Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párommal nem jutunk dűlőre a...

Párommal nem jutunk dűlőre a nevekben? Melyikre szavaznátok? Brunella, Gyopár, Minerva, Jáde, Szolanzs, Polda, Reményke, Rominett

Figyelt kérdés
Vagy esetleg más ötlet kislány névre? Major vezetéknévhez.
2016. máj. 20. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
75%

Hú... Én tényleg szeretem a ritka neveket, főleg női nevek terén, de ezek... Most komolyan, épeszű ember miért választ olyan nevet, hogy Brunella? Vagy Szolanzs? Amúgy a Solange szép név, tényleg, ha francia szövegkörnyezetben hangzik el. De magyarul? Nekem nagyon bejönnek a francia női nevek, de például eszembe nem jutna, hogy a "Zsönöviev" nevet adjam a lányomnak, mert ez így leírva eleve röhejes, másrészt hülyén is hangzana.

Van egy csomó szép, ritka, különleges név, amivel nem válik közröhej tárgyává szerencsétlen gyerek. Például, csak hogy néhányat mondjak: Amarill, Borostyán, Ditte, Imelda, Kendra, Mila, Palmira, Paloma, Szamira, Zamira. Ezek ritkák, nem széles körben elterjedtek, de nem is fogják kiröhögni vele a gyerekedet, maximum visszakérdez az, aki még esetleg nem hallott az adott névről.

2016. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
85%

Hát, ahol én lakom, a szlengben a "gyopár" szó jelentése "bunkó tirpák". "Mekkora gyopár vagy!" - sokszor mondják. Nem büntetném a születendő gyerekemet ezzel a névvel.

Ha muszáj, akkor Minerva, vagy Glória. Nem tetszenek, csak kizárásos alapon.

Gratulálok az ízlésetekhez...

2016. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem a Minerva vagy a Glória lenne a jó választás.


Major Minerva

Major Glória


Így együtt talán a másodikat nehezebb kimondani, sok a mássalhangzó, ezért inkább az első, az ráadásul még alliterál is :) Ízlelgesd a hangzásokat, végül én a Minervára voksolok.

2016. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:

Hú ezek elég ritka nevek azt hiszem. Ezek tetszenek sorrendben:

1. Major Gyopár

2. Major Rominett

3. Major Minerva

4. Major Polda

5. Major Jáde

6. Major Reményke

7. Major Brunella

8. Major Szolanzs

Talán lehetne a Polda az 1. helyen is, nem biztos. Nekem az tetszik benne, hogy lehet Pollinak becézni.

2016. máj. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
90%
Úúúúristen! Mit vétett az a gyerek?
2016. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:
75%

Major izabella

Major Vivien

Major rovéna

Major ingrid

2016. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:

Minerva,- ez valami ásványviz név? jajj, nem, ez a neve a vizszuros filternek!!

Rominett- ez nagyon romás..Roma net...

Reményke- egyenesen borzaszto, mint valami alapitványi név..

Brunella- debella, brunyálás

Polda- nagyon durva hangzásu, egyébként ismeros lánya Polina (az már jobban tetszik)

2016. máj. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim válasza:
Ezek közül a Minervát választanám. Alliterál a vezetéknévvel és szerintem fontos szempont, hogy ebben a globalizált világban a világ más tájain is kitudják mondani.
2016. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 Betu ***** válasza:
100%
Hú hàt érdekes nevek. Én egyiket sem adnàm szerintem elég...,hogy is fogalmazzak....szóval ha nem akarjàtok a gyereketeket egy életre megkeseríteni akkor egyiket sem adjàtok. Na de mindenkinek egyéni joga hogy milyen nevet ad. Ja és nem Mari vagy ilyesmi a nevem. 😂 Ja és bocsika ez az én véleményem.
2016. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
Gyopár és Reményke.
2016. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!