Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve,...

Nagyon el vagyok keseredve, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én egy 38+5 hetes kismama vagyok. Párommal eddig sem volt felhőtlen a kapcsolatunk, de most pokollá változott. Konkrétan utcára akar tenni így. Illetve, ha vele maradok megkeseríti az életem. Bármikor jöhet a baba, belehalnék, ha elvennék tőlem. De minden cuccunk ott van nála(vidéken,mert úgy volt oda költözünk) én pedig albérletbe vagyok, ahonnan 31-ig költözni kell.

Szerintetek, az egy járható út-e, hogyha nem változik a helyzet, egy kis időre állami gondozásba kerüljön a pici, én nagyon hamar összekapom magam és vissza kapjam? Illetve mennék látogatni, ahogy csak engedik.. nem szeretném elveszíteni a gyermekemet, amiért az apja semmibe hagy bennünket.


NEM KÉREM A FELELŐTLEN, SZEGÉNY GYEREK STB. KIOSZTÁST, BESZÓLÁST MERT NEM VAGYOK RÁ KÍVÁNCSI!!! NEM BESIKERÜLT BABA, TERVEZETT!!!!! ÉS MINDENÜNK MEGVOLT, CSAK A PÁROMNAK NEM NEVEZHETŐ VALAKI EZT TÖNKRE TETTE!


2016. máj. 22. 17:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmi más segítséged nincs?

Szülők, rokonok, vagy egy barát, aki befogadna?

Ha tényleg nincs, akkor inkább anyaotthont keress átmeneti megoldásnak,akkor együtt vagy a babáddal és közben tudsz megoldások után nézni.


És gyorsan hozd el tőle a cuccaitokat, még szülés előtt.

2016. máj. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos, szüleim már nem élnek, testvérem nincs.. "Barátokat" körbekiabáltam, de azon kívül, hogy jaj szegény, érdemi segítség nem érkezett.. Nem tudom hogyan hozhatnám el a holminkat, 80 km-re van a falu, ahol már be is rendezkedtünk, baba holmik egybe..
2016. máj. 22. 18:00
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a védőnődhöz, mond el neki a helyzeted, ő el fog irányítani az illetékes családsegítő/gyermekjólétihez, akik segíteni tudnak átmeneti elhelyezést találni akár anyaotthonban, akár civil szervezeteknél! Lesz segítség, ne gondolj rögtön az állami gondozásra (főleg, hogy csecsemőket eleve nevelőszülőknél helyeznek el, de nem biztos, hogy a közeledben)!
2016. máj. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy állami gondozásba kerül a gyereked, mert ha az apa igényt tart rá (és a leírásod alapján övé a lakás/ház, neki nem lesznek komoly anyagi problémái abból, ha téged kitesz), akkor nála fogják elhelyezni.
2016. máj. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A lakás a szüleié és sem a gyerek, sem én nem kellek neki.. Holnap mindenképp beszélek a védőnőmmel, hátha ilyen kis időn belül is tudnak segíteni..
2016. máj. 22. 18:10
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Azonnal jelentkezz egy anyaotthonba, ott fognak majd jogilag is segíteni.
2016. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Soha nem hagynám magára a babámat, nincs az a helyzet. védőnő, családsegítő, anyaotthon, stb...
2016. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném..úgy gondolom, hogy az nem egy járható út.. Bevállaltam, 9 hónapig a szívem alatt hordom aztán lemondani róla? Esélytelen.. Mindenképp utána járok ezeknek. Ha anyaotthonban vagyok, a munka hogy megoldott? Ugyanis már keresem a lehetőségeket.. csak nem tudom,hogy ott vigyáznak-e a picire, vagy azt külön kell megoldanom?
2016. máj. 22. 18:26
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebben helyszínen tudnak segíteni. De most még úgysem opció a munka amíg újszülött a babád. Kapsz gyest, családi pótlékot egyszeri anyasági támogatást, ezekkel ellavírozol pár hónapig anyaotthonban. Keresd fel a lakcímed szerinti önkormányzat szociális osztályát, mond el mi történt, ott tudnak segíteni. Hátha van önkoris albérlet és plusz támogatás. Kitartás!
2016. máj. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Oda fogja adni a cuccaidat,illetve a baba dolgait?Ha nem vagy benne biztos,kérj rendőri segítséget,ne egyedül menj!Az anyaotthon jó megoldás lehet(bár átmeneti).Mire leszel jogosult szülés után?Lesz pénzed?Esetleg tudsz félre tenni?Van Apasági nyilatkozat?Ha igen,tudsz kérni gyerektartást is,az is plusz!
2016. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!