyereketek, és te lemondasz erről egész életedre


3. elválnak útjaitok és kerestek olyan társat magatok mellé, aki ugyanazt akarja, amit ti.

2016. ápr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!