Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges lenne egy 7hós...

Lehetséges lenne egy 7hós baba mellett hogy elmenjek dolgozni?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba,de már eszeget mást is.Szeretnék elmnenni dolgozni,pont lenne is egy megfelelő állás,reggel 9-12-ig és 13-18-ig.szombaton 8-12-ig vasárnap nem kéne menni.Van itt valaki aki ilyen hamar elment dolgozni a gyereket kire bíztátok hogy oldottátok meg?
2016. jún. 8. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Hat en tuti nem mennek. Te te tudod. Beadhatod bolcsibe vagy fogadsz melle bebiszittert.
2016. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk 3 hónapos kortól beveszik a babákat bölcsibe.

Lányom 2 évesen megy, az igazgatónő elmondta a szülőin, hogy 6 hónapos lesz a legfiatalabb baba.

De szerintem heti 6 nap meló nagyon sok egy ilyen pici baba mellett.

2016. jún. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Én egy éves korában mentem vissza, heti 2 napra. Nem Magyarország.

Childminder vigyáz rá heti 1 nap, a másik napon apukájával van. Már egy csomó mindent eszik, de szoptatom is. Ha nem vagyok vele, nem hiányzik neki a cici, de azért tápszert még kap kiegészítésképpen.

Szerintem is sok a heti 6 nap egy 7 hós baba mellett. Én 2 éves koráig biztos nem vállalok többet heti 3 napnál.

2016. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Én visszamentem a fiunk 8 hónapos korában dolgozni, de férjem eljött gyedre, bölcsibe semmiképpen nem adtam volna ilyen fiatalon be (csak ha ételre kellett volna a pénz). A másik probléma a te esetedben, hogy végülis reggel 8-tól este fél 7-ig nem látnád a babát és még szombaton is fél napot távol lennél. Ez nekem rengeteg lett volna. Én minden nap fél ötre legkésőbb itthon voltam/vagyok és szombaton sem kell menni. Én csak úgy vállalnám a munkát, ha apuka lenne otthon a gyerekkel inkább 8-16-ig lenne. Mert így hétköznap szinte semmi időt nem tudtok együtt tölteni. Bölcsibe pedig nem adnám be, csak akkor, ha a megélhetésünk múlna rajta.
2016. jún. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Magyarországon ez ritka, de sok már országban ez teljesen megszokott.

Menj el,főleg,hogyha kell a pénz. Nem 12 órás műsezakra mennél, hanem csak pár órákra.Gondolom van aki addig vigyázna rá,amíg te dolgozol.

2016. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Ez szerintem is nagyon sok ilyen pici baba mellé főleg hogy még szopizik is. Gondold el, ki maradsz igy egy csomó mindenből az életéből. Nyilván ha mindenképpen kell, különben kiraknak titeket az albérletből vagy nem lesz mit enni akkor fájó szívvel de muszáj valamit dolgozni. Nem tudod esetleg úgy megoldani, hogy csak 2 max 3 napra bemenni fél napra vagy ilyesmi?
2016. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

5os, a par orakra azert bem teljesen igaz. Az en fiam ennyi idosen este 8tol reggel 8ig aludt, tehat maradt osszesen 12 hasznos ora a napbol. Tegyuk fel, hogy a kerdezonek kb fel oraba telik bejutni a munkaba, ez kb szerintem realis. Tehat akkor reggel 8.30tol este 18.30ig tavol lenne. Reggel fel ora es este egy ora a babaval. Ez nagyon keves. Nem azzal van baj, hogy visszamegy dolgozni, hidd el, otthon vagyok a temaban, mert kulfoldon elek. De lehet kezdeni mondjuk 4 oraval is, 8-12, es akkor meg mindig ott a napnak a nagyresze egyutt. A kerdezo viszont hetvegen is dolgozni akar. Ez kulfoldon sem jellemzo.

A kerdesbol pedig az is kiderul, hogy naluk nem az a helyzet, hogy apuka maradna a babaval. Az teljesen rendben lenne, hiszen o is teljes erteku szulo. De nekem meg igy is sok a fel7es erkezes este.

Nem gondolnam egyebkent, hogy can este fel 7ig bolcsi, tehat az eleve kizarva.

2016. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
7-essel értek egyet. Ez nagyon sok egy ekkora babának. Hacsak nem szorultok rá anyagilag, én nem mennék a helyedben.
2016. jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Lehet, én vagyok a hülye, de nem az volt a kérdés, hogy ti elmennétek-e dolgozni ilyen kicsi baba mellett, hanem az, hogy "aki ilyen hamar elment dolgozni...".


Én úgy járok dolgozni fél éves baba mellett, hogy az apja heti két napot megy be, én másik heti két napot járok be, így igazából egymásra bízzuk a gyereket.:) Tápszeres, az apja kezdettől részt vesz az ellátásában.

2016. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Ami azt illeti olyan rosszul nem állunk hogy kötelező lenne elmennem dolgozni bár jól jönne a pénz,csak én szeretnék már nagyon.De végülis úgy döntöttem hogy inkább nem kicsi még hozzá a fiam meg szopizik is.
2016. jún. 8. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!