Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetemista lányom gyereket...

Egyetemista lányom gyereket akar, mit csináljak?

Figyelt kérdés

22 éves, még 2 év hátra van neki az egyetemről. A barátjával lakik, már 1 éve összeköltöztek, anyagilag is önállóak, mert a 25 éves barátja már dolgozik és egész jó munkája van.


Viszont én úgy gondolom, túl fiatalok még, ráadásul ott az egyetem is. A lányom állítja, hogy befejezné a baba mellett is, de szerintem ez túl bonyolult lehet.


Ráadásul azzal érvel, hogy én 19 évesen szültem őt, az is ugyanúgy fiatalnak számít. Ő nem tudja, de nem tervezett baba volt, miatta nem tudtam továbbtanulni, de ezt mégsem mondhatom az arcába. Mit csináljak, nehogy elrontsa az életét?


2016. jún. 2. 17:42
1 2
 11/20 Bella169 ***** válasza:
25%

Nem dől össze a világ ha egyetem alatt szül.

Én 30 éve menteí férjhez egyetem alatt. Elötte való évben 20 évesen költöztem össze a párommal. Anyagilag önállóak vagyunk voltunk.

Tavaly augusztusban született meg a babánk. Tervezett gyermek. 23 éves voltam a szüléskor. Én informatikusnak tanulok még 1,5 évem van hátra. Most passzív féléven vagyok itthon és szeptemberben levelezőn fejezem be a pici mellett.

A férjem már dolgozik. Én eddig egyetem mellett is dolgoztam, tehát jogosult vagyok csedre gyedre. Nem gyesre szültem.

Mi azért is teveztük így mert ez volt a legjobb opcíó.

az alábbiak jöhettek szóba

1 elvégzem a suli utánna munkahely és utána gyerek, de így kitolódott volna 30 éves krom köré a szülés ezt én nem akartam.

2 elvégzem a sulit és utánna rögtön baba. Ekkor míg itthon vagyok totál kiestem volna a szakmából. az informatika napi szinten változik esélyem nem lenne a szakmámba menni dolgozni.

3 suli alatt jön a baba. Az iskola által nem esek ki a szakmából se. Mire végzek a sulival a pici majdnem ovis korú lesz, tehát ő megy oviba én meg mehetek a szakmámba dolgozni. Ez tűnt nekünk a legelőnyösebbnek.

2016. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Bella169 ***** válasza:
0%

Bocsi most vettem észre, hogy véletlenül hozzáütöttem egy 0-át.

Tehát 30 éve mentem férjhez 😃

2016. jún. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sem gáz ez. Nekem volt évfolyamtársam aki szintén egyetem alatt szült, és simán be is fejezte a sulit. Ez azért volt jó, mert addigra a gyerek ovis lett, és mehetett egyből karriert építeni, nem kellett később kiesnie a munkából. Nem rontotta el az életét egyáltalán.


Ráadásul most már a hallgatói jogviszony alapján is jár GYED, igaz nem hű de sok, de nem kell GYESből tengődni.


Gondolom pont ezért vezették ezt be, mert nem olyan hülyeség ez.


Van aki meg gyerek nélkül sem fejezi be az egyetemet! Az élet elrontása nem csak attól függ, mikor szül valaki. Ez kicsit összetettebb dolog! Férfiak is rontják el az életüket.


Aki okos, tud élni a lehetőségeivel és kitartó, az nem rontja csak úgy el.


Neked sem a gyerek rontotta el, hanem az, hogy utána TE nem tanultál tovább, mert gondolom már akkor is bonyolultnak gondoltad.

2016. jún. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
26%
Ne aggodj.. biztosan befejezi baba mellett az egyetemet :) ha ugy erzik keszek ra akkor hajra!! En 21eves kismama vagyok biztos anyagi hatterunk es kapcsolatunk van .. orult az egesz csalad.. bar anyukam reakcioja az volt hogy inkabb nem kene mert van egy eleg durva betegsegem.. de minden rendben van :) semmit ne tegyel, nyugodj meg es vard az unokat!! :))
2016. jún. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem mindenki egyforma,miért rontaná el az életet? Én is 22 évesen szültem egyetem mellett, semmit nem halasztottam, most is 9vizsgám van, közte szigorlat, plusz 3 beadandó, és mindent megcsináltam eddig, még kettő van hátra. Jövőre diplomázok, most a fiam 11hónapos, novemberben születik a kistesó de igy sem fogok halasztani. Férjem mindenben segít. Mellesleg ha külön élnek, nem te tartod el, max tanácsot adhatsz amit vagy megfogad vagy nem, de nem szolhatsz már bele az életébe, pláne nem ilyen kérdésben.
2016. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
Tehát 19 évesen szülted a lányod,most meg bele akarsz szólni az életébe?? 22 éves felnőtt nő, én pl 21 évesen szültem mellette végeztem el a főiskolát,simán megoldottuk,amúgy a gyerekorvosunk 2 gyereket szült az orvosi alatt és úgy végezte el. Hagyd rájuk az Ő életük. Miért is rontaná el az életét??
2016. jún. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

Hidd el, tudja, hogy nem tervezett baba volt, gondolom, nem hülye.

Hagy, hogy élje az életét. Nem fogja elrontani, hacsak nem az a gond, hogy a fiú nem hozzá való. 22 éves, ezt csak ő döntheti el. Már felnevelted. Csak akkor adj neki tanácsot, ha ő igényli. Ne irányítsd.

2016. jún. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%

A lányod is, és a párja is felnőtt emberek, el tudják dönteni, hogy mit akarnak. És amúgy is, nem lehetetlen baba mellett egyetemet végezni. Én 20 évesen szültem a nagyobbik gyerekemet, és gond nélkül lediplomáztam mellette, pedig én nem csak befejeztem így a sulit, de eleve így is kezdtem (nappalin!). Egyéni tanrend, némi szervezés, szorgalom, és meg lehet csinálni. Ráadásul a GYED is járni fog neki, igaz, csak egy évig, de akkor is jár, ami tök jó. A baba miatt valószínűleg szociális ösztöndíjra is jogosult lesz az egyetemtől, és ha jók az eredményei, akkor tanulmányi ösztöndíjat is kaphat, azért ez már így összességében nem kevés pénz.

Nem tudom, hogy szerinted mi a bonyolult ebben, szerintem nem az. Te nem tanultál tovább, mert a gyerek kényelmes kifogás volt rá, de hidd el, nagyon nagyon sokan tanulnak a felsőoktatásban gyerek mellett. Anyámnak konkrétan két, apámnak három diplomája van, apám első diplomáját leszámítva mindet úgy szerezték, hogy már volt egy, illetve két gyerekük.

2016. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%

Nem a legideálisabb helyzetbe szülne, de nem is olyan rosszba, en nem látom, hogy tehetnél bármit is. Felnőtt, anyagilag független, max. magadra haragíthatod, ha megpróbálod lebeszélni, és akkor lehet, nem te leszel az első, akivel megosztja a babás híreket. Van az a mondás, hogy egy nő két esetben képes bármire, ha nagyon gyereket akar, és ha nagyon nem. Onnantól, hogy jött nálunk a gyerek utáni vágy, munka miatt vártunk még 1,5 évet, de már nagyon szenvedtem, hogy mikor jöhet már.


Elmondhatod neki az érveidet, hogy te a helyében még várnál, mert neked is jobb lett volna ideálisabb körülmények között szülni, és ehhez egy kicsit kellene csak várnia, de ha úgy dönt, hogy gyereket vállal, akkor hozzád nyugodtan forduljon tanácsért. Én ezt tenném.


Nem tudhatod viszont, hogy összesen hány gyereket akarnak, és mikorra jön össze, van, aki 3-at akar, és lehetőleg 30 éves kora előtt. Mi a legrosszabb, ami történhet? Azért, mert te bánod, hogy akadályozta a a baba az egyetemet, náluk nem feltétlenül lesz így. Barátnőm a doktoriját csinálta meg baba mellett halasztás nélkül, és nagyon sokan tanulnak egyetemen gyerek mellett.

2016. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak a lányod akarja vagy a párja is? Ha csak ő akarja, mert most épp szerelmes és esetleg így akarja megfogni, az nagyon rossz ötlet, 1férfit sem lehet gyerekkel megfogni.

Viszont ha mindketten tényleg akarják, akkor úgysem tudod lebeszélni, csak megromlik a kapcsolatotok. Ha tényleg összejön a baba, állj mellé, segíts neki és ha teheted segíts, hogy valóban be tudja fejezni az egyetemet pl. vigyázol az unokára. Különben hónapokba telhet, mire teherbe esik, meg még utána is egy darabig be tud járni, szóval lehet, hogy addigra már majdnem be is fejezi az egyetemet,

2016. jún. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!