Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire lehet adni egy 21...

Mennyire lehet adni egy 21 hónapos szavára aki még csak most kezdett beszélni? Ti mit gondolnátok erről a szituról?

Figyelt kérdés
Tegnap uzsonna közben egyszer csak a kisfiam közölte: "anya ku-ua".. Háromszor is visszakérdeztem, hogy mit mondtál kicsim? Háromszor megismételte. Így mondta "ku-ua", szóval nem tudom mit jelent ez, lehet hogy csak rossz aki rosszra gondol, de én egyből egy bizonyos csúnya szóra asszociáltam. Megkérdeztem, hogy ezt ki mondta kicsim? Erre azt mondta hogy papa, mama, ahogy anyósomat és apósomat hívja... Ti mit gondolnátok erről?... Most ez mi? Káromkodtak előtte? .. vagy engem szidtak?... vagy lehet hogy teljesen másról van szó és csak én gondolok rosszra?
2016. máj. 11. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Hát jó kérdés. Van okod ezt feltételezni anyósodékról?
2016. máj. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

huuuh.

Magától biztos nem talál ki ilyet.

Sajnszos, hogy azt a szót mondta, gondolom az "r" betűt nem tudja kimondani.

Milyen a viszonyod anyósékkal?

2016. máj. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Ennyi idős nem talál ki ilyeneket. Hallotta és utánozza.
2016. máj. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Óó most nem szeretnélek anyósodék ellen hangolni, de nekem a fiam volt hogy kedvesen odabújt és azt mondta nekem TE KIS KÖCSÖG! megkérdeztem kitől hallottam mondta hogy a papitól, majd később az én jelenlétemben is hívta így a fiamat, akkor rászóltam hogy mégis mi a bánatot beszél? Aztán még egy pár "jó" szokást eltanult a gyerek tőle, így lezártuk a kapcsolatot nem járnak a gyerekek oda.
2016. máj. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hát olyan közepes a viszonyunk, nem a legjobb, de azért azt eddig nem gondoltam, hogy ilyeneket mondanának rám...

Bár azon is gondolkodtam, hogy nehéz ebből kitalálni, hogy mi lehetett, az is lehet hogy mondjuk valamelyikük csak beütötte valamilyét és elkáromkodta magát, hogy a k.. anyját, jó ennek sem örülök, de még mindig jobb mintha rám mondták volna, meg ilyen előfordulhat bárkivel.. szóval nem tudom, hogy mit gondoljak.

Visszagondolva volt egy fura mondatata anyósomnak. Kocsival mentünk, és a férjem elkezdte szidni az előttünk lévő autóst valamiért, én viccesen rászóltam, hogy fogja vissza magát, mert tudja, hogy a gyerek mostanában mindent ismétel. Mire anyósom többször is elmondta, hogy "ó, hát az úgyis elkerülhetetlen, hogy halljon, meg mondjon ilyesmit..." Hm... Nem tudom mit gondoljak, komolyan.

2016. máj. 11. 08:06
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Jajj, ne hülyéskedj már! Eygrészt akármit jelnethet a kuua "szó"egy másfél éves szájából. Másrészt még ha csúnya szó is lenne, akármilyen kontextusban elhangozhatott előtte. Na arra meg pláne nem adnék semmit, hogy a hol tanultad ezt a szót kicsim? kérdésre a másfél éves korrekten azt válaszolja, hogy a mamától... -_-

Ennek ellenére, ha ez ennyira zavar, kérdezz rá anyósodnál, hogy ugye nem beszéltek csúnyán előtte, mert téged ez nagyon zavar, és kéred, hogy mellőzzék.

2016. máj. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kuua tényleg bármi lehet.

2 éves a lányom, nála ez kutya, kuka, tuba, kullancs is lehet.

Az egér néha Áginak hallatszik, olyan furcsa ejtéssel mondja.

Másrészt a beszédfejlődésnek ebben a szakaszában nem igazán használnak még jelzőket. Ha megkérdezed tőle, hogy "anya szép?", akkor valószínűleg csak a "szép" szót fogja visszaismételni, a kifejezést nem.


De nagyjából ennyi idős korában volt, hogy a szüleimnél töltött egy kis időt. Anyukám felhívott egyik nap, hogy szánja-bánja, de inkább tőle tudjam: megbotlott a küszöbben és kiszaladt egy "a k.va életbe". Azóta a gyerek ismételgeti, hogy "akúva". Nem reagáltak rá, mi sem, pár nap alatt elhagyta.


Ne gondold túl. Ha azt is jelenti, amire gondolsz, akár az utcán is hallhatta. Ne gerjessz feltételezésekre alapuló feszültséget anyósék ellen, ha egyébként jóban vagytok.

2016. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
kehet, de az is lehet hogy félrehallotta. Nálunk pl egyszer belerúgtam az ágy sarkába és azt mondtam hogy a macska rúgja meg. Este a két évesem ezt úgy közvetítette az apjának, hogy anya azt mondta a macska dugja meg. Azóta is szállóige lett:-D
2016. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!