Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már valaki ilyen helyzetb...

Volt már valaki ilyen helyzetben? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, szóval bocsi.

2010-ben ismerkedtem meg a férjemmel, majd egy évvel később „becsúszott” egy baba – ő a ma már 3,5 éves lányunk.

Anyósomékkal nem jó a kapcsolatom (a páromnak sem), éltünk velük együtt, de inkább albérletbe mentünk, mert anyósom egyenesen gyűlöl engem, és úgy gondolja, csak azért lettem terhes, hogy a kisfiát megfogjam (ez nem igaz). Végül hazaköltöztünk a szüleim házába, ami javarészt üresen áll, csak néha vannak itthon. Ezt ők maguk ajánlották fel, hogy ne kelljen albérletet fizetnünk.

Ekkor négy hónapos volt a lányom, de a helyzet azóta egyre rosszabb. Havonta egyszer meglátogatjuk anyósékat (230 kilométer, hála az égnek), de apukámat műtötték két éve, és az akkor még ritka (havi egyszeri) italozgatása ma már mindennapossá vált, ráadásul egyre többet van itthon a munkája miatt. esténként hazajön, elmegy a kocsmába, egy felestől a padlóra kerül, és utána vagy kötözködik, vagy hülyeségeket beszél. Úgy gondolom, ez nem a legjobb környezet egy kisgyereknek, ezért szeretnénk elköltözni – erre a helyzetre amúgy is majdnem ráment a házasságunk.

Anyu az a típus, aki, ha távol élek tőle, elfogadja és bátorítja a döntéseimet, de egy fedél alatt élve, amikor csak itthon van, kiveszi a kezemből a lányom nevelését, és folyton kioktat, lehord a gyerek előtt, stb.

Nagyon megbántam ezt a hazaköltözést, és semmit sem szeretnék jobban, mint eltűnni innen családostul, azonban novemberben megszűnt a munkahelyem, és azóta sem sikerült olyat találnom, ami megfelelő lenne – értsd 8 órás, reggel 8-tól délután 4-ig, hogy tudjam vinni-hozni a gyereket az oviból. Jelenleg abból van pénzem, hogy a neten árulok ruhákat, játékokat ill. az itteni piacra is kijárok hetente egyszer a lányom kinőtt ruháival. ebből kb. olyan 40-50ezer jön össze havonta, ami messze nem elég, de a semminél még mindig jobb. Ráadásul a párom folyamatosan biztat, hogy vállaljunk még egy babát, amint sikerült innen elköltözni.

Én is nagyon szeretném, de félek, a saját ház/albérlet mellett nem fogjuk majd bírni.

Még ez is függő vita, hogy vegyünk-e egy házat - 2 milliós megtakarításunk van, hitelt nem akarunk felvenni. Errefelé nagyon jó házakat lehet venni akár ennyi pénzből is, de még legalább ugyanennyi kéne majd a felújításra/rendbehozásra is. A párom azt mondja, ha megvan a saját ház, akkor akár már egyenként hordja haza a téglákat a rendbehozáshoz, csak menjünk…

A másik variáció, hogy kibérelünk egy kertes házat, mondván, hogy ha anyuval vagy apuval történik valami, egyedül úgysem tudják fenntartani majd ezt a nagy családi házat.


Volt már valaki ilyen helyzetben, mint én? Jelenleg minden olyan kilátástalannak tűnik, egyre feszültebb és elkeseredettebb vagyok. Szeretnék eltűnni innen a családommal, hogy normális, egészséges környezetben nevelhessem a lányom, úgy, ahogy én jónak látom, de félek, hogy ez sosem fog sikerülni. :(


2015. máj. 21. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Költözés! A nyugalom mindennél többet ér, megfizethetetlen!
2015. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a párodnak. Keresni kell egy lakható házat amit kifut a pénzetek, aztán szépen szépítgetitek. Ne legyenek most nagyok az igények, lakható, biztonságos ház legyen, egy tisztítófestés és költözés. Bár nem tudom mennyiből éltek, mennyire menne esetleg a hitelfelvétel, ezt nem írtad. De én a párod véleményét osztom.
2015. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a férjed mondja,költözzetek,vegyetek házat,ne albérletbe menjetek.A felújítást szépen apránként is meg lehet csinálni,előbb-utóbb neked is lesz munkahelyed.
2015. máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az a baj, hogy amit megkeresek, az el is megy a saját befizetendő dolgaimra (telefonszámla+vállalkozásból visszamaradt tartozás a telefontársaság felé).

Így csak a párom fizetése marad, átlagosan havi 160.000+családi adókedvezmény.

No, és persze a családi pótlék.

Így összesen 183.000 forintból élünk, ebből fizetjük a rezsit (nagyon sok), a lányom ovidíját, tankoljuk a kocsit, stb. Hó végén már nagyon szűkös, de a párom azzal biztat, hogy kisebb házban kevesebb lenne a rezsi is, és hogy majdcsak sikerül munkát találnom. :(

2015. máj. 21. 10:30
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja, és hitelt nem akarunk felvenni semmiképp, mert örülök, hogy nemrégiben sikerült kitisztáznunk magunkat minden ilyenből.

Akkor azt mondtam, hogy soha többet!

2015. máj. 21. 10:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vegyetek házat. Érthető hogy hitelt nem akartok felvenni de apránként csak rendbe lehet hozni, max csúszik a költözés egy kicsit.
2015. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hol lehet két milláért házat venni? (bocs off)
2015. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek el sürgősen, mielőtt a gyereked, a házasságod és a lelkivilágotok súlyos kárát látják a jelenlegi helyzetnek!
2015. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is ennyit keres. Szépen betudjuk osztani. Az én fizum elmegy a hitelre. A férjemé marad a mindennapokra plusz a rezsire és mindenre futja, különórákra, gyógyszerekre. Ha nekünk megy így a gyerekeket eltartani, símán lehet havonta felujítgatásra költeni apró összegeket.
2015. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is költözzetek sajátba, de másik gyereket csak akkor vállaljatok ha már megvan elég munkaviszonyod ami elég CSÁT-hoz, GYED-hez.

Háznál ki lehet tűzni célul, hogy évente egy helyiséget rendberaktok: ha van pl. 2 szoba, konyha meg egy fürdő akkor 4 év múlva fel is lesz teljesen újítva.

Én inkább lennék egy kopott házban nyugodtan, mint egy alkoholistával egy fedél alatt.

Anyukádék házával ne törődj, lehet még 30 évet fognak leélni ott és szétesik addigra az utolsó tégláig.

2015. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!