Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem értik a barátaim,...

Miért nem értik a barátaim, hogy attól hogy otthon vagyok a gyerekkel, még én se érek rá állandóan?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy a baráti társaságból eddig csak nekem van gyerekem. Végre meg tudtuk venni a saját lakásunkat a párommal, a hétvégén költözünk. Következő hét végére terveztünk egy lakás avató bulit, akkor a pici a nagymamánál alszik, hogy sok vendéget tudjunk hívni. Végülis ilyen alkalom nem adódik minden nap. Előre szóltunk is mindenkinek, már másfél hónapja. Akkor mindenki mondta is, hogy eljön (kb 10 ember). Aztán azóta már 8-an mondták, hogy ja bocs, ők mégse érnek rá, mert tanulniuk kell meg máshová kell menniük és tegyük át máskorra. És amikor felhívtam rá a figyelmüket, hogy én számítottam arra hogy jönnek és már másfél hónapja ezt vártam, mert azért nem tudok én egy egy éves gyerek mellett minden hétvégén velük bulizni, és hogy elég szarul esik, hogy az utolsó pillanatban faképnél hagynak, akkor még én vagyok a bunkó, aki nem érti meg, hogy ők nem egész nap otthon ülnek, és nekik sok a dolguk. Ők azt miért nem értik meg, hogy én se egész nap vakarom a fenekem, és talán pont azért nem megyek velük állandóan ide-oda, mert én se érek rá. Csak kicsit más a dolgom, mint nekik. Én mindig örülök neki, ha úgy adódik, hogy el tudok velük menni alkalomadtán egy estére, de én kezdem úgy érezni, hogy nekik meg már inkább csak nyűg, ha velem kell lenniük, unalmas lettem a számukra. Tudom, hogy nekem már az elsődleges szerepem az anyaság, de azért időnként más emberekkel is találkoznom kell(ene), de a millió dolguk között havonta-kéthavonta egyszer rám már nem jut idejük. Nem szeretném felhozni, de amikor két barátnőm is azt ünnepelte, hogy felvették őket egyetemre, akkor én elmentem velük este megünnepelni, mert évek óta nagyon jó barátnők vagyunk, pedig aznap húzták a fogam és eléggé fájt, és tudtam jól, hogy akármilyen későn érek haza, nekem másnap hatkor akkor is kelni kell a gyerekhez. Úgy érzem nem én vagyok az, aki lesz*r másokat.
2008. szept. 25. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A barátok úgy érzem inkább csak haverok..a barát nem itt kezdődik, sőt még közelében sincsenek.

Azt kéne tudniuk, ha egy gyerekkel vagy otthon akkor főleg nincs szabadidőd!!Esetleg ki lehet próbálni!

Egyébként lehet azért ilyenek, mert hiányolják a társaságod, de majd ők is egyszer felnőnek és akkor rájönnek.

2008. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elottem szolohoz. A barat nem itt kezdodik. Es sajnos eleg surun hallom, hogy a T.BARATOK onnantol kezdve szepen lekopnak, hogy az embernek babaja lesz, pedig o mindent megtesz azert, hogy a baratsagot fenntartsa. Ez van. Neked mar mas a ritmusod, mint az ovek, es ezt egesz addig nem fogjak megerteni, amig nem lesz nekik is gyerekuk.
2008. szept. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom a két előttem szólóhoz, ez nem barátság. De! Azért elsőre talán nem kellene ezt ilyen komolyan venned. Majd leadod máskor a gyerkőcöt és átteszed a bulit. Nah, ha akkor is lemondják, az már bunkóság és tényleg nem kell foglalkoznod velük.
2008. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!