Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok "kierőltetett" gyerek...

Sok "kierőltetett" gyerek van? Te ismersz ilyet?

Figyelt kérdés

Egy itteni válasz kapcsán a kierőszakolt gyerekekről jutott eszembe a nővéreim lányai története: egyidősek, az egyikük terhes lett egy viharos kapcsolatban, a srác le is lépett, mikor még csak 6-7 hónapos várandós volt, mondjuk ezt mindenki előre meg is mondta neki, az apuka külföldre távozott, azóta se hallott róla senki. Ott, abban a laza kapcsolatban többször említette a fiú, hogy nem akar gyereket, de a lány a csodában bízva csak megtartotta.


Ennél sokkal durvább a másik nővérem lányának az esete: ő már 1-2 éve házasságban élt, mikor mindez történt. Persze az unokatestvér féltékenység rögtön kirobbant belőle, akkor neki is gyerek kell! Egyszer náluk vendégeskedtünk, amikor ez szóba került, mondta a férje, hogy hát ő is akar, majd ha érettebbek lesznek, meg lekerül a házra felvett kölcsönök nagyobb része a nyakukról, illetve 2-3 évet szívesen dolgozna külföldön, csak úgy a világlátás miatt. A felesége bólogatott, hogy igen-igen. Pár hónappal később újságolják a hírt, hogy valahogy nem működött a tabletta, úton van a bébi. Emlékszem, összenéztem a sráccal, én meglepett és értetlen arccal, az ő fején pedig egy leírhatatlan grimasz... minden volt, csak boldog nem. Persze a neje ezt észre sem vette, ragyogott örömében... nem jósolok hosszú közös életet nekik sem.


Ti ismertek ilyet?


2016. ápr. 28. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Unokanővérem esete ilyen. A férje nem akart még egy gyereket, csak később. Ő viszont úgy gondolta, jobb lenne inkább most, míg GYED-en van otthon. Konkrétan nem hazudott a férjének, csak nem szedte a tablettáját (az elhallgatás is nyilván hazugság).


Amikor teherbe esett, a férje nem örült, de igazából neki mindegy volt. Az unokatesóm látja el a két gyereket azóta is (0-24), de ők egyébként így boldog család. A férje keres pénzt, ő meg a gyerekkel van el, mindenki jól érzi így magát. Nekem mondjuk nem ez volt az ambícióm és a gyerekkel mindenben a férjemmel együtt csináljuk a dolgokat, de kinek a pap...

2016. ápr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Háát, félig-meddig ilyen. A férjem 20 évesen az akkori barátnőjével "egy alkalomtól mi baj lehetne" alapon egyszer védekezés nélkül volt együtt (a többi esetben védekeztek). A barátnő mondta, hogy abortuszt nem vállal, megtartják.

Itt mindkét fél "sáros" volt, mert a férjem is tudta, hogy benne van a pakliban a terhesség, csak bízott a csodában.

Ebből lett egy kényszerházasság, majd 15 év után k.anyázós válás.


Pont az előzmények miatt, én gyerekvállalás előtt leültem vlee és elmondtam, hogy szeretnék gyereket, de kizárólag akkor, amikor ő teljesen felkészültnek érzi magát és ő is akarja. Amikor rábólintott, akkor mondtam, hogy én mostantól nem szedek gyógyszert, ő meg annak tudatában tegye a dolgát, hogy jó eséllyel terhes leszek. Szerencsére nálunk nincs is gond, már másfél éves a gyerek és a házasságunk is jó.


De mondom, nem nevezném kikényszerítésnek, mert a férjem hülyesége is volt, nem verte át az exneje. Ott ketten voltak felelőtlenek.

2016. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Persze. Szerintem sok ilyen van. FŐleg mert általában a nők gondolnak a védekezésre jobban, a férfiak meg csak úgy "el vannak" ilyen téren.


Barátnőm volt ilyen 32 évesen, neki már tényleg mindegy volt kitől, csak legyen gyereke. Egy évek óta rossz házasságban terhes lett, nem védekeztek, lesz ami lesz alapon, de elment a baba. Rá két hónapra egy másik fickótól lett terhes (pedig még házas volt), de vele sem védekeztek, lesz ami lesz alapon. Az a baba megmaradt, meg is szülte, a fickó azóta is külföldön, alig találkoznak, de legalább van egy gyereke... Valaki így csinálja.

2016. ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Sok ilyen van. A 2 legdurvább, de gyakori eset:

1. Megromlott kapcsolat megmentésére tesznek kísérletet egy gyerekkel.

2. Dolgozni nem akaró fiatal lány, aki anyuka akar lenni (persze csak dolgozni nem akar és így azt reméli majd el lesz tartva).

2016. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Na igen

Egyik ismerősöm a semmire szült fiatalon ( nem akar dolgozni ) terhessége előtt sem csinált semmit .

A párja 100 000 Ft ot keres , a lány szüleinél élnek ...

Szerintem ez elég szomorú

2016. ápr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Rokonságon belül van ilyenre példa.

Anyuka már kb. 20 éves korától a gyerektémán kattogott, kb. ekkor jött össze a párjával, aztán eljegyzés, esküvő, összeköltözés. 6 év után a pasi még mindig nem akart gyereket, kezdettől fogva mondta, hogy MÉG NEM AKAR, mert még előbb ez-meg az, de valójában mindig csak kifogásokat keresett, mert simán nem akart gyereket. Onnan tudom, hogy egyértelmű volt és még mondta is nekem a férj.

Anyukának a munkahelyéből is elege lett (jogosan egyébként) és folyton rágta a fülét a férjének, hogy ő márpedig akarja végre a gyereket.

Végül ilyen kompromisszum (?) alapon a pasi belement, de cserébe ő nem csinál semmit a gyerek körül, azt ne is várja. Ki lett jelentve, hogy azért megy bele, hogy a nő lenyugodjon, meg őt hagyja békén játszani, majd a gyerek leköti, hogy ne unatkozzon. Ez anyukának is megfelelt így.

Elsőre összejött a gyerek, azóta meg is született. Születése óta az apuka baráti körben a kérdésekre rendszeresen bunkó megjegyzéseket tesz, hogy mit tudja ő, hogy fejlődik-e a gyerek, vagy hogy el van-e kényeztetve stb.

Türelmetlen a gyerekkel, kiabál vele ha sír, anyukának nem segít annyit se, hogy megfogja, ameddig elmegy hajat mosni, pisilni.

Anyuka folyton mást kér meg segíteni, mert rá nem meri bízni egy fél órára se, mert "biztos hagyná sírni."

Apuka megjegyzéseket tesz a rendetlenségre is, de ő maga nem tesz semmit.

Anyuka pedig a második gyereken agyal, de nem meri felhozni a férjnek, mert fél, hogy nem akarna megint/még mindig....

2016. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Növérem is ezt csinálja. Mi karácsonykor jelentettük be hogy babát várunk. Akkor a növérem álszemt reakciója az volt hogy ilyen világba minek gyereket szülni... akkor a férje bőszen bólogatott hozzá, majd 1 hónappal később felhívott a nővérem hogy igazság szerint már 4 hónapja nem szedi a fogamzásgátlót, de erről ne, szólt a férjének, mert az hajthatatlan volt a gyerekvállalás terén, semmivel sem tudta meggyőzni arról hogy legyen gyerek. Persze a teszt pozitív lett, most pedig "boldogan" várják a babát. A valódimverziót a teherbeesésről csak én tudom. Persze nagyon felháborított hogy ilyen gonosz hogy csőbe húzza a saját férjét. De ő nem azért mert nem akart dolgozni hanem mert 31 éves lesz mire megszületik a baba és nrm akart tovább várni.
2016. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Úgy néz ki páran magukra vették a válaszokat és lepontoztak mindenkit pedig csak tapasztalatokat írtunk le :D
2016. ápr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

Igen, a tágabb családomban is van, több is. Első unokatestvérem barátnőjénél 19 évesen "becsúszott" a baba, pont amikor az unokaöcsém készült külföldre dolgozni. Elvette a lányt, és még született utána egy második gyerek is. Szerencsére azóta is együtt vannak,de nyilván később került volna sor a családalapításra, ha a lány nem esik "véletlenül" teherbe.


Ismeretségi körömben mostanság történt olyan, hogy a laza kapcsolatban teherbe esett a lány, mert harminchoz közel már "muszály" volt neki egy gyereket szülni. Őt nem vette el a fiú, de azóta is együtt vannak.

2016. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én, de az durva szó, hogy kierőszakoltam... 7 éve voltunk együtt a párommal, ő viszont még nem akart gyereket. Ráadásul esélytelennek tartottam, hogy valaha is lesz babánk, hisz kettő orvos is megmondta nálam nagy a baj, maximum lombikkal lehet babám. Mégis párom miatt védekeztünk óvszerrel, de egyszer elfogyott és esélytelennek láttuk, hogy attól az egy alkalomtól teherbe essek. Ráadásul a ciklusom 7. napján voltunk együtt. Várandós lettem aminek a párom egyáltalán nem örült. Teljesen kiborult, abortuszra akart küldeni és én majdnem elmentem, megvolt a csekk és az időpont is. Nem voltam képes rá, ez volt életem legjobb döntése! A párom először csak tudomásul vette jajveszékelt, majd minden ultrahangra jönni akart és a szülésnél is velem akart lenni. Gyönyörű nap volt az amikor a lányom született. Nem volt könnyű szülés, császár lett a vége, de amíg vajúdtam párom végig tartotta bennem a lelket és fogta a kezem. Imádjuk a lányunkat, a párom fürdeti minden este és nagy a szerelem. :)
2016. ápr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!