Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy abszolút...

Hogyan kell egy abszolút edzetlen nőnek a futást elkezdenie? Mozogni és fogyni szeretnék, de csak "finoman", mert még szoptatok és mert nagyon régóta szinte semmit sem mozogtam. Hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés

2012. júl. 16. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy éve elkezdtem futni, akkor a [link] edzéstervét használtam. Véleményem szerint nagyon jó. Teljesen kezdőként, irodai munkát végezve, úgy, hogy évek óta nem sportoltam sikerült viszonylag könnyen megcsinálni. Nem mondom, hogy nem voltak pillanatok, amikor inkább hazamentem volna, de ha teljesen edzetlen vagy, akkor tudom ajánlani. Nekem bevált. Bár azóta nem futok, hanem erőnléti sportot űzök, de ha újra kezdenék futni, akkor is szerintem ezzel indítanék. Nekem eleve gond van a tüdőmmel, az allergia miatt ilyenkor nyáron, de a 3.-4. hét körül már a 10 percet végig tudtam futni, úgy, hogy az elején még a 2vel is voltak gondok. Szerintem nem rossz teljesítmény. Úgyhogy hajrá. :)

Bár arra figyelj, hogy ne erőltesd túl a lábaidat, nekem az első 1-2 hétben volt, hogy alig tudtam futni, mert valamiért meghúztam vagy túlterheltem és nagyon fájt, bár végigcsináltam úgy is.

2012. júl. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és egy futás sem több mint fél óra, tehát nem is kell sokáig nyúznod magad. Szerintem teljesen korrekt. Ha ezt végigcsinálod, akkor már haladsz. :)
2012. júl. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!