Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell azért "bántani"...

Miért kell azért "bántani" mert nem akarok vigyázni kisbabára?

Figyelt kérdés

10 napig nálunk vannak testvéremék a pár hónapos babával.

Rám akarják bízni, fogjam, vigyázzak rá, stb.


Tudják, hogy nem szeretem a babákat, sajátot sem akarok.


Ennek ellenére fel vannak háborodva, hogy nem akarok vele kapcsolatba semmit.

Ez van.

Nekem ez egy teher. Nem most döntöttem így, hogy nem akarok gyereket. Már kb 15 éve. Nem birom a vinnyogást, a folytonos alkalmazkodást.

A kocsit is csak összegányolják amiért a belem kidolgozom. Stb-stb....



2016. máj. 30. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
mert nekik fontos a gyerekük, és nyilván rosszul esik nekik, hogy te ilyen látványosan utálod őt. nekem is rosszul esne, de nem is mennék ilyen emberhez 10 napra babával.
2016. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Mert az emberek azt hiszik hogy egy babát csak szeretni lehet! Én is hülyét kapok a gyerekektől, pedig nekem is van 2, de valahogy màsét nem tudom elviselni!
2016. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Biztos nem adnék egy pár hónapos babát olyan kezébe, aki nem szereti vagy nem tud bánni vele. Ha így zavar, akkor menj el otthonról addig, így nem kell elviselni. Lehet hogy csak azért erőltetik, hogy hátha megszereted, es o is szokjon téged, végül is a rokona vagy.
2016. máj. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem is az van amit 3as írt, abban reménykednek hogy idövel megszereted. De ha ez neked ekkora teher, akkor ne lásd őket vendégül vagy ne 10 napra. És mond el mégegyszer őszintén hogy te ezt nem akarod. Nem akarod fogni nem akarsz rá vigyázni tartsák tiszteletben.
2016. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Milyen időközönként látod őket?

Hány éves vagy? Úgy írsz, mint egy 13 éves...

2016. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Én 35 vagyok, nincs gyerekem és nem is szeretnék.

Van viszont 4 testvérem (nem vagyunk cigányok és nem a segélyre, nyomorba vállaltak a szüleink, mielőtt....) akikkel nagyon szeretjük és ahol lehet, segítjük egymást. Az, hogy vigyázok a gyerekükre nekem egy kategória azzal, hogy segítek költözésnél, lakásfestésnél, vagy bármiben. Nem azért vagyok a gyerekkel, mert imádok gügyögni vagy játszótérre járni, hanem mert közben a testvérem tud orvoshoz menni/aludni/randizni a férjével stb.


Remélem érthető a gondolatmenet :-)

2016. máj. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom, hogy mivel magától értetődő, hogy a csládtagok segítenek egyásnak, ezért szeretné a tesód, hogy vigyázz néha a gyerekre pár percig vagy vedd fel, amíg mondjuk ő hajat szárít vagy akármi. De meg kell tudnod mondani neki, hogy neked ez nem fér bele, hogyha tényleg így érzed, hisz a tesód, vele kell megbeszélned, ide hiába írogatsz.
2016. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

3 hónapos a gyerekem, szeretjük őt, imádjuk. De sose adnám oda senkinek, aki nem szereti a gyerekeket, vagy nem akar/tud vele lenni. Mondjuk eleve nem szoktuk kérni, hogy vigyázzanak rá, mert nem is azért megyek vendégségbe. De szerintem ők a hibásak, mert rád erőltetik.


Tudom, hogy most ettől le fog szakadni az ősanyák lépe, de pl. a cicánkat nem szereti az apósom, de mi imádjuk. Nem erőltetjük, hogy "cicázzon vele", ha odamegy a cicó, mondjuk neki, hogy jöjjön át hozzánk inkább.:) És nem, nem ugyanaz a gyerek és az állat, mert a hasonlat nem is azt jelenti, hogy ugyanaz.:)

2016. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Vigyázni meddig kéne rá? Amíg leugranak a boltba 10 percre, vagy amíg elmennek a strandra pár órára? Mert előbbi esetben szerintem ennyit meg lehet tenni bárkinek, nemhogy a tesódnak, utóbbi esetben viszont nincs igazuk mert pár hónapos babát nagyon meg kéne válogatni, hogy kire bíznak. Meg lehet persze kérdezni hogy van-e kedved, de erőltetni vagy a nemleges válaszon felháborodni hülyeség.
2016. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

Én nagyon szomorú lennék, ha ennyire önző rokonaim lennének. Milyen egy nő vagy te basszus?!

Valóban nem arról van szó, hogy mindenkinek gyereket kellene vállalni, de az, hogy a saját testvérednek képtelen vagy segíteni picit, az nonszensz! Én is fel lennék háborodva, mert ez nekem emberileg nem fér bele az értékrendembe.

Pár napot együtt lehet tölteni akkor is, ha nem ez a kedvenc időtöltésed az életben.

Ha a beteg anyámra mosni kell, akkor kimosok rá, hiába utálok mosni. Ugyanez a takarítással is.

Picit szálljál magadba szerintem. El kellene gondolkodni azon, hogy mi az a család.

2016. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!