Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te járattad óvodába a gyermeke...

Te járattad óvodába a gyermeked, mikor kistestvere erkezett?

Figyelt kérdés
Csak delelottre vinnem be, ha vinnem is, de kisse tanacstalan vagyok, mivel teszek jobbat. 5 eves a nagy, akirol szo van. Szivem szerint nem vinnem mar ebben a harom hetben sem. Nyari ugyelet meg termeszetesen szoba sem johet, csak a juniusrol van szo
2016. jún. 8. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Persze!A gyerekorvosunk,és az óvónők is azt javasolták,hogy vigyük.Így is nagy változás következik be az életében,ne borítsuk fel a jól megszokott napirendjét.4.5 éves volt,amikor a kicsi érkezett.Egész napra ment.Miért ne vinnéd?Otthon fog unatkozni.Te leginkább szoptatsz,ha nem akkor fejsz,vagy tápszert készítesz,cumisüvegeket mosogatsz,sterilizálsz,pelenkázol,és talán még pihennél is.Egy 5 éves már igényli a játékot,a foglakozást.Hidd el,a nyári ügyelet éppen elég hosszú lesz.Vissza fogod sírni az ovit.És nem azért,mert gonosz anyuka vagy,aki nem szereti a gyerekét,hanem azért,mert nem fogod tudni minden igényét kielégíteni úgy,ahogy szeretnéd.3 gyerekünk van,az első és a 2. között nagy a korkülönbség-16 év-ott olyan volt,mintha 1. gyerek lenne.A 2. és a 3. között van a 4.5 év.Na,az húzós volt!Ma már könnyű(8 ill.3.5 évesek),június 17-augusztus 31.-ig nem viszem az ovist se.Már most parázok,hogyan is lesz.Hiába mennek nagyszülőkhöz,megyünk nyaralni,Bp. révén sok sok programot tudok velük csinálni(saját céget viszek,magamnak osztom a melót),de tudom,hogy mindezek ellenére kb. 4-5 hét után már vágyni fognak a barátaikra.Szóval szerintem használd ki ezt a 3 hetet,vértezd fel Magad a nyárra!
2016. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem irtam, hogy kisse kulonos a helyzet. A kistestver ket evesen erkezik hozzank :-) szpotatni, fejni, stb az o eseteben nem fogok :-)
2016. jún. 8. 23:11
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
2 évesen érkezik hozád ? Kistestvér ,
2016. jún. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

#3: Segítek, örökbefogadás.



Kérdező, amiatt sem javasolnám kivenni, mert egy két évesen örökbefogadott picivel az elején sok érzelmi munka van. Gondolom eddig állami gondozásban volt, stabil érzelmi háttér nélkül. A bizalom kialakítása, hogy tényleg ragaszkodhat valakihez, időbe telik, átmeneti viselkedési problémák is előfordulhatnak.

A nagyot sem emiatt, sem amiatt nem venném ki, hogy ne boruljon a megszokott napirendje.

2016. jún. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

Mivel az oviban a nevelési év május utolsó napjával zárul, elvileg már nyári szünet van, csak ügyeletet tartanak.

Én már nem vinném a nagyot, egy 2 éves mellett unatkozni nem fog, és bőven lesz időtök családdá válni a nyáron. Nem csak a kicsinek kell beszoknia a családba, hanem a nagynak is meg kell szoknia az új felállást, ez az oviban nehezebben menne, lehet, hogy kirekesztettnek érezné magát, ha ne lehetne veletek otthon.

2016. jún. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Pont őszi szünet előttre esett a tesó érkezése, így 2 napot ment, utána itthon volt 1 hétig majd újra ovi.

Én vinném a helyedben. Ez a pár hét pont megfelelő lesz, hogy összeszokjatok, a délelőtt így csak a tiétek. A nagynak is lesz ideje egy kicsit mással is foglalkozni, feldolgozni ezt az új helyzetet. Elröpül hamar az a délelőtt, így a délutánt/estét már együtt tölthetitek.

2016. jún. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Az én nagy fiam is 5 éves volt amikor az öccse született.

Ő 3 napot volt itthon, utána ment oviba. Én így láttam jónak, de megkérdeztem őt is, és ha akart volna, maradhatott volna itthon.

Mivel nálatok 2 éves a kicsi, erre a 3 hétre biztosan vinném a nagyot, hogy a kicsi megszokjon téged és az új közegét, legyen időtök egymásra.

2016. jún. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fiam 5 éves nyár közepén szülteik az öcsi, pont akkor nyit újra az ovi egy hónapos zárás után,de Ő csak augusztus végén megy oviba, addig itthon lesz,azért is,mert 6 hetes korig nincs a babáknak immunrendszerük.
2016. jún. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a pici pont nyáron született, június elején. Az akkor 4,5 éves nővére utána már nem ment oviba. Egyszerűbb is volt így, mert oké hogy otthon volt még egy gyerek de azért ő már el tudta foglalni magát, nem kellett folyamatosan pesztrálni, viszont nem irigykedett hogy a tesója bezzeg otthon lehet. Mondjuk az én lányom nem szeret oviba járni. A barátait az oviból nagyon szereti, de oviba járni nem szeret. Úgyhogy neki így nagyon jó volt.
2016. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Khm, az óvoda nem kötelező 3 éves kortól? :)
2016. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!