Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Leire névről?

Mit gondoltok a Leire névről?

Figyelt kérdés
Nagy bajban vagyok a névválasztással, mert ez az egyetlen név ami tetszik, viszont akinek eddig mondtam az órák hosszáig tartó monológot tartott, hogy mennyire szar anya vagyok már most, pedig még meg sem született. Tényleg ennyire borzasztó lenne? Egyébként nem becézném sehogy. A válaszokat előre is köszönöm!
2016. jún. 17. 20:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Dél-Amerikában élsz?
2016. jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Magyarországon magyar állampolgároknak nem engedélyezett.

Ha külföldiek vagytok akkor nem tudom megítélni, hogy jó-e ez a név az adott országban, mivel nem ott élek.

Hogy kell kiejteni egyébként? Női vagy férfi név?

2016. jún. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Anyakönyvezhető Magyarországon? Hogyan kell kiejteni? Női vagy férfi név? Hol találkoztál vele? Mit szól hozzá az apuka?

Én mondjuk nem adnám és szerintem sem jó ötlet adni. Éppen azért, mert mindenkinek a fenti kérdések fognak eszébe jutni.

2016. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Lány név és úgy kell kiejteni ahogy le van írva. A párom nem magyar, így úgy tudom, nem kell engedélyeztetni a nevet, ha ezt akarjuk adni, viszont itt élünk Magyarországon.
2016. jún. 17. 20:55
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Értem, akkor "Lejre" gyakorlatilag az ejtése ugye?

Én fiúnévnek tippeltem először, hogy őszinte legyek.

Magyarországon tényleg nem túl szerencsés, mivel hozzám hasonló (csak sokkal kevésbé toleráns) emberek is össze fognak zavarodni, ha meglátják leírva.

Én a nevek sokféleséget támogatom, úgyhogy én örülök minden névnek, ami nem a top 10 leggyakoribb nevek számát növeli.

Becézni hogy lehet?

Amúgy jó megoldás lehetne ha 2 nevet kapna (egy magyart és ezt).

2016. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Abban az esetben adhatod,ha a párod országában ez anyakönyvezhető.Nekem nem tetszik egyébként.
2016. jún. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem fogjuk becézni. Úgy kapná, hogy Leire Laura (végülis így lenne "magyar" neve is, bár engem a hideg ráz tőle, ahogy az összes többi névtől is, de a páromnak tetszik), viszont a Leirét használnánk.
2016. jún. 17. 21:08
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj,de ezt ki mondani egymás után nagyon nyelvtörős.Valamint abszolút nincs a Leire-nek keresztanév hangzása.Olyan mintha a Leire a vezetékneve lenne.
2016. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Egyből Leiner Laura ugrott be, hogy írtad mellé a Laurát.
2016. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%
Egyre jobb lesz. Nagyon utáljátok a gyereket már most?
2016. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!