Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismersz olyat aki megbánta a...

Ismersz olyat aki megbánta a gyerekét?

Figyelt kérdés
Meg lehet egy gyereket bànni?
2016. jún. 22. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem sokan vannak úgy, hogy megbánják. De nem a gyereket magát, nem a kis személyiségét és szeretetét. Hanem azt, hogy pont akkor, úgy, attól, abban az élethelyzetben, stb. vállaltak gyereket. Ezt szerintem meg lehet bánni. És a megbánás is lehet időszakos, lehet 1 percig tartó, lehet fél évig tartó, és lehet bánni egy életen át is.


Az, hogy magát a gyereket megbánja valaki, szerintem extrém ritka.

2016. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyum imadja az ocsemet, viszont az ocsem apja elhagyta ot, amikor 3 hetes terhes volt, pedg 6 eve voltak hazasok, es 5 evig probalkoztak, mire vegre osszejott.

1 szo nelkul lelepett kulfoldre, azota egyszer latta, es evek ota nem tudja elerni. Egyszer nagyon kilatastalan helyzetben volt, mert tudni kell, hogy 3 gyereke van osszesen, az en es a noverem apjatol elvaltak, de o sosem fizetett gyerektartast. Ugyhogy ameddig mi nem tudtunk dolgozni, addig egyedul kellett 3 gyereket eltartania, felugyelnie, stb. Akkor egyszer mondta, hogy megbanta az ocsit, mert epp megszunt a munkahelye (tanarno egyebkent, nyelviskolaban tanitott), es nem tudta mit csinaljon. De az a megbanas sztem addig tartott, ameddig utana le nem fekudtek pihenni, es oda nem bujt hozza az ocsi.

Azota hala istennek minden rendben, mi mar felnottunk, rank nem kell koltenie semmit, es o egy maganiskolaban tanit. Imadja az ocsemet.

2016. jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, én sem azt bánom,hogy gyermekem van.

Azt, hogy viszonylag fiatal voltam, nem ismertem eléggé az apját( 5 év után sem...:() stb.

Azt bánom, hogy nem teljes családban nő fel.

2016. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet. A helyzetet én is bánom, de ha nem így lett volna, nem ez az apróság születik gyermekemnek, mivel más lenne az apja. Esetleg filmként megnézném az életem, mi lett volna, ha nem fogan meg, de mivel a jelenlegiben boldog vagyok, nem tudok elképzelni olyat, amiért visszaforgatnám az időt, és az adott pillanatban máshogy döntenék.


El tudom képzelni, hogy valaki nem találja a helyét a világban, a közös hangot a gyerekével, és a körülményeit okolja mindezért, de ez depresszió, egy lelki betegség, és ebben az állapotban gondoltakért nem lehet hibáztatni senkit.

2016. jún. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

13hetes terhes vagyok és van egy 4 éves fiam. Az apukájukkal 12 évig voltunk házasok,2 évig próbálkoztunk mire sikerült teherbeesnem a 2.babával.

Az élet kiszámíthatlan... mikor megtudta hogy terhes vagyok,szárnyalt a boldogságtól. Velem együtt. Majd megtudtam hogy 1 éve viszonya van. Mindezt 6 hetes terhesen. Megmondom őszintén,megfordult a fejemben hogy nem tartom meg! Abban a nehéz időszakban. De 1 hét múlva megváltozott minden. 2 évig vártam hogy jöjjön és egy szemét ember miatt vegyem el az életét?

De igen,akkor..abban a helyzetben bántam hogy megfogant.

De most minden jó és tudom hogy így is marad,mert úgy fogok hozzáállni. Nehéz néha lelkileg,de ha megszületik,ugyanúgy fogom szeretni mint a kisfiamat és ha meglátom pár hónap múlva a kis arcát,az maga lesz a világ. Ha a volt párom nincs,a születendő gyermekem sem lenne. Vannak és lesznek nehéz pillanatok de úgy vagyok vele,hogy tűzön,vagy vízen át de a fiam akkor boldog ha én vagyok neki. Éljünk bárhol,bárkivel,bárhogyan.

2016. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Elsőt fiatalon szültem és apával el is váltunk. Második becsúszott, gyakorlatilag egy alkalmi légyott eredménye. Imádom! Hogy megbántam-e valaha bármelyiket? Nem!
2016. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Volt munkatársam. Házasságba születtek a gyerekei, mindkettő tervezett volt -bár a feleség erőltette-.

Ő ilyen fura alak, magának való, saját bevallása szerint sem való neki sem a házasság sem az apaság, csakhát ezt várták el tőle :/ És sajnos ha jó helyre kerülnének, 'jó pénzért' oda is adná őket :( :( Bánja, hogy így alakult az élete (40 éves)

2016. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy gyerek megszületését szerintem csak nagyon-nagyon kevesen bánjàk, pl az olyanok akikről az utóbbi időben sajnos sokat lehet olvasni: megölik a saját gyereküket, kidobják egy kukába stb. De ezek nem anyák max nemzők, ebbe ne menjünk bele. Viszont a körülményeket és az élethelyzetet lehet bánni, amikor születik a baba. Nem megfelelő a társ, a kapcsolat időtartama, anyagi helyzet. A kisfiam 1 éves, rövid kapcsolatba fogant, gyors összeházasodtunk, nekem előtte 2 orvos mondta hogy nem lehet gyerekem. Mondanom sem kell hogy nem kerek az egész, nem volt idő kiismerni a férjemet, nagyon sok mindent másként látunk, de azóta élek mióta a kisfiam megszületett, soha egy percig sem bánom hogy megtartottuk. Ez így is marad!!
2016. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!