Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjek meg azzal, ha...

Hogyan küzdjek meg azzal, ha 26 évesen még nincs gyerekem sem férjem de minden nap megkapom ezeket a kérdéseket?

Figyelt kérdés
Már kezd nagyon rosszul esni, és főleg azért, mert tanulok, most csinálom a mestert. Szinte minden nap kapok egy olyan kérdést, hogy mikor szeretnél már kisbabát vagy mikor mész férjhez... Nem vagyok az a típus, aki szereti az életét kitárni másoknak, és számomra idegeneknek magyarázkodni. Persze mondanom sem kell, hogy minden ilyen kérdés kés a szívembe, mert már szeretnék családot és az egyetemi képzést meg tudnám gyerek mellett is csinálni, már a 3. diplomám lesz így. Persze azt szokás mondani, akinek nem inge nem veszi magára, nekem meg ingem így persze, hogy rosszul esik. Már lassan egyre nehezebb felkelnem is ezzel a gondolattal. Van valaki még ilyen helyzetben?
2016. máj. 16. 16:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a phd-mat csináltam a te korodban, mindenki azt kérdezte, mikor lesz gyerekem. nem sokkal azután lett, és azóta azt kérdezik, most emiatt nem fogod megírni a disszertációd?:D:D
2016. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ha ha ha ez jó!: D Egyébként én is tudományos munkát végzek, vagyis most vagyok neveléstudományin első éves. Megkérdezhetem Te milyen területen írtad a doktorid?
2016. máj. 16. 19:14
 13/17 anonim ***** válasza:
57%

Ne foglalkozz veluk, manapsag a szulesek nagy tobbsege 30 eves kor felett van, boven van idod!

En 34 evesen szultem, egy nem stabil kapcsolatba, szet is nentunk szules utan sajnos.

2016. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Tényleg nem érdemes, meg kérdések is mindig lesznek. Csak az a része nehéz, amikor egyeseknek sem sulijuk mégis jön a baba. Én elég érettnek érzem magam ehhez, de mindegy most úgysem tudok ezzel mit kezdeni. De tényleg sok a tolakodó ember ez tény.
2016. máj. 17. 13:36
 15/17 anonim ***** válasza:
Én, mikor már nagyon untam (heti 2x tolakodóan érdeklődött), visszakérdeztem, hogy "és, mikor nyaltak ki utoljára?" - Na, az a tekintet... de megtanulta a kedves leányzó, hogy ilyet NEM firtatunk folyamatosan.
2016. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, nyugi, és edződj meg lelkileg, mert sajnos folyton lesznek „jó szándékú” ismerősök s ismeretlenek, akik belepofáznak az életükbe, akár csak a szúrkálódó kérdéseikkel.

Az a gond, hogy végtelenül primitív, aki ilyen kérdést feltesz, így megérteni nem fogja, ha megpróbálod elmagyarázni, milyen tapintatlan.

Készülj arra is, hogy miután megszületik az első gyereked, kisvártatva elkezdi majd mindenki firtatni, hogy „na és mikor jön a kistesó”? És a slusszpoén, hogy erre nincs jó válasz: ha azt mondod, nemsokára, akkor „jaj, hogy fogod bírni a kis korkülönbséget”, ha azt mondod, 4 év múlva, akkor „jaj, az már túl nagy különbség”, ha azt mondod, soha, akkor meg „szegény elkényeztetett egyke lesz”… és a többi. :)

2016. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: nah ez durva ! :D De igazad volt! Mekkora tapintatlanság azért.. Utolsó Neked is igazad van! Mert tényleg lesznek mindig kérdések .
2016. máj. 17. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!