Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy oldjátok meg a gyereke...

Ti hogy oldjátok meg a gyereke (ke) t?

Figyelt kérdés

Úgy értve ,hogy ki vigyáz rá ha dolgoztok ,ki viszi oviba/suliba.

Hogy dolgoztok?

Köszi a válaszokat előre is :)


2016. ápr. 25. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:

most itthon vagyok, így már nem aktuális, de amíg dolgoztam addig a férjem vitte reggel, én mentem érte délután. a szünetekkel nem volt gond, mert akkor nekem is szünet volt, vagy ha olyan miatt volt ami csak az ő ovijában volt (pl. nevelés mentes nap) akkor jött velem az én ovimba :)

a betegségek voltak nagyon vacakok, mert ugye munkahelyemre nem vihettem be a gyerekek közé, én nem tudtam tp-re menni, nagyszülők aktívak még, apa vállalta többnyire magára, na meg ha nagy gond volt akkor a nagyszülők szabiztak.

én nem is tudom hogy csinálja az, akinek nem zár be a munkahelye nyáron és télen a szünetben :O

2016. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amig még az apjával laktam,eleinte 4 órában voltam a munkahelyen (3hétig),akkor én vittem bölcsibe 7után.Utána mikor nekem már fél7-re kellett mennem,akkor ő vitte,mert ő neki 7:45-re kellett,én meg fél5-kor jöttem el a munkából és mentem érte 17-re,zárásra.

Oviba eleinte ő vitte,mivel munkanélküli volt.Aztán mikor elköltöztem a gyerekkel,akkor a főnököm összeigazította a beosztásomat exemével,mert ő meg de-du volt az új helyen.Aztán mondjuk a lányom kórházba került lázgörccsel,engem gyorsan ki is rúgtak,szóval onnantól kezdve én rendeztem a gyereket.Mindig beteg is volt ovi kezdetétől,az apjánál sosem volt szinte,mert betegen ne vigyem neki,ő neki jár a pihenés,a kikapcsolódás=buli,én táppénzen vagyok én dolgom a gyerekkel lenni. Én azóta itthon vagyok,párom is velem lakik már,októberben jön a közös baba.A gyerekem most bírja már az ovit hálisten,eddig én vittem reggel,de mivel a terhesség miatt rosszul vagyok,átszoktunk arra,hogy párom elviszi velem a kicsit kocsival, 6:45-re oviba. Hétfőtől kezdek dolgozni újra,másik városba,így reggel 5-kor indulnom kell,ő fogja vinni az oviba 6:45re kb.Én du 16:30-ra érek vissza a busszal a városba,párom 16:20-ig van,felszed,16:40-re összeszedjük a gyereket és megyünk haza.

Én 7:00- 15:20-ig leszek,párom 7:30-tól 16:20ig,de ő 7 körül szeret benn lenni már.

Gyerek apja 12 órázik összevissza,nem igazán van ott a lányom,de nem is bánom.Októbertől ha meglesz a pici,eleinte párom viszi a nagyot oviba,aztán majd összehangolom őket és én busszal.

2016. ápr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Részmunkaidőben dolgozom, segitségem nincs, igy csak ilyen alig fizető munkákat tudok vállalni(be se jelent..de legalább heti fizu van) én viszem hozom a gyermeket v betegség esetén otthon vagyok vele, igy olyankor nincs munka, nincs pénz. Vész esetre bébiszitterhez is szoktatva van, eddig egy nap(8 orát) kellett igénybe venni, de ő segített a leválasztásnál is, hogy beszokjon bölcsibe, mert az rettentő nehezen ment.mivel volt gondozo, és affinitása is van hozzá, határtalanul ért a gyerek nyelvén, nagyon elégedett vagyok.
2016. ápr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél a régi munkahelyem megszűnt gyes alatt.

Így kerestem màsikat.

Szerencsére sikerült 8órásat talàlnom olyat ahol a gyereket reggel s délután tudom rendeznide nehéz volt mert nincs segítség .Férjem össze-vissza dolgozik.

Most újra baba lesz.

Ha megmarad a munkahelyem akkor már csak hat óràban tudom csinálni vagy itt helyben kell keresnem nyolcóràsat de neh3z talàlni megfelelőt.

Ahol nincs nagyi meg nagypapa aki besegít ott bizony nehéz dió.

2016. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Negyedik vagyok.

Még annyit hogy szünetekben tudott velem jönni dolgozni ez nagy szerencse.

Ha beteg lett itthon maradtam vele.

2016. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel a saját vállalkozásomban dolgozom,abszolút hozzájuk igazítok mindent(3 gyerek van).A férjem is sajátot visz,de Ő nem tudja megoldani(külföldön,vagy vidéken van általában),így minden rám marad.Ha valamelyik beteg,illetve nyáron a szünet miatt nem nagyon megyek be,az alkalmazottak megbízhatóak(persze azért van kontroll)
2016. ápr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Hát nem egyszerű az biztos. Énis egyedűl vagyok a lányommal ,mégcsak két éves.

2016. ápr. 26. 09:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Én viszem reggel a csajokat 3/4 7-re oviba, hogy 8-ra beérjek a munkahelyemre. A férjem megy értük általában 17 körül, ha ő nem ér oda, akkor én 17.30-ra. Még jó, hogy 18-ig nyitva van az ovi. Nemtom mi lesz, jövőre, akkor már a nagy iskolás lesz és csak 7-17-ig van tanári felügyelet, én korábban vinném és később hoznám. :(
2016. ápr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!