Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdtetek el gondolkozni...

Mikor kezdtetek el gondolkozni azon, hogy jöhetne a második kisbaba?

Figyelt kérdés

Mennyi idős volt az első kisgyereketek mikor elkezdetek azon gondolkozni, hogy jöhet a második?

Miért pont akkor?

Nem féltetek, hogy felborul az addigi jól megszokott, jól működő életetek?

Nem féltetek, hogy a terhesség nehezebb lesz? Mert hát ugye ott a nagy is..


Anyagilag nagyon-nagyon megéreztétek, hogy nehezebb 2-el?

Sok átalakításra volt szükség? (gondolok itt a gyerek/ek szobájára?

Nem féltetek attól, hogy az első gyermekedet nagyon hanyagolni fogod a pici miatt?


Köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 14. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

9 honapos a fiam, es erdekelnek a valaszok engem is. Egyelore olyanfoku kialvatlansag van urra rajtam, hogy el sem tudom kepzelni mi lenne, ha jonne egy ujabbbaba, es elorol kellene kezdenem az allando ejszakazast, plusz a nagyteso.


Pedig ugy szeretnenk kistesot... Fiatal sem vagyok mar. (36)

2016. máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Majd, ha a lányom ovis lesz és együtt leszünk akkor még az apjával.
2016. máj. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Amikor a nagyfiam 6 éves lett,akkor éreztem úgy,hogy "rápihentem" hogy elölről kezdjem és a nagy is van olyan értelmes,hogy meg tudjuk beszélni,milyen változások lesznek,már elég önálló hogy egyedül fürödjön stb....most 9éves,sajnos nem úgy alakult ahogy elterveztük,volt 2 boldogtalan végű terhesség.most reméljük már minden ok lesz,a 18.héten vagyunk és mindig puszikázza,simogatja a hasam a nagy legény és várja a hugit☺ szóval sajnos nem tudom milyen lesz pontosan ha már ketten lesznek,de pozitívan állok hozzá
2016. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Amikor a nagy 4 honapos lett, azota nem ebred ejszaka:) Aztan vegul egy eves volt amikor terhes lettem, van kozottuk 21 honap. Mindig van nehezseg, de azokat csak siman meg kell ugrani:) Anyagilag nem volt gond nalunk, a szobakat meg hiaba gondoltam en ki, mihelyt eleg nagyok lettek a donteshez varialnak:) A nagyra nyilvan kevesebb idod lesz, de lesz egy testvere, meg egy emberke akit szerethet es akivel kesobb jatszhat. Ok most 7 es 5 evesek, egymas nelkul nem tudnak elni. Nemreg kitesojuk szuletett, na ez mar teljesen mas, vigyaznak ra, gondozzak, emiatt sokkal onallobbakka is valtak. A kis korkulonbsegnek es a nagynak is vannak elonyei, de igazabol szamomra olyan orom mind a harom, hogy ugy gondolom nem szamit:)
2016. máj. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Már a kórházban azon gondolkoztam, hogy kell nekem ilyenből még egy :D

Könnyű terhesség, könnyű szülés után nem volt okom, hogy úgy érezzem, hogy nem kell több. Szerencsére a lányom is könnyű eset, jól alvó, jól evő, nyugis baba, úgyhogy nem tántorított el a tervemtől, hogy több gyereket szeretnék. De egyelőre úgy érezzük, hogy várunk 2 éves koráig a próbálkozással. Ki szeretnénk élvezni még kicsit az időt, hogy csak hárman vagyunk és elég időt szeretnék neki szentelni. Amúgy nem félek a második gyerektől. Bár biztos nehezebb lesz kettővel, mint eggyel, de majd csak megoldjuk, mint annyian mások. Bocsi, hogy a legtöbb kérdésedre nem tudtam válaszolni, de még csak tervezgetjük a kistesót. (a lányom most 16 hónapos)

2016. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi már a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy három gyereket szeretnénk, lehetőleg kis korkülönbséggel. Mivel az első elég nehezen jött össze, ezért a szülést követően egyáltalán nem védekeztünk. 18 és fél hónap van a két fiú között, egyelőre nem bántam meg, hogy így döntöttünk. (A nagyobb most 21 hónapos, a kicsi 3 lesz.) A nagy imádja a tesóját, puszilgatja, simogatja, mondjuk alapból is egy kedves, barátságos alaptermészetű kisfiú. Voltak nehezebb napok, de mióta a kicsi is átalussza az éjszakát, már nem úgy nézek ki, mint egy zombifilm kevésbé jól szituált szereplője. :)

Anyagilag most még nem megterhelő.

Jelenleg panelban lakunk, hamarosan költözünk kertes házba. Ez elég nagy átalakítás. :) De amúgy simán maradhatnának még jó sokáig egy szobába, plusz itt is lehetne akár külön szobájuk is (2+1-es a lakás). Egyéb dolgok miatt döntöttünk a költözés mellett.

Nem féltem, hogy hanyagolni fogom a nagyot, inkább arra gondoltam, hogy lesz még egy emberke, aki szereti őt - meg akit szerethet. Egyébként az ő napirendjét egyáltalán nem borítottuk meg, hanem a kicsit "illesztettük" be a rendszerbe.

Körülbelül ekkora korkülönbséget szeretnénk a második és a harmadik között is, számunkra ez ideális. :)

2016. máj. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Eleve 2 gyereket szerettem volna, úgy, hogy kb 2 év legyen köztük, hogy ne kelljen közte visszamenni dolgozni, de a gyesbe se nagyon csússzunk bele. Nálunk apuka volt a szűk keresztmetszet, ő az első gyerekünk 14 hónapos korában gondolta úgy, hogy jöhet még egy, így akkor kezdtünk bele a projektbe. 2 év 2 hónap lett a korkülönbség. Egyetlen félelmem az volt, hogy a nagy hogy fogja viselni, minden más részletkérdés.
2016. máj. 15. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

2 -2,5 eves korában mivel 3 évnél nem akartunk nagyobb kor különbséget..


Féltem mindentől, nehezebb terhességem volt, a császár is jobban megviselt mint eloszor, tartottam attol is, hogy kire mennyi idom lesz.


Féltem a Teso féltékenység tol is, aztan megszületett a kicsi es szerencsere sokkal konyebb lett mint gondoltam..

A nagy imádja a kicsit, a kicsi pedig jo kisteso es delutan sokat alszik, hogy a naggyal is tudjak bolcsi utan jatszani...


Szerencsere ejszaka is egyszer ébred -meg- igy kialvatlanul sem vagyok.


1 honapos meg szokjuk egymast de egyre konyebb lesz,

Anyagilag nem érezzük, tobbet költünk mint mikor egy volt de ez nem szempont nalunk.

2016. máj. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A lányom 15 hós.Néha azt érzem,hogy jó lenne még 1,de szeretném kiélvezni az időt vele.Most ugy gondoljuk,ha betölti a kettőt,akkor neki vágunk
2016. máj. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Gondolkozni olyan 1 éves korában, de komolyan akkor, amikor oviba ment 3 évesen.
2016. máj. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!