Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Költözés 1 hos babával . Mit...

Költözés 1 hos babával . Mit kell intézni?

Figyelt kérdés
szóval röviden annyi hogy 1 hónapos a kislányom, és el szeretnénk menni a szüleimtől albérletbe ami már megvan, Délegyházára, de én is ide vagyok bejelentve és a baba papirjai is ide szolnak..mit kell intézni az orvossal kapcsolatban ill. védőnővel kapcsolatban? be kell jelentkeznünk az uj helyre? vagy nem? nemtudom mi a teendő..segitség!! :)

2016. ápr. 24. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Törvény szerint be kell jelentkezni, legalább tartózkodási helyként az új helyetekre (és szerintem praktikus is, ha ezt megteszitek). Ettől még lakóhelyként ("állandó lakcím") megmaradhat az, ahova most vagytok bejelentkezve.


Gyerekorvost (meg magatoknak felnőttet is) majd kerestek ott, ahova költöztök, felkeresitek, és szóltok, hogy át szeretnétek jönni hozzá költözés miatt. Majd ő kikéri a baba kartonját, meg a felnőtt háziorvos a tiéteket a régitől, nektek ezzel nincs dolgotok.

Jelenlegi védőnőnek lehet szólni, hogy hová költöztök, majd ő megmondja, hogy ki ott a körzetes védőnő, és szól is neki hivatalosan, hogy új baba kerül a körzetébe.

A levelezési cím változását meg ne felejtsd el bejelenteni mindenhol, ahonnan időnként levelet kapsz (bank, biztosító, stb.).

2016. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
MÁK-nál 15 napon belüli bejelentési kötelezettség van lakcímváltozás esetén.
2016. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két hónapossal költözünk nemsokára. A saját lakásunk ki van adva, oda vagyunk állandóra bejelentkezve. Albérletben lakunk 6 éve, most költözünk egy másikba. A gyerek papírjai a lakásunkba jöttek (ajánlottan), mert a tartózkodási helyünknek be van jelentve az albérlet ugyan, de a hivatalok ezen gyorsan átsiklanak:D


A védőnő oda jön, ahol életvitelszerűen élsz, nem kéri a lakcímkártyát, vagyis az albi szerinti védőnő lesz az új védőnőtök, a réginél nem maradhattok. A gyerekorvos meg szabadon választható, mi az ötben laktunk, a tizenháromba költözünk, és az ötben marad a dokink.


A kormányhivatalban személyesen be tudod jelenteni a lakcímváltozásod (be is kell), ők továbbítják annak, akihez tartoztok családtámogatás ügyben (mi pl. bp-iként a ceglédi kirendeltséghez), de postai úton is megteheted ezt a bejelentést.


Nem nagyon találkoztam olyan albérlettel, ahol állandóra engednek bejelentkezni, mert a kényszerkijelentés vész esetén nemcsak egy gyors benézés a hivatalba sajnos. Viszont a legtöbb helyen be tudsz jelenteni levelezési címet, ahhoz nem kell lakcímkártya (bank, telefon, nav, oep, stb.)

2016. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!