Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen melegben nyitva mernétek...

Ilyen melegben nyitva mernétek hagyni 2 hónapos baba mellett az ablakot?

Figyelt kérdés
Egyelőre velünk alszik egyszobában, az ágya az ablak mellett van (máshova nem lehet tenni). Míg le nem fekszünk nyitva hagyom az ablakot, utána becsukom, nehogy megfázzon éjjel, hajnalban. De reggelre nagyon meleg lett a szobában, nem volt semmi levegő, gondolom ez neki se jó így. Szerintetek hagyhatom nyitva? Esetleg bukóra?
2016. jún. 23. 08:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Pedig azt a szobát át kell rendezni. Gondolom a radiátor is ott van mellette, akkor fűteni nem fogsz.

Ha nyitva hagyod az ablakot alatta biztosan megfázik. Túl nagy a hőingadozás. Ez sem megoldás, hogy megfőttök.

2016. jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem a hidegtől fázik meg, hanem a kórokozóktól, azok meg nem szaladgálnak gyorsabban éjszaka. Szerintem nyugodtan hagyd nyitva, hiszen éjjel is huszonfokok vannak. Maximum hajnalban becsukod.
2016. jún. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mire fűtés lesz átkerül a saját szobájába. Én már most áttenném, mert nem ébred már éjjel, de a férjem nem akarja. Sajnos ezt a szobát nem tudom átrendezni, sehogy, egyik oldalon az ablak, másik oldalon beépített szekrények. Elég kicsi szoba, sehogy se tudom kisakkozni, hogy másképp legyen... Ráadásul az ajtót is becsukjuk éjjel, nehogy a macska rámásszon a babára, úgyhogy reggelre tényleg semmi levegő.
2016. jún. 23. 08:20
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Macskát bezárni valahova éjszakára és a többi helyiségbe szellőztetni? (Nekem is van, imádom őket, de vagy a gyereknek szar vagy a macskának. Vagy mindenki kinlódik apuka hepje miatt.
2016. jún. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

A macskátok rámászik a babára vagy csak félsz tőle, mert emberek beszélik? A miénk a kiságytól 3 m-re fekszik éjjel, a baba közelébe se merne menni. Hangos, hirtelen mozgású és fura. A macskák ezeket a dolgokat gyűlölik.


Nem hagynám nyitva egész éjjelre az ablakot, hagyd nyitva bukóra. Egyébként a babát ideje a saját helyére tenni, főleg, ha te szeretnéd. A férjeddel egyezzetek meg, gondolom, te kelsz hozzá, stb, szóval neked kell eldöntened, át tudsz/akarsz-e járni a gyerekszobába éjjel.

2016. jún. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem feküdt még rá soha, de jobb félni, mint megijedni. Amúgy nem kell kelni hozzá éjjel, estétől reggel 7-ig alszik. Az a baj, ha átteszem a szobájába, ott megint a macska miatt parázunk, így akkor be kéne nála csukni az ajtót. Igaz, bébiőrrel hallanám a légzésfigyelőt meg azt is ha sír, de valahogy mégis olyan ijesztő lenne csukott szobában egyedül hagyni és mi van, ha pont elromlik vagy lemerül a bébiőr?? Meg csukott ajtóval, ablakkal a saját szobájában is melege lenne szegénynek.. A macskát nincs hova elzárni, max a fürdőszobába lehetne, de biztos hogy egész éjjel kaparna meg nyávogna akkor...
2016. jún. 23. 08:51
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem kicsit túlaggódod. A légzésfigyelő azért van, hogy jelezzen ha gond lenne, és neked se kelljen egész éjszaka stresszelni. Nem merül le csak úgy, hanem hangos csipogással jelzi, ha merülőben van, vagy ha mondjuk szétcsúszik a kábel.

A macskához meg pont jó most szoktatni amíg még veletek alszik, úgyis észrevennéd, ha bemászna hozzá, mert a baba sírna. Én is olyan két hónapos koráig aggódtam amiatt, hogy bemászna hozzá, aztán a lányom elkezdett hangosan sikongatni ha meglátta a cicát, a macska meg menekült :)

2016. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem a légzésfigyelőt mondom, hanem a bébiőrt! A légzésfigyelő tudom hogy nem merül le csak úgy, amikor lemerül folyamatosan csipog, nem lehet nem észrevenni. De ha a bébiőr lemerül, akkor csukott ajtón keresztül nem hallom ha sipol a légzésfigyelő vagy sír a baba. Lehet túlparázom a dolgot, de annyian rémiszgettek ezzel terhesség alatt, hogy agyonnyomja a macska a babát, hogy már én is parázok tőle. De mondjuk igazából még én is inkább hagynám magunk mellett a babát 1-2 hónapot, nyugodtabb vagyok így... Csak az ablak dolgot enm tudom hogy oldjuk meg.
2016. jún. 23. 09:36
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Fiam születése óta külön szobában, külön ágyban alszik.

Mindig csukva van az ajtó, amikor alszik. Csak bébiőr volt, légzésfigyelő nem.

A fő egység ugye konnektorról ment a babaszobában, a hordozható egységet meg a töltőjén tároltam a szobánkban éjszaka. Így nem merült le (de simán bír egy éjszakát).


Nem, nem lesz meleg nála, ha fektetés előtt kiszellőztetsz. Ő még egy picúrka baba. Nem leheli be, és nem fűti fel a szobát a testhőjével. Viszont 2 felnőtt igen. Főleg egy pici szobát.


Ne parázz annyira. Vagy a macskát kell másik helységbe zárni éjszakára.

2016. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
A baba mehet másik szobába, a macska elzárására pedig kitalálni valamit, ha ennyire parázol miatta. Ilyen melegben csukott ablak és ajtó egész éjjel egy macska miatt? Ezt gyorsan átgondolnám.
2016. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!