Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kit mennyire sokkolt le,...

Kit mennyire sokkolt le, amikor kiderült hogy kismama, de abszolút nem tervezte?

Figyelt kérdés

Igazából velem annyi a helyzet, hogy kimaradt a menstruációm, és bár védekezünk, nagyon beparáztam, hogy terhes vagyok. A párkapcsolatom működik és a párom örülne is a babának, én viszont nem vagyok olyan stabil mentális állapotban, hogy örüljek neki, sőt egy terhességet egyenlőnek tartanék az öngyilkossággal jelenleg. Ma reggel csináltam a tesztet, ami hálisten negatív lett, de éjjel meg azt álmodtam, hogy pozitív lett. Felébredtem és majdnem egy pánikrosszullét kerülgetett. Kellett vagy fél óra mire lehiggadtam és megcsináltam tényleg a tesztet. Úgy éreztem, ha pozitív lenne, valószínűleg a mentő vitt volna el. Eddig se voltam soha oda, hogy gyereket akarjak, most meg egyenesen azt érzem, hogy lehet, hogy soha nem fogok akarni. Akkor viszont a páromat megfosztom az ilyesféle dolgok örömétől.

Kíváncsi vagyok mások, hogy kezték azt a percet, amikor kiderült, hogy terhesek, de egyáltalán nem akartak azok lenni? Megtartották vagy nem? mennyi idő alatt tisztázódott le bennük a tény? Sírtak-e sokat hirtelen? És mennyire határozottan érezték azt, hogy hiába van bennük már, de mégse akarnak szülni? A kezdeti pánik átfordulhat jó irányba, vagy még rosszabb lelki állapotba is kerülhet egy nő? Félek, ha terhes lennék, és megszülném, meggyűlölném a babámat, hogy elvész miatta a szabadságom.

Néha meg megbotránkozok magamon, hogy milyen ember vagyok, hogy ilyenekre gondolok. Miközbe teljesen ideális a párom apának.


2016. jún. 12. 17:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkot kaptam, órákig bőgtem, beletelt pár hétbe, amíg felfogtam. Azóta viszont úgy gondolom, hogy ez a legjobb dolog az életemben.
2016. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én nagyon félek az egésztől. Félek a terhesség alatti vérvételektől, ugyanis ha laborba kell mennem, rendsgeresen az ájulás kerülget a tű, meg vér látványától. A testemben történő változásoktól, a szüléstől, főleg, ha neadjisten császárral kellene történjen, szerintem pszichésen én nem bírnék ilyesmit. Plusz onnantól minden szarért szétidegelném magam, hogy mivan a gyerekkel, meg mi van ha nem lenne türelmem a síráshoz, hisztikhez... Simán elhiszem magamról, hogy nem vagyok anya típus és nem öröm, hanem stressz és kolonc lenne egy gyerek. Ahogy telik az idő egyre görcsösebben állok a témához. 26 Éves vagyok.
2016. jún. 12. 18:08
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Pont egyik nap gondolkodtam el ugyanezen. Pont úgy vagyok vele, ahogy te is.

Ha terhes lennék, nem vetetném el, mivel tudom, hogy azzal a lelki teherrel nem bírnék megbirkózni. Viszont akkor a terhességet és a szülést is végig kellene csinálnom, és biztosan nem úgy élném meg, mint azok akik egész életükben erre vágytak.


Hiába mondják sokan, hogy egyből megszereted, meg feléled az anyai ösztön stb. Biztos vagyok benne, hogy nem működünk egyformán és van, aki nem csodálatos örömként éli meg a terhességet különböző okokból kifolyólag.


Ha viszont nem borítja el az ember agyát a rózsaszín felhő meg a "jaj én a gyerekemért mindent kibírok" harcos anyai ösztön, akkor biztos sokkal nehezebb átvészelni ezt az egészet.


Nagyon remélem, hogy majd nálam is beüt ez az őrület, hiszen enélkül el sem tudom képzelni, hogy fogom bírni. Szeretnék majd egyszer amúgy gyereket, de sem a terhesség, sem a szülés, sem a szoptatás, sem a csecsemőkor nem tetszik. Kb. úgy 1 éves kortól tudnék mit kezdeni egy gyerekkel, inkább legyen nagyon durva dackorszaka, mint az előbb felsoroltak... De ugyebár ez nem kívánságműsor.


Az anyák hangosabbik része már azért keresztre feszít, mert nem élvezed minden pillanatát vagy még ki ismered mondani, hogy mi az ami neked nem tetszik, mert akkor már nem való neked gyerek. Csak a 100%-ig teljesen önfeláldozó, magát minél jobban sanyargató és ezt perverz módon élvező mártír nők valók annak egyesek szerint. Hát lehetséges, hogy az elején velük jobban járnak a babák, de életük nagyobb részében már nem erre van szükségük.


Remélem érkezik valós tapasztalat is.

2016. jún. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem szerencsére nem volt még ilyen. én sem örülnék babának, biztosan lesokkolna.

nálatok ott a gond,hogy a párod már örülne a babának,te meg lehet sosem akarsz.ezt muszáj lesz átbeszélnetek. nem akarok rossz indulatú lenni,de ez olyan ellentét,ami akár a kapcsolat végét is jelentheti. nincsenek kompromisszumok,hogy hát akkor félig lesz gyerekünk . beszéljétek meg.

ha nem vagy stabil mentális állapotban,akkor akár egy orvost is felkereshetsz. próbáld magadban ezt letisztázni. hogyha arra jutsz,hogy sosem akarsz gyereket,akkor mindenképp közöld a pároddal. van ilyen,csak az a fontos,hogy egyezzenek a szándékok!

2016. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

3-as!

Azt hiszem teljesen egy rugóra jár az agyunk!!! Az elvetemültebb "mindent a gyerekért, mert ő az élet egyetlen értelme" anyák nekem is kicsit "perverznek" tűnnek... Nem szimpi ez a beszűkült látásmód.

Lehet, hogy sosem lesz gyerekünk, vagy max nagyon későn?

Elvetetni nekem is nagy lelki mizéria lenne, de megszülni és csak köré építeni az életet se tetszik...

És már marha uncsi, hogy mindenki kérdezgeti mikor lesz már gyerekem, meg lassan én vagyok az űrlény a korombeliek, meg a pár évvel fiatalabbak között, hogy miért nincs gyerekem, mikor már a 20 évesek babakocsiznak. Valahol amúgy bánt is a lelkem mélyén, de az agyam távol tartana nagyon a gyerek témától.

2016. jún. 12. 18:28
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Képzeljétek el, hogy mi meg terveztük a babát, és először negatív lett a tesztem, akkor nagyon elszomorodtam. Másnap megcsináltam újra és pozitív lett, akkor ugráltam örömömben, majd másnapra annyira bepánikoltam, hogy ihaj..nagyon féltem az egésztől, egyáltalán nem voltam benne biztos, hogy én ezt végig tudom csinálni. Most tartok a terhesség felénél, még most is nagyon sokszor rámjön a félelem, és néha rácsodálkozom, hogy jé én tényleg terhes vagyok. Nagyon bonyolultak vagyunk mi nők, és az élet sem fehér és fekete, szóval meg kell birkózni ezzel is, mint minden nagy változással az életben. Szerintem aki olyan szinten nem érzi késznek magát, mint te, az mindenképp várjon ezzel, hátha később megjön a vágy a gyerekre, de az is lehet, hogy nem. Nehéz dolgok ezek..de az is biztos, hogy ha megszületik szeretni fogjuk őket.:)
2016. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ha emiatt elvesztem a párom, azt se tudom hogy élném túl, de tudom, hogy benne van ez is a pakliba. Nagyon szeretjük egymást és nagyon jó társ!
2016. jún. 12. 18:30
 8/20 A kérdező kommentje:

De jó :) én 2 negatív teszten vagyok túl. 1 Hét különbséggel csináltam őket, viszont még mindig nem jött meg a mensim. Nem szokott ilyen előfordulni. Remélem nem valami betegség van a dologban.

Azért megnyugtat, hogy nem egyedül vagyok így, viszont szerintem a normálisnál jobban rá vagyok feszülve a témára.

2016. jún. 12. 18:35
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

A mondandód, megjegyzéseid alapján én azt látom, hogy te soha a büdös életben nem akarsz gyereket.

Ezt eddig nem közölted a pároddal? Soha nem beszéltetek erről?

2016. jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Dehogynem beszéltünk róla. Egy pár vagyunk, természetes, hogy téma a gyerekvállalás. Tisztában van a hozzáállásommal. Azt mondja, majd úgyis másképp fogom gondolni ő nem siettet. Amikor azt mondom, hogy talán soha nem fogom akarni, azt kb meg se hallja.
2016. jún. 12. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!