Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjek meg azzal, ha...

Hogyan küzdjek meg azzal, ha 26 évesen még nincs gyerekem sem férjem de minden nap megkapom ezeket a kérdéseket?

Figyelt kérdés
Már kezd nagyon rosszul esni, és főleg azért, mert tanulok, most csinálom a mestert. Szinte minden nap kapok egy olyan kérdést, hogy mikor szeretnél már kisbabát vagy mikor mész férjhez... Nem vagyok az a típus, aki szereti az életét kitárni másoknak, és számomra idegeneknek magyarázkodni. Persze mondanom sem kell, hogy minden ilyen kérdés kés a szívembe, mert már szeretnék családot és az egyetemi képzést meg tudnám gyerek mellett is csinálni, már a 3. diplomám lesz így. Persze azt szokás mondani, akinek nem inge nem veszi magára, nekem meg ingem így persze, hogy rosszul esik. Már lassan egyre nehezebb felkelnem is ezzel a gondolattal. Van valaki még ilyen helyzetben?
2016. máj. 16. 16:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem annyira fiatal vagy. Építs karriert, utazz, ismerkedj, légy nyitott, hidd el, előbb utóbb rád talál a szerelem is. Kicsit próbálj meg más dolgokban örömet találni. Az ilyen kérdésekre, meg elég annyit válaszolni, hogy tervben van, majd szólok, ha aktuális lesz.
2016. máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
"Mari néni, ennél tapintatlanabb, bántós, tolakodóbb kérdést nem is lehet feltenni egy nőnek. Én se kérdezgetem mindennap, hogy mikor maga meg lesz már szemészorvos. Hagyjon békén!"
2016. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
* bántóbb
2016. máj. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

* maga meg mikor lesz már


Te jó ég, hogy írtam el ennyi mindent?:)

2016. máj. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodtan mondd meg, hogy ez nem olyan téma, amiről illik kérdezni. Nagyjából egy szinten van a "mennyit keresel?" vagy a "milyen pózban csináljátok?" kérdésekkel.


Amikor új munkahelyre kerültem, a "van gyereked?" kérdést szinte mindenkitől megkaptam. Mondtam, hogy nincs. Egy-két tuskó tovább firtatta, akkor udvariasan mondtam, hogy ne haragudj, ez nem köztéma. Többet nem kérdeztek. Egy volt, aki nem vette a lapot, nála visszakérdeztem, hogy mennyi a nettó bevételük. Meghökkenve nézett rám, én naív tekintettel "mentegetőztem", hogy "bocsánat, azt hittem most tapintatlan kérdéseket teszünk fel egymásnak".

2016. máj. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
És normális pasid sincs? Arról nem írtál, csak hogy férjed nincs. Bár gondolom pasid van, ha azt kérdezgetik, hogy mikor lesz gyereked?
2016. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hála égnek van párom és boldogok vagyunk. Csak másfél éves kapcsolatba még nem szeretnénk babát. Szóval tudják, hogy van párom és szerintem ezért is kérdezik. Nem vagyok karrierista, tényleg még ezt a mestert megcsinálom és utána szeretném ezeket. Persze a párommal is sokat beszélünk erről és mondta, hogy hagyjam rájuk és magunkra figyeljünk inkább. Ő mindig mondja velem akarja a családot és tényleg szeretjük egymást. Sokat bújunk sokat beszélgetünk és nem szívjuk egymás vérét :D egyedüli ami felzaklat ilyenkor, hogy a barátja a párjával ugyanennyi ideje vannak együtt és ott most nem régen derült ki, hogy jön a gyerek. Amikor mondtam, hogy ez nekem milyen rosszul esik, azt mondta ne essen rosszul, mert ha hallanám hogy a lány hogy beszél a párjával máshogy látnám... erre csak azt mondta, hogy csak a gyereket sajnálja majd, hogy feszültségben fog felnőni. Szoktunk sokat beszélni arról is, hogy a párom kislányt szeretne szóval nem veri a hideg víz a gyerek témától meg szereti is őket. De a kérdésekre ő is ezt mondta kb, hogy nem kell vele foglalkozni mert értelme nincsen. Köszi a válaszokat! Azért örülnék, ha jövőre már tervben lenne véve, nem azért mert zavarnak a kérdések, hanem mert szeretném. Persze addig sok víz lefolyik, de mondtam a páromnak, hogy nekem a következő 3 éven belül ezek a terveim. Szerintem nem tettem rosszul , hogy erről beszéltem neki, mert így ő is tisztán lát. Mondjuk ő mondta, hogy ő tudta rólam hogy szeretnék családot és az lett volna a baj, ha erről soha nem beszélek. :D De azért, azt elmondhatom, hogy ma este derült ki, hogy többet kell a vizsga miatt ott aludnom mint amennyire számítottunk és mondta hogy inkább jön velem, mert hiányoznék neki. Persze, ha teheti mindig jön és ez tényleg olyan jól esett.
2016. máj. 16. 17:51
 8/17 A kérdező kommentje:
7 hónapja élünk együtt :)
2016. máj. 16. 17:56
 9/17 A kérdező kommentje:
Egyébként kérdésre a válasz: van normális párom :)
2016. máj. 16. 18:03
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem relax, teljesen jó mederben folyik az életed. Vannak emberek, akiknek mindig muszáj valahogy próbálkozni.... Ha nincs párod, akkor "mikor szedsz már össze valakit?", ha már van, akkor "mikor jön a baba?", ha már van baba, akkor "mikor jön a következő?", stb, stb....

3 opciód van: (1) nem reagálsz semmit, (2) kedvesen válaszolsz annyit, hogy majd, ha eljön az ideje, mindenki észre fogja majd venni, vagy (3) az előttem már javasolt, kicsit erélyesebb lekoptatási módot választod. :)

2016. máj. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!