Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki visszasírja a gyerek...

Van, aki visszasírja a gyerek előtti életét? Teljesen őszintén: van olyan, aki megbánta, hogy gyereket vállalt?

Figyelt kérdés
2015. aug. 10. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem sírom vissza, mert sokat változtam, lehiggadtam. De tény, hohy pont ugyanazt az eletvitelt nemmlehet folytatni es vannak olyan dolgok, amijet sajnalok, hogy most nem vagy nem ugy tehetek meg.
2015. aug. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

nem ,nem tudnám bánni ,mert az életemnél is jobban szeretem.

de tény ,hogy SOHA nem lesz már olyan az életem.innentől kezdve az állandó aggódás ,lemondás sajnos átvette a szabad ,gondtalan életet .a régi és az új életemnek is vannak hátrányai és előnyei.inkább csak nem voltam rá annyira felkészülve ,de nem vagyok depressziós vagy ilyesmi.

2015. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt sosem bántam, hogy van gyerekem, de volt idő, amikor hiányzott a korábbi életem. Hiányoztak a spontán bulizások, a baráti kiruccanások. De így visszagondolva, ezek nem maradtak ki az életemből gyerek mellett sem, csak nem volt már spontán jellege, mert gyerekvigyázást kellett jó előre intézni. Most meg már ez a spontaneitás sem hiányzik, meg a korábbi gyakoriság sem, biztos én öregedtem meg, de akkor is nehezen szánom rá magam ilyesmire, ha a férjem küld. Kicsit ellustultam, vagy mi a fene, pedig vígan megtehetném, hogy elmegyek egy kiadósat bulizni, és akár délig is alhatnék utána, lévén már 8 éves a fiunk, őt nem izgatja már, ha sokáig alszunk. Na jó, most amúgy sem mennék partizni, mert úton van a kistesó. De amúgy sem mennék, lusta vagyok már az ilyesmihez, azok a barátnőim sem laknak már itt, akikkel régen szórakozni jártam, ki külföldön lakik, ki az ország másik végében. Na meg szívesebben vagyok inkább itthon, olvasok, elkezdtem könyvet írni, sokat rajzolok is, meg varrni is megtanultam, inkább ezekkel foglalkozom. Meg most már egy hétvégi túrázás sokkal vonzóbb a számomra, mint egy zajos koncert, vagy más bulihely.
2015. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Pontosan az elrontott időzítés. Anyagilag borzasztó helyzet alakult ki meg néha jó lenne egy kis lazaság, kimozdulás de esélytelen egyelőre.
2015. aug. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én igen. Helyesebben azt, hogy akkor tartottuk meg (védekezés mellett fogant), amikor nem kellett volna. Persze nagyon szeretem, jó, hogy van, mindent megbeszélünk, jó gyerek, de nagyon várom, hogy felnőjön.
2015. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem bántam meg :-) csak néha eszembe jutott az elején a régi idők mikor felvettem a cipőm,aztán mehettem is a boltba (újszülötttel télen az overáll,pelus,sapka,etetés stb) meg hasonlók
2015. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. Már el sem tudom képzelni, milyen lenne nélküle. Szép volt, jó volt a szabadság, de a kislányom a legfontosabb nekem a világon, imádom, és nem adnám semmiért. Novemberben születik a tesója, na az első időszaktól félek kicsit, milyen lesz kettővel, de biztos vagyok benne, hogy 2 év múlva ugyanígy fogok vélekedni, mint most. :-)
2015. aug. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyedülálló anya vagyok egy ovis kisfiúval.

Nem leányállom az életem, sok akötöttség, kötelezettség.

Az életem a munkahely-ovi-otthon háromszögben telik, bár nagyon törekszem a változatosságra, programokra- de ezek is inkább gyerekprogramok,mert nagyszülők sem élnek és tényleg egyes egyedül vagyok vele.


A volt férjem külföldi, külföldön is él- most elvitte a nagy ovis fiamat közel egy hétre. Már a 3. nap tart a "szabadságom" (persze dolgozom, de a délután és az este megvan).

Gőzerővel eljárok mindennap edzeni. Az első nap fél délutánomat áldoztam arra, hogy fodrászhoz mentem (és nem kellett autós újságot a táskámban cipelni, nem kellett a kisfiamat vinni stb.- majd még pár órát, hogy vígan felpróbáljak a szükségesnél 2-vel több ruhát úgy, hogy közben a kisfiam (aki egyébként tényleg vagány, jó kiskölyök) nem szórakozik azzal, hogy húzgálja a függönyt a próbafülkén (vagy rosszabb esetben másét :) vagy nem mondja 30 másodpercenként, hogy "anyaaaa, mikor megyünk mááár? "


Nekem nem sok ilyen adatik meg, úgyhogy most bevallom: nagyon élvezem. Pedig semmi különöset nem csinálok. Dolgozom, késő estig edzek, vagy gyorsan bevásárolok és kész. Mégis úgy hat, mintha én is nyaralnék és hálás vagyok, hogy évek óta először ez így megtörténhetett.


persze mindezek mellett nagyon hiányzi nekem a kisfiam, esténként beszélünk skype-on és már csak pár napom van, mire megjön- de nagyon kellett ez a pár szótlan, csendes, olvasós, kádban ülős este.


Hálás lennék a sorsnak, ha jövőre is lenne pár ilyen napom, esetleg a téli szünetben néhány.


A gyermekvállalást viszont még anna ellenére sem bántam meg egy percig sem, hogy a kisfiunk tervezett gyermek volt, házasságba, jó körülmények közé érkezett- majd elváltam az apjától. Ettől ő nekem tényleg a legfontosabb a világon- de azért időnként kell egy kis csendes feltöltődés. :)

2015. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!