Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mennyi...

Ebben az esetben mennyi gyerektartás lenne az elfogadható?

Figyelt kérdés

Apukának papíron nincs jövedelme, az okokat most hagyjuk.

300-500e Ft körül keres, kb. 70e Ft kiadása van.

Nekem (anya) kell albérletbe mennem 2 gyerekkel, csak a bérleti díj+rezsi+egyéb kötelező kiadások 200e Ft lesz, keresek kb. 220e Ft-ot + havi bónusz, de erre nem számíthatok.

Apuka 30-50e Ft-ot akar adni összesen, én 80-100-at tartanék reálisnak az ő jövedelme/kiadása és az én jövedelmem/kiadásom figyelembevételével.

Most azt mondja, hogy a gyerektartáson felül fizet mindent a gyerekeknek, de egyrészről utálok kuncsorogni, másrészről tudom, hogy ha jön majd egy nő az életébe, akkor ez úgyis megváltozik.

Ja igen, én kezdeményeztem a válást, tehát valószínűleg a sértődés is beszél belőle...


Szerintetek mennyi lenne az ideális gyerektartás a fentiek fényében?


2016. jún. 19. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem amit te kérsz az körülbelül reális.
2016. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mivel az apának nincs semmi hivatalos jövedelme, teljesen mindegy miben állapodtok meg, téged semmi nem véd majd, senki nem fogja tudni garantálni, hogy meg is adja amiben kiegyeztetek...
2016. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Azért nem mindegy, hogy 300 vagy 500 ezret keres, mert a jövedelmet veszik figyelembe, persze így, hogy papíron nincs jövedelme, még az 50ezernek is örülhetsz. Nem lehet valahogy bizonyítani, hogy mennyit keres?

A 80-100at reálisnak tartanám.De ha ragaszkodik az 50-hez, akkor adja írásba, hogy ezen felül megveszi ami nekik kell ruha,cipő, tanszerek stb.

2016. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk apa 600-700 körül keresett, mi 60at kaptunk gyerekenként. Azért ne felejtsd el, hogy nem az egész gyerek ellátását fizeti, hanem a felét. A miénk reális, a tiétek 40el lenne az szerintem a fizetéséhez képest.
2016. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem gyerekenként 40-50 a reális.
2016. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ha mindent fizetni akar akkor próbálj abban maradni.


Vagy is szedd most össze, hogy mik azok amiket már biztosan tudsz fix kiadások. Pl tánctanár, foci, májusban osztálykirándulás, szeptemberben egynapos kirándulás, ovodába gyümölcs pénz. Ezeket mind szedd össze, hogy mikor mit kell fizetni. minden fél évben írj egy listát a kiadásokról, hogy tudja mikor mit kell, így nem kell kuncsorogni érte.

2016. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Először is, azt mondanám, hogy csak is úgy menj bele a dolgokba, hogy hivatalos papír van róla. Viszont így, hogy nem hivatalos a jövedelme, bármikor bíróságon csökkentheti a papírra vetetteket. Keress egy jó ügyvédet, valamint próbálj az apával beszélni, hogy ne rád, de a gyerekeire legyen tekintettel. Azt is nagyon alaposan ajánlott meghatározni, hogy mik azok, és mik lehetnek, azok a kiadások, amiket fizetne. Ne később vitatkozzatok, hogy ő azt nem gondolta...
2016. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%

Az összegbe nem mennék bele, sok dologtól függ.

De az tévhit, hogy az apának a gyerek eltartásának a feléhez kell hozzájárulni. A törvény úgy szól, hogy az apa anyagilag járul hozzá a gyerek tartásához, az anya (vagy akinél elhelyezik) pedig természetben. Az anyának pénzben nem kell hozzájárulnia.

Az is tévhit, hogy felszámolható mindenféle plusz a költségekhez, mint pl. tánctanár. A gyerek alapvető szükségleteit kell fedeznie az összegnek. Pl. rezsi, étel, ruhák, tanulás. Az, hogy valaki mondjuk elhordja még csak úgy pluszban havi 120-ért valahova, nem lehet alapja az összegnek.

Így számold ki, hogy kb. mennyi lehet a reális, és jobb lenne megegyezni, mert ha nem tudtok, akkor a per alapja a hivatalos jövedelme lesz, még annyit sem fogsz kapni, amennyit ő mondott.

2016. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!