Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az anyákról akik szülés után úgy edzenek hogy emelgetik a gyereküket mint egy súlyzót vagy vele edzenek?

Figyelt kérdés
Láttam már neten meg tv-ben olyan videókat hogy frissen szült anyák úgy akarnak gyorsan formába lendülni szülés után hogy a gyereküket emelgetik súlyzó helyett mondván hogy így edzés közben is együtt lehetnek a gyerekükkel. Vagy felülés közben ráteszi a hasára, fekvőtámasz közben meg alá teszi és mindig ad neki egy puszit. Olyan is van hogy a hátára teszi ilyen babahordóban és úg csinálja a fitneszt, lábemeléseket meg ilyesmi. Szerintem ez már abszurdum. Tudom hogy nagyon eluralkodott a fitnesz őrület és a fiatal anyák jól akarnak kinézni de ez már túlzás ahelyett hogy hagynák az újszülött csecsemőt inkább emelkedik meg ide-oda teszik csak hogy ők jól nézzenek ki. Alapból azt sem értem miért akarnak egyből szülés után lefogyni meg szégyellni hogy terhese, ez vele jár. Ti mit gondoltok?

2016. ápr. 27. 12:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

"de ez már túlzás ahelyett hogy hagynák az újszülött csecsemőt inkább emelkedik meg ide-oda teszik csak hogy ők jól nézzenek ki"


Te hülye vagy. Ha nem "edzel" is ugyanezt csinálod napi szinten a gyerekkel, mert ÉLVEZI. A gyerek élvezi, nem feltétlenül te (amikor már 8 kilós és a nap végére leszakad a karod).

2016. ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Én csináltam ilyen tornát,nem újszülöttel,emlékeim szerint 3-4 hónapos volt.Végig rötyögte,kacagta az egészet,eszméletlen cuki volt.Nyilván ha nem tetszik neki,vagy sí,nem csinálom.Bár sokáig amúgy sem tartott,mert nekem jobb volt nélküle edzeni alvásidőben de mint írtam a lányomnak tetszett,már csak azért is mert kézben volt.

Azért meg nem kérek elnézést,hogy edzettem,meg le akartam fogyni.30 kilót szedtem fel terhesen,gondoltam hogy nem fog lemenni magától,márpedig nem akartam örökre kismalac maradni.

2016. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Az első 6 hétben tényleg hülyeség (a fizikai megerőltetés), de ha a kontrollon minden rendben van, nem látok ebben kivetnivalót.

A 2 éves lányom is súlyzóként funkcionál, illetve felülésnél összepacsizunk, fekvőtámasznál meg ül a hátamon. Tetszik neki, még utánozni is próbál. Amíg a baba/kisgyerek élvezi, nem látok kifogásolnivalót benne.

2016. ápr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Legalább ezt látja a gyerek,az egészséges életmódot,és nem azt hogy anyuci 100 kilósra hízva falja a csokit az édes életet nézve...
2016. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, én mondjuk nem csinálok ilyesmit, de nézz már meg egy maminbaba vagy kangatréning videót, szerintem ez az egyik legjobb módja a szülés utáni fittség visszaszerzésének (és senki sem újszülöttel csinálja).


Ha meg edzőterembe menne valaki, és órákra bébisztyóra hagyná a kicsit, azért puffognál.....

2016. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Azt gondolom, hogy nincs igazad.

Én a terhesség alatt is folytattam az edzést, mert nem akartam elhízni. Attól mert terhes valaki, még nem kell feladnia a saját testét.

Természetesen nem ekkor kell versenyre készülni, van akit el is tiltanak, de ha nincsen probléma, akkor nyugodtan lehet folytatni terhesség mellett is annyira amennyire jól esik. Túlerőltetni nem szabad, de ezt mindenki maga érzi.


Ugyanez igaz a terhesség utáni időszakra. Hagyni kell egy kis felépülési időt, ez nagyjából a 6 hetet jelenti, utána pedig neki lehet állni fokozatosan a tornának. Hát mi lehetne jobb annál, hogy az alig pár kilós babáddal játszol? Mert neki ez játék. Te pedig csinálhatsz olyan mozdulatokat, amik még hatékonyak is lehetnek.


A gyereknek mindegy, hogy kutyapózban vagy fekvőtámaszban játszol vele.. vagy esetleg guggolsz, az öledbe veszed. Ő csak annyit lát, hogy játszol és nagyon élvezi.

Ha nem élvezi, akkor nyilván nem kell csinálni, de senkiről nem gondolnám, hogy a síró gyerekkel tornázik.


"Alapból azt sem értem miért akarnak egyből szülés után lefogyni meg szégyellni hogy terhese, ez vele jár."


Ebben pedig szintén nincs igazad...nem, nem jár vele. Nem természetes, ha az ember 25-30 kilót hízik. Minden ember más, máshogy hízik, máshogy reagál a szervezete, de alapvetően elmondható, hogy nem természetes.

A nővérem is megúszhatta volna 10 kilós hízással, de helyette 25 lett. Miért? Mert zabált. Ő is pontosan tudja. Miért ne lehetne tenni azért, hogy jól nézzen ki valaki terhesség alatt és után is?


Ne te döntsd már el, hogy miként érzem jól magam a bőrömben. Ha te jól érzed magad úgy, hogy meghíztál, akkor egészségedre.

Én meg szarul érezném magam a bőrömben és ezen nem változtat az, hogy a gyerekemet hordom a szívem alatt.

2016. ápr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Mi járunk ilyenre a gyerekkel. Az a kórház szervezi, ahol szültem. A férjem és én is járunk vele, felváltva edzünk (Kútvölgyi) Nagyokat nevetnek idősebb babák, a miénk is elvan, és a felnőttek is imádják. Látnád, az apukák hogy emelgetnek, hát esküszöm, ezt be kéne kötelezően vezetni!!!:)


Én amúgy nem akartam "egyből" lefogyni. De hadd menjek már úgy tengerhez meg nyári ruhában utcára, hogy nem így néz ki a hasam, mint most...


Én úgy vagyok vele, hogyha CSED és GYED alatt nem tudom magam értelmes formába hozni, akkor már soha, hiszen dolgozni fogok majd egy irodában ülve egész nap. És majd akkor fogom szégyellni, hogy zabálós terhes voltam, nem most...

2016. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az előttem szólókkal, nagyon helyes, hogy mozognak, és ezzel nem ártanak (a nem újszülött) csecsemőknek.

Hozzáteszem, én is jobban szerettem akkor tornázni, mikor a gyerek aludt, de kinek ez, kinek az jön be.


„Alapból azt sem értem miért akarnak egyből szülés után lefogyni meg szégyellni hogy terhese, ez vele jár.”


Nem teljesen értem ezt a kérdést, hogy szégyellnék, hogy terhesek, ha egyszer már nem terhesek, hiszen szültek? :)

Az, hogy valaki fitt szeretne lenni, tök jó, egészséges, és a lelkének is jót tesz. Nem csupán a „cicababák” szeretnek sportolni ám. :)

Persze tudom (hiszen látom az embereket az utcán), hogy vannak, akik életükben először és utoljára is az iskolai tornaórán mozdultak meg, de azt hiszem, vagyunk még egy páran, akik élvezetből sportolunk, mert egyszerűen jó érzés „ruganyosnak” lenni, és ki is adja közben az ember a feszültséget.

Szóval inkább támogatni kellene, hogy mindenki megtalálja a neki való sporttevékenységet, mind jobban járnánk.

2016. ápr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A video nagyon aranyos :) Tudom hogy nagyon jó dolog a mozgás, én is sportolok. Csak belegondoltam lehet nem annyira esik jól a babának hogy emelgegeti meg lóbálják meg ilyesmi. Meg én akaratlanul is az olyan cicababákra gondoltam akik folyamatosan nézik magukat a tükörben és pánikba esnek ha felszednek 2 kilót.
2016. ápr. 27. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!