Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnák ebből a depiből...

Hogyan tudnák ebből a depiből kikevergőzni? 2 percet nem voltam már 1,5 éve egyedül, gyerek nélkül bővebben lent.

Figyelt kérdés
Lehet megkövezni, ettől függetlenül imádom őket, nem is bírnék napokat nélkülük. 3 van. A harmadik megindult vetéléssel kezdődött. Szóval fekvésre voltam ítélve végig. Nem tudtam feküdni, hisz segítségem nem volt, apájuk külföldön. A nagyoknak iskola, edzés, különóra. Vinni kellett, én meg imádkoztam, hogy ne legyen baj. Már itt éreztem, hogy akiknek eddig segítettem, jól eltűntek (pedig jól esett volna némi segítség). Megszületett, a megpróbáltatásoknak nincs vége. Problémái vannak. Nem szeretném részletezni. Szóval egész nap egyedül vagyok, persze viszem őket mindenhova, nyakamban a "pereputtyal", senki nem ajánlotta fel, hogy te bolond, néha besegítünk.Hisz Te is segítettél nekünk, amikor dolgoztál.Szóval ebből következik, hogy talán már ezeket az embereket nem is akarom. Rengeteg energiát fektettem a kapcsolatokba, de úgy tűnik kár volt. Persze biztos én sem vagyok egyszerű, nem mondtam. De most olyan nehéz. A nagyot már nem is tudom minden edzésre vinni, mert nem tudunk többfelé szakadni. Sajnálom szegényt. Én pedig azt hiszem teljesen megbolondultam.Ma csak sírok. Valahol azért jó lenne pár óra csak úgy, felnőttek világában. De igazából már azt sem tudom, ha lenne pár órám, akkor kivel is tölteném. Azokkal akik a legnagyobb bajban magamra hagytak? :( :( :(
2016. ápr. 27. 11:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetekre alakult a Hanga elnevezésű klub/társulás. A "Hagyd a dagadt ruhát másra!" programjuk pont erről szól.

Magam nem vagyok érintett, csak a sajtóban láttam őket. Facebookon vedd fel velük a kapcsolatot, olvass utánuk. Ha jól emlékszem, a programbeszámolókat a Nők Lapja online verziója hozta le.

2016. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Az apa nem tud hazaköltözni, vagy te ki hozzá? 3 gyerekkel, két külön országban... nem úgy tűnik, hogy megérné.
2016. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

Senki nem hagyott magadra,ezt te vállaltad!

A párod külföldön,akkor minek egyeztél bele abba hogy 3-mat szülsz? Szültél volna 1-et és akkor lenne időd magadra is,nem fulladnál bele a sok teendőbe.

Nekem 1 van,anyukám megmondta,ő egyet elvállal ha kell,de kettőben már nem tud segíteni,ő is dolgozik,betegeskedik stb.Tökre megértem.Nem neki szültem,nem az ő felelőssége.Ha segít megköszönöm,ha nem akkor meg kell oldanom magam.Én is vacilálok a 2. gyereken,mert akarom is,de segítség nulla,párom itthon,de állandóan dolgozik,egy gyerekre egyedül vagyok.És nem akarom azt érezni amit te,akkor inkább maradjon egy gyerek.

Sajnos a barátok elkopnak,ezt én is észrevettem,de már a rokonok is ami szomorú :(

Nincs babysitter? Lehet nem ártana,mert mindentől függetlenül ha ennyire rosszul érzed magad akkor nem ártana egy kis kikapcs mert becsavarodsz.

2016. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Itthon "lakik". Kamionsofőr. Senki nem számított arra, hogy gond lesz a 3-dikkal. És arra sem, hogy anyám is teljesen eltűnik. Idén kétszer látta az unokáit. Nála lakik bátyám és a családja. Nagy kétgenerációs ház. Ott meglett a második. Velük van folyton. Mert segítenie KELL. Nem arról van szó, hogy folyton folyvást lepasszolnám, így van magunknak szültem. De azért úgy gondolom sok mama igényli, hogy babázzon, unokázzon, legalább két-három hetente.

Barát: volt akit be is fogadtam, mert nem volt hova mennie. Ingyen és bérmetve lakott nálunk 1 évig. Most ő hol van? Vagy hol van a másik barátnőm, akinek a fiára vigyáztam mindig, amíg ő haza nem ért a délutános műszakból? És akinek a gyerekét hordtam edzésre? Nekem ezek nagyon rosszul esnek, szó szerint fájnak! Ma már a mellkasom is szorított és ez nem jó.

Bébiszitter? És ha fogadok, akivel a kcisi nem lesz meg mondjuk, mert soha senki nem vigyázott még rá. De tegyük fel fogadok. Hova menjek? Mit csináljak? :(

2016. ápr. 27. 12:07
 5/27 anonim ***** válasza:

Én sem értem, miért vagytok évek óta gyakorlatilag külön a férjeddel? Megértem, hogy ki vagy akadva, én is ki lennék, de erre az egyetlen megoldás hosszú távon, hogy vagy a férjed költözik haza, vagy ti ki hozzá. Persze nem szép az ismerőseidtől, hogy nem segítenek, de ezzel a felismeréssel sokra nem mész, mert a probléma gyökere nem itt van, hanem ott, hogy két különböző országban élve tudtok családként funkcionálni.

Szóval az egyetlen megoldás leülni a férjeddel (más persze, ha hazajár), és kitalálni, hol tudnátok EGYÜTT folytatni.

2016. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Ja bocs, közben olvastam a kommentedet, akkor tárgytalan. :)
2016. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Az ember egyvalamiről mindig tehet, és az a választásai. Arról nem tehetsz, hogy a férjed külföldön dolgozna, de arról igen, hogy nem próbáltátok máshogy megoldani (pl. csak egy gyerek, ti is mentek, itthon keres munkát, te keresel munkát, stb.).


Arról nem tehetsz, hogy három gyereked van, de a létezésükről legalább 50%-ban te is döntöttél.


Biztosan elkényeztetett az élet, de én egy gyerekkel se maradnék egyedül, sőt, az én férjemnek még a munkaideje is rugalmas. Egyedül nem megy semmi jól az embernek, főleg nem 3 gyerekkel. Nem beszélve arról, hogy nincs is apjuk az életükben...


Mi a kérdés? Hogy hogyan tudnál kiszakadni ebből mindenféle ismeretségi kör és - felteszem - bébiszitterre való pénz nélkül? Sehogy...

2016. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. én is most látom csak a kommented, de szerintem ettől még ti gyakorlatilag külön éltek, hogy kamionos...


persze ha mindenre kifogásokat keresel (bébiszitter), akkor sehogy sem tudsz ebből kilábolni. nyafogni könnyű, megértem, mindenki ilyen, de szedd össze magad!


hova menj? futni, úszni, múzeumba, kávézóba, mozi, sétálni, olvasni egy parkban, kirakatokat nézegetni? oké, lehet nincs mindegyik ott, ahol laksz, de csak van egy pad, ahol lehet olvasni...

2016. ápr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Hova menj ha otthon a babysitter?

Menj el futni,sportolni,úszni,utána szaunázz egyet.

Vegyél ki könyvet a könyvtárból,azzal ülj be egy kávézóba és rendelj egy lattét.

Vannak magányos idős nénik,akiknek nincs unoka,velük is össze lehet fogni ha akad ilyen.

2016. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Itt nem a pénzről van szó. Hogy miért vállaltuk, mert én fajinul boldogultam, szerettem ezt az egészet. Nem hittem , hogy a karriernél nagyobb célt találok az életben. De lett és ez sokkal jobban feltötött. De mégis a terhesség óta -amint én bajba kerültem, ami még nem fordult elő az életemben komoylabb szinten-minden megváltozott. Ez az alapja az egész szomorúságomnak. Hogy hiányzik a felnőtt társaság. Persze valahol örülnöm kellene, hogy ilyen hamis barátokkal voltam körülvéve és ez kiderült. De ez most veszettül fáj. Mert egyébként nem tartom kizárt dolognak a 3 gyerek és közben felnőtt barátság dolgot. :( Meg egyébként nekem az volt osztva, hogy csak én segíthetek másokon? Én nem érdemlek semmit???
2016. ápr. 27. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!