Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti megszólnátok egy anyukát,...

Ti megszólnátok egy anyukát, ha kiderülne hogy takarítónő jár hozzájuk? Hogyan tudnám elérni, hogy ez ne legyen vitaforrás a klubban?

Figyelt kérdés

Van egy kis baba-mama "klubbom". Semmi extra, heti 2x összeülünk, beszélgetünk, ha van olyan téma én körüljárom, néha hívok szakértőt.


Úgy 1 hónapja valahogy téma lett, hogy az egyik anyukához takarítónő jár. Azóta észrevettem, hogy kiközösítik a többiek. Már olyat is mondtak nekem, hogy nincs köztünk a helye. Én nem értem őket. Kedves, átlagos anyuka, ugyanolyan gondokkal-örömökkel mint mi. Főleg 2 anyuka van, aki szítja a tüzet.


Hogyan tudnám ezt megoldani?


2016. jún. 8. 11:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Elő lehetne vezetni a takarítónő vagy egyéb segítő személyzet témáját. Itt óvatos tématereléssel és kifogáskezeléssel lehet a dolgot kezelni, bár ez nagy odefigyelést és hozzáértést igényel.


Ha nem sikerül békés módszerrel lecsitítani a két hölgyet, akkor az ő távozásukat támogatnám. Ugyanis, ha ilyen a hozzáállásuk, az egész csapatot szét fogják bomlasztani és magát oldja meg a helyzet: nem lesz klubod, amit vezess.


Alapvető szervezeti (HR) irányvonal, hogy összeférhetetlenség esetén mindig a kezdeményező fele(ke)t kell eltávolítani, hogy ne sérüljön az egész csoport hosszútávon.

2016. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálunk pont a héten kezd a takarítónő! Addig csinálunk valami jó kis családi programot a gyerkőceinkkel. És nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy megtehetem.

Az a két anyuka nagyon irigy. Vagy viselkednek, majd ajtót mutatnék Nekik. Mindenesetre megkérném őket, hogy vállalják fel nyíltan a véleményüket és mondják el a beszélgetésen, hogy miért is érinti őket ilyen érzékenyen a téma. Valószínűleg egy hang sem jönne ki a torkukon. Alaposan megszégyenülnének, és felhagynának a másik szólongatásával.

2016. jún. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek mindenkivel! :)

De jó lenne nekem is egy takarítónő/bejárónő,szakács,bébiszitter néhanapjàn! :) Most várjuk a 3. babát és nem bánnám,ha jönne valaki! :D

2016. jún. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!