Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni fogamzásgátló...

Szülés utáni fogamzásgátló kérdés?

Figyelt kérdés

Még mielőtt elkezdtünk próbálkozni, vettem egy doboz Nuvaringet, de aztán nem használtam el. Augusztusban szülök, és pont Augusztus van ráírva lejárati időnek a dobozára. Így szerintetek szülés után elhasználhatom még, vagy már ne? Szobahőmérsékeleten volt tárolva, 2015 Április-Május körül vehettem még.

Ti mit tennétek? Ha elviszem a patikába, akkor becserélik nekem?


2016. máj. 17. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szobahőmérsékleten volt tárolva, semmiképpen ne használd el. Hűtőben kell tárolni.

Ráadásul augusztusban szülsz, a 6 hetes kontroll előtt úgysem tudod használni. Az meg már lejárati időn túl lesz.

Hogy a patikában becserélik-e, azt nem hiszem. De próba szerencse.

2016. máj. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hűtőben kellett volna tárolnod. És a 6 hetes kontroll után tudnád csak elkezdeni használni. Egyébként úgy tervezed, hogy nem szoptatsz? Vagy honnan tudod előre, hogy használhatod majd a Nuvaringet? Ne patikába vidd (nem cserélik be), hanem ajándékozd a háziorvosnak, hátha el tudja passzolni valakinek, én úgy szoktam a gyógyszerekkel.:)
2016. máj. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most olvastam csak, hogy hűtőben kellett volna tárolni, kb 2 évig használtam mielőtt elkezdtünk próbálkozni, egyszer se tároltam hűtőben. Szerintetek ha bemegyek a patikába (majd miután szültem), és veszek egy új adag Nuvaringet, majd másnap visszamegyek, hogy lejártat adtak, akkor úgy becserélik nekem? Tudom, nem szép dolog, de 11 ezer forint 3 havi adag, ami elég drága, hogy csak úgy hagyjam elveszni.

És igen, tápszeres baba lesz már az elejétől :)

2016. máj. 17. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább próbáld eladni valamilyen fórumon. Szülés után inkább alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót ír a doki (persze, ha szoptatsz), úgyhogy ezt akkor nem tudod elhasználni.
2016. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem fogok szoptatni, szóval az nem lesz gond.
2016. máj. 23. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!