Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is van ez? Néhány lány...

Hogy is van ez? Néhány lány (fiatalok föleg) szinte túlságosan is vékonyan tolják a babakocsiban a pár hónapos babát más lányok/nők pedig azért siránkoznak, hogy nem tudnak fogyni gyerek után meg olyan kicsit elhanyagoltak.

Figyelt kérdés

Elsök általában jobb anyagi körülményekkel rendelkeznek. Márkás ruhák 1-300000 értekü babakocsit vesznek ki a milliós kisautójukból, bár vannak pont mélyszegény 17 évesen szült nádszál anyukák is. Melyik egészséges normális minden szempontból?

Ezért tudom megköveztek.

30/f



2016. máj. 23. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nekem abból van elegem, hogy ha valaki nem nádszál vékony az rögtön az elhanyagolt kategóriába megy sokaknál. Én marha nehezen tudtam lefogyni szülés után, végül 2 év alatt ugyan, de megcsináltam. Ezalatt sosem voltam elhanyagolt. Van olyan 50 kilós kismama ismerősöm aki nem mélyszegény, de slampos. Álljunk már le ezzel, semmi köze a testalkatnak az elhanyagoltsághoz.
2016. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Bella169 ***** válasza:
100%

Mindegyik normális és egészséges.

Ez alkati s genetikai dolog. Ahogy vannak olyan emberek (független attól, hogy nő vagy férfi az illető) akik hajlamosabbak a hízásra és vannak olyanok akik a fél világot megehetik és egy deka nem megy fel rájuk. Úgy vannak olyan nők akik többet híznak terhesség alatt és vannak akik kevesebbet.

Nem mindegy hogy egy nő megy mondjuk 7-8kg plusszal szülni, vagy 20-30 kg plusszal.

Akik végig fekvésre vannak pl ítélve ők könnyebben felszednek többet mert nem tudják lemozogni.

Az se mindegy, hogy a felszedett kilók mekkora részét teszi ki a baba, mennyire vizesedett az anyuka. Ha pl valaki sokat hízott de annak a nagy része víz az szülés után hamar kimegy és máris vékony újra.

Ennek a pénzhez semmi köze.

Ja és az se mindegy hogy szoptata vagy tápszeresen táplál, akik szoptatnak azoknak nem lehet fogyózni edzeni, mert az apasztja a tejet.

Én pl 7,5 kil híztam terhesség alatt, a szüléssel lement 9 kiló, tehát vékonyabb és könnyebb voltam mint teherbe esés elött. majd a szoptatás alatt feljött rám 6 kiló. Így se vagyok kövér, de amíg szoptatok nem kezdek fogyózni majd utána. Első hogy legyen a babámnak tejem, utána csak a súlyom.

2016. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
"Ja és az se mindegy hogy szoptata vagy tápszeresen táplál, akik szoptatnak azoknak nem lehet fogyózni edzeni, mert az apasztja a tejet." Na valami ilyenre gondoltam az egészséges alatt, mármint úgy gondolom akik tudna szoptatni miért nem teszi.
2016. máj. 23. 22:18
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem mindegyik vastagabb anyuka elhanyagolt és aki úgy néz ki mint egy modell az az anyuka aki a gyerek szempontjából nem jó. De amióta itt a jó idö mindenhol kisgyerekes anyukákat látni....
2016. máj. 23. 22:22
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hat mindenkinek az az idealis, ami neki van. En lefogytam azonnal terhesseg utan, pedig sokat hiztam. De nem az en erdemem, csak genetika. Vekony anyukakent maszkalok az utcan, nem olcso a babakocsim. De nem latod, mennyi ideig jartam ezert a felsooktatasba es mennyit dolgoztunk. Festve van a hajam, mert oszulok es mert a ferjem amar es tud is a kisbabankkal lenni, hogy en tudjak magammal torodni is. Nem karikas a szemem, mert vegigalszom 1 hetes koratol az ejjeleket, de ez sem az en erdemem, hanem a kisbabam nyugodtsaga az oka.


Szerintem normalis es egeszseges vagyok, ahogy a lazabban oltozkodo ducibb anyukak is azok. Nekik az jo, nekunk ez. Egyik se jobb. A gyereknek meg mindegy!

2016. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Ezt tuti olyan írta ki aki még nem találkozott olyan emberrel aki nem tud hízni. :)

Én vékony voltam világ életemben, sőt sovány. Egész életem egy hízókúra. Most jött rám valamennyi, de nem tudom, h megmarad e. Egyik szintén vékony ismerősöm még jobban visszafogyott az éjszakázástól, rendszertelen evéstől.

Nem kell egyből arra gondolni, h sanyargatja magát az aki nagyon vékony.

2016. máj. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennek sok és összetett okai vannak.

Àltalànosan

Mélyszegénység= nélkülözés kevés étel+ szoptatàs-> fogyàs


Gazdagsàg= minőségi biofitnesz ételek+ magànedző és/vagy plasztika,babysitter+ tàpszer-> fogyàs


Fiatalsàg = jobb anyagcsere+ szoptatàs

-> fogyàs


Idősebb (30-on felül) anyuka-> hìzékonyabbak a nők, rosszabb az anyagcseréjük plusz nehezebben regeneràlódnak + szoptatàs-> kimerültség,depi, hìzàs,súly stagnàlàs


Ezek sztereotìp példàk. Sok minden múlik a terhességen és a szülésen is,nem beszélve a genetikàról, és az anyuka mellett àlló apukàn is!!!

Szerintem az a normàlis,ha nincs kényszer a kismamàkon és jól érezhetik magukat a bőrükben,elfogadva azt,hogy egy baba megvàltoztatja a testét,aminek a visszaàllàsàhoz idő kell. Ha ez megadatik,akkor kb 1 év alatt minden a régi, minden erőfeszìtés nélkül. De aki pl igénytelen a terhesség előtt és alatt is,az utàna is az lesz stb...

2016. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Én pl szoptattam 1 éves koráig a lányomat, ennek ellenére tornáztam is mellette, mert LEHET! Én vékonyan raktam be a kocsiba is, amikor mentünk haza a kórházból. 7 kilót szedtem fel a terhesség alatt, 54 kilóval jöttem haza a kórházból. Egy deka se jött fel szoptatás alatt, pedig volt aztán anyatej bőven... Szerencs, hogy nem híztam sokat terhesség alatt, persze figyeltem magamra, de sosem voltam hajlamos a hízásra. Remélem most is hasonlóan alakul a dolog 22. hét +1 kiló, na majd kiderül :)
2016. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és közöm nincs a mély szegénységhez :)
2016. máj. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam elhinni, hogy nemcsak eves, hanem genetika kerdese, hogy ki mennyit szed fel a varandossag es a szoptatas ideje alatt. 28 eves vagyok, tehat nem a nagyon fiatal kategoria, ahol mi elunk, ott gazdagnak sem szamitunk. Ram a terhesseg ugy hatott, hogy fogyni kezdtem. Szulni tok vekony karokkal, labakkal, arccal, de hatalmas hassal mentem, 4,3 kilos gyerek bujt ki belolem, nem ertette senki, hogy fert el, es hogy fert ki :D A szoptatas alatt ugyanez, szerintem hormonalisan valtozott nalam valami.


Szoval en nem passzolok az altalad leirtakhoz, megis normalisnak erzem magam :D

2016. máj. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!