Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek után bulizni, van aki...

Gyerek után bulizni, van aki jár szórakozni úgyhogy már van gyereke? Hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Jelenleg kisbabát várok,még fiatalok vagyunk a párommal egészen pontosan 22...de ettől függetlenül mindenünk megvan és tudjuk vállalni gond nélkül.Viszont rengeteget jártunk szórakozni együtt és szeretünk is eljárni a barátokkal iszogatni egy kicsit..Most ugye már nem.Tulajdonképpen az érdekelne hogy a baba után lesz rá lehetőségem hogy elmenjek néha vagy búcsút inthetek neki?Anyukák akik hasonlók ti hogyan oldották ok meg?Vagy baba után mikor tudtátok elmenni egyet szórakozni?Persze azt tudom hogy amig szoptatok addig nem nagyon javasolt inni de most nem csak arra gondolok hanem csak elmenni kicsit barátokkal lenni.
2015. szept. 18. 12:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
ha jó fejek a nagyszülők hidd el nem lesz gond, nálunk versengenek ki mikor vigyázhat a gyerekeinkre :) szóval simán el lehet menni, akár babával is ha nem esti kiruccanásról van szó, lehet nálatok is szervezni egy beszélgetős délutánt - estét, vagy ha nincs közelben nagymama kerestek egy megbízható bébiszittert aki néha elvállalja hogy ti is kimozdulhassatok... az én fiam 2 hónapos volt (igaz tápszeres) amikor először a mamánál aludt... :)
2015. szept. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem jartunk mar el utana, csak moziba, amig a nagyszulok a kozelben laktak, utana mar oda sem.


De nem is volt igenyunk ra, teljesen megvaltoztunk gondolkodasban es igenyben is. De meg lehet szerintem szervezni, ha valaki eppen erre vagyik.

2015. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Az első időszakban a barátaink jöttek hozzánk beszélgetni, halk zene mellett egy pohár bort esetleg meginni, de buli nem volt zenével stb,, pl szilveszterkor három hónapos volt, férjem dolgozott, barátnőim meg itt szilvesztereztek. Nem volt nagy iszogatás, kicsi pezsgő, már nem is szoptattam. Később már vagy mi mentünk vagy szintén ők jöttek, és akkor a szüleim vigyáztak rá. Igazi ereszd el a hajam, iszunk is bulit úgy lehet csak, ha más vigyáz a gyerkőcre. Mondjuk annyira csúnya, hányós, magáról sem tudó részegek azóta nem voltunk, de spiccesek igen. De ezt sem minden hétvégén. Pár havonta szerintem belefér, persze mindenkinek más a véleménye erről a kérdésről, tudom, hogy a szüleim szerint sem illendő, de szerintük főiskolásként is szégyen volt, hogy ittam néha-néha, és azt sem értették, hogy az év végi céges bulin miért fogy több alkohol mint egy esküvőn. Ennek ellenére szívesen vigyáznak az unokára ilyenkor.
2015. szept. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

alapvetően, ha olyan a baba habitusa, hogy jól alvó, nyugodt, nem kell pl. cici a visszaaltatáshoz, akkor a nagymama el tudja altatni ha éjjel megébred, tehát megtudjátok azt csinálni, hogy lefürdetitek, megszoptatod ágyba teszed, fejsz le neki tejet max éjjelre, és akkor anyukád is el tudja látni néha néha.

De én előre mondom, hogy az első pár hónapban ömlött a tejem, két órára sem tudtam magára hagyni annyit szopizott, meg két óra alvás után őszintén nem is vágytam buliba. Most volt egy éves, most először volt hogy a férjemmel elmentünk "szórakozni" kicsit éjjel, vacsorázni ilyesmi, mert most már visszaalszik a nagymamával is.


De megmondom őszintén, olyan fiatal vagy, hogy feltételezem a baráti társaságodba még nincs gyerek, valószínű sokan lemorzsolódnak majd. Engem sem keresnek a barátnőim, én ugyan próbálkozom náluk, de láthatóan nem foglalkoztatja őket még a baba téma, nem szeretnek róla beszélni, nekem meg minden gondolatom most a lányom, és még ha igyekszem is nem erről beszélni, ha velük vagyok, elég nehéz. Úgy érzem, nincs közös témánk egyenlőre, lehet hogy később majd lesz, ha majd nekik is gyerekeik lesznek, de amióta megszületett a lányom, egyáltalán nem vágyom se bulizni se táncolgatni se iszogatni, valahogy úgy érzem, felnőttem hirtelen. Nem azt mondom nem kell fap...nak lenni meg besavanyodni ha valaki anya lesz, járjatok el ha van kedvetek és van aki vigyáz a babára, de lehet hogy miután megszületett abszolút nem lesz már rá igényed. Persze a férjem más, ő eljár nélkülem a haverjaival, ő benne ez nem változott, de én nem is tiltom ettől, hadd menjen.

2015. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
18%
Elso 3 honapban eselytelen, utana talan ha tapszeres...de remelem erre azert legalabb 6 honapig nem lesz igenyed, mert ha igen, akkor korai volt meg a gyerek, bocsi. Majd jonnek hozzad a barataid napkozben babanezobe, nekem az volt a buli :)
2015. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
24%
Ha havi igényed a bulizás, akkor szerintem korai volt a baba. Az, hogy évi 1-2x az ember kimozdul szórakozni, érthető, de táncolni és inni járni nem kisbaba mellett kell. Mi havonta járunk el, egy filmre, étterembe, vagy ilyesmi, sosem több 3-4 óránál egy alkalom, de a gyerek sem 1 év alatti! A baba születése után az ő igényei az elsők, a szülők utána következnek. Az enyém anyatejes volt egy évig, néhány órára elszabadultam, persze, de az egész estés bulizás és dáridó már nem az anyaság része. Legalábbis aki ezt komolyan veszi, annak nem.
2015. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%

Nekem helyzeti előnyöm volt, mert tápszeres volt, illetve 6 hetes korától átaludta az éjszakát.

3-4 hónapos korában barátnőkkel találkoztam, férjem itthon maradt vele. Tény, hogy már az elejétől nagy hangsúlyt fektettünk arra, hogy nem én vagyok csak a szülője, hanem a férjem is. Már egy éves elmúlt és teljesen egyformán kötődik hozzánk.


Nagyjából havi egyszer vagy én, vagy a férjem elmentünk bulizni, addig a másik vigyázott rá. Mivel többnyire péntek vagy szombat estére esett a buli (beülős, iszogatós, én korábban se voltam a diszkós-táncolós fajta), másnap délelőtt még egy hosszabb alvás is belefért annak, aki kimaradt éjszakára.

Ha ketten mentünk, akkor pedig a szüleimmel egyeztettünk és ők vigyáztak rá. Ezt eleinte úgy csináltuk, hogy itt aludtak, de mi is itt voltunk. Aztán náluk, mi is ott voltunk. Majd 1-2 órára hagytuk ott, aztán fél napra, majd több napra. Soha nem volt gond szerencsére, elég barátkozós típus.


Az első 2-3 hónapban egyébként kétlem, hogy lesz igényed kimozdulni, mert egyszerűen fáradt leszel. Ilyenkor egy jó alvás komoly prioritást kap. Ha nyugodt természetű a gyerek, akkor utána már nagyobb a mozgástér.

Szoptatós barátnőkkel is találkoztunk, ők lefejték a tejet és szintén vagy a partner vagy a nagyszülők azzal megoldották az etetést. Ők vagy nem ittak, vagy csak egy pohár bort, érhető okokból.


De még a terhességem alatt is volt olyan, hogy elmentem barátnőkkel, de én csak egy deci bort ittam, vagy semennyit. (Orvos napi egy decit engedélyezett, amin azért röhögtem, mert napi szinten soha nem ittam alkoholt, vicces lett volna terhesen elkezdeni :)).


Néha meg hozzánk jönnek, ilyenkor fektetés előtt érkeznek, fél órát ők is bohóckodnak a gyerekkel. Utána ő elalszik, mi pedig a bébiőrrel kitelepszünk a kertbe és ott lehet inni, cigizni, anélkül, hogy a gyereket zavarnánk. Ha nyüszögne, akkor meg bemegyünk, kézmosás és máris ott tudunk lenni nála. (Ez szerencsére csak a fogzás időszakában volt 1-2 hét, egyébként nem szokott éjjel felkelni.)

2015. szept. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
20%
ha még ott tartasz agyilag, hogy mikor tudsz legközelebb bulizni menni, akkor nagyon felesleges a gyerek, hiába van rá anyagi keret, ha agyi nincs
2015. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem azokat, aki úgy gondolják,hogy gyerek után nyista élet.

32 éves vagyok, a férjem 33. A fiunk 4 éves! Nyilván nem szülés után, de 8 hónapos volt, amikor elmentünk bulizni. Azóta is,ha nem is havonta, de két havonta beülünk mondjuk sörözni valahova a barátokkal. A fiam akkor valamelyik nagyszülőnél alszik.

2015. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
19%
itt nem az a nézet, hogy nyista élet, de te a szülés előtt már azon aggódtál, hogy mikor tudsz menni bulizgatni a haverokkal? szerintem aki még itt tart, annak felesleges a gyerek.
2015. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!