Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki még a...

Van itt olyan, aki még a saját férjére/párjára se bízza a gyereket soha?

Figyelt kérdés
Helló mindenki. Több kismamás-anyukás facebookos csoportban tag vagyok. Az egyikben feltettek egy olyan kérdést, hogy kinek mi a véleménye a babysitterekről, külföldön ugye elég bevett szokás, bíznák e idegenre a gyereküket. Én nagyon meglepődtem a válaszokon. Az egy dolog, hogy valaki nem bízza egy teljesen idegen emberre a gyerekét, de hogy a saját anyára, testvèrére sőt mi több a férjére se hagyja ott 10 hangsúlyozok TÍZ percee szerintem nagyon durva. Van itt esetleg aki szintén így van? Miért nem lehet a gyerek a saját apjával fél vagy 1-2 órát?
2016. máj. 31. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőm nővére csinálja ezt, mást nem ismerek, aki ilyen elszállt lenne ezen a téren, de ő nagyon. Öt hónapos a baba, de a csaj szó szerint nem adja ki a kezéből egy pillanatra sem. Mesélte, hogy úgy szokott zuhanyozni is, hogy viszi magával a babát hordozóban. Oké, nem gáz, én is szoktam így, de ezt akkor csinálom, ha egyedül vagyok vele itthon, és nem akarom, hogy sírjon. De ő akkor is így megy zuhanyozni, ha a férje otthon van. Mondjuk nekem az a legdurvább, hogy főzni is úgy szokott, hogy ott van a kezében a gyerek. Áll a tűzhely mellett, forró ételt kavargat, és közben fogja a másik kezével a babát. Ez szerintem állati balesetveszélyes. Volt, hogy hívtuk sógornőmmel hétvégén, hogy jöjjön el velünk fagyizni (az utca végén van a fagyis), mondta, hogy nem jön, mert alszik a baba. De mondtuk, hogy mi se babával vagyunk, apuka addig biztos vigyáz rá, amíg egy fagyit megeszünk. De nem, ő nem hagyja "magára" a babát egy vacak fagyi miatt. Na mondom, jó, kár is lenne beléd, ha ennyi eszed van :D

Teszem hozzá, amúgy állandóan panaszkodik a férjére, de sosem mondja, hogy konkrétan mit várna tőle, csak mondja a magáét, hogy ő akkor is mindent egyedül csinál, ha a férje otthon van. Ha valaki mondja neki, hogy hát akkor vonja be a munkába, akkor meg rávágja, hogy úgyse tudja megcsinálni. Egyébként szerintem tök normális férje van, nem hiszem, hogy ne lenne képes egy csecsemőre vigyázni, és a hajlandóság is meglenne benne. De az én gyerekem, aki neki igazából senkije, többet volt a kezében, mint a sajátja.

2016. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elég durva..
2016. máj. 31. 10:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ez érthetetlen.

Eleve nem vállalnék gyereket olyan emberrel, akiből annyit se nézek ki, hogy képes legyen rá öt percig vigyázni.

A gyereket pont úgy el tudja látni az apa is, mint az anya, egyedül az anyatejes táplálás okozhat gondot, de ha az anya hagy otthon elég lefejt tejet, ez se lehet gond. (Fogorvosi kezelés miatt volt, hogy mi így oldottuk meg, mondjuk szívesebben mentem volna én is fagyizni.)

Később, ha baba már kap mást is, akkor akár teljesen el tud látni mindent az apa is, fürdetést, pelenkázást, stb.


Szerintem ezerszer jobb megoldás, ha őt is bevonjuk a gyereknevelésbe, így pl. teljesen elkerülhetőek az olyan viták, hogy "egész nap nem csinálsz semmit, csak babázol", illetve a "mindent nekem kell itthon csinálni, nem segítesz semmiben".

Mindkét félnek érdeke, hogy megosszák a feladatokat.

Hangsúlyozom: szerintem!

2016. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az apjával hagyom, de úgy időzítem, hogy etetésre én legyek vele, mert elég sokszor félrenyel és a férjem nem tudja hidegvérrel kezelni, hanem bepánikol.
2016. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Én sem vagyok ilyen. Viszont az ilyen csoportokban nem szabad olvasgatni, a nők, a férfiak és a magyar társadalom olyan mélységeivel ismerkedik meg az ember, amivel az életében soha nem tenné. Persze demografiai meg szociológiai érdekességnek nem rossz, de azért minden nap... Nehogy lehúzzon a közeg! Aztan azon kapod magad, hogy bólogatva nevetsz a Kismamablog mártírkodó bejegyzésein és a könyveket meg taszítja majd a kezed:D
2016. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen rábízom a páromra. A kezdeti időkben, amikor bizonytalan volt, még direkt kettesben is hagytam őket, naponta többször rövid időre( 5-10 perc, főzés, tusolás,teregetés...), hagy szokják egymást, hogy tudjon a párom is kezdeni valamit egy síró csecsemővel is.(Amiből persze sokszor császkálás volt utánam a fürdőszobába, és nézték, hogyan tusolok. :D)

1 éves múlt, természetesen vigyáznak rá a mamák is időnként.

Nem ismerek általad említett anyákat.

2016. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen 5ös nagyon jól megfogalmaztad. Tényleg olyan mélységeket ismer meg az ember. Én inkább tényleg csak olvasgatok, gyűjtök tapasztalatot kinek mi vált be, mi nem. De mikor ilyen témák jönnek szóba és a rá adott válaszok.. na mindegy. Azért gondoltam nem fog írni olyan akit említettem :D de ki tudja hátha jön valaki és leírja mièrt van ez így náluk.
2016. máj. 31. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szívesen hagyom másra, de a ferjemmel van akkor teljesen nyugodt vagyok. A 3 ev alatt 3-4 alkalom volt (temetes, eskuvo, ilyesmi), hogy anyukam vigyazott ra. A ferjem vigyaz ra amikor fodrasznal vagyok 6 hetente es amikor kettesben mennek jatszoterezni ez kb havonta 1* mert nagyon keveset van itthon. Most majd ovis lesz es most az elmúlt egy ket hónapban van többet a mamakkal hetente 1-2 órara. Az viszont hozza tartozik, hogy mi aktív eletet elünk, mindenhova viszem magammal etterem, vasarlas, ügyintezes engem ő nem zavar együtt fedezzük fel a vilagot kirandulunk, ha kedvünk van beulunk a kocsiba es csavargunk jatszotereken, jatszohazba, sokat megyunk wellness hetvegekre (ezt 3 asban a ferjemmel) most nyaron kulfoldre is utazunk elötte Balaton. Ma reggel is meg jo kis hüsibe bicajoztunk ket orat aztan hazajöttunk itt a kertben jatszottunk most 11 kor jottunk be a nap miatt es csinalom a dolgom es 3 korul megyunk megint valahova.
2016. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek ilyen embert. Számomra teljesen normális, hogy rábízom a gyereket a szüleimre vagy testvéreimre. Sőt, a tesóimnak hamarabb lett gyereke és már úgy is rengetegszer rám bízták az unokahúgaimat, hogy egyébként a gyerekneveléshez nem sok közöm volt rajtuk kívül. Vigyáztam rájuk egész napokat is. Azokat mondjuk általában a szükség hozta (orvos, ahova mindketten kellettek), de délutánokra és estére is simán rám hagyták őket, ha ki akartak kapcsolódni.

Ha náluk aludtam, akkor a gyerek mellett feküdtem le, és ha netán este felébredt akkor én nagyon gyorsan vissza tudtam altatni és tesómék az egészből semmit nem vettek észre. A picúr is olyan kómás volt, hogy gyakorlatilag azonnal visszaaludt.


Nálunk ez teljesen normális.. És hát természetesen a férjeink is életképesek, jó apák, teljes értékű szülők. Az egyedül dolog amit ők nem tudnak, az a szoptatás, de azt is meg lehet oldani máshogy ha olyan van.


Szerintem elég elmebeteg dolog, hogy valaki ilyen szinten ragaszkodik a gyerekéhez. Szerencsétlen ha felnő, akkor egy totál életképtelen anyuci pici fia/lánya lesz belőle.

2016. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!