Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Név változtatás kisgyereknél...

NikiDávid kérdése:

Név változtatás kisgyereknél lehetséges?

Figyelt kérdés
Férjemmel elválunk, azt mondta lemond a kisgyerekről így majd én veszem a nevemre, ázómban megszeretném változtatni a keresztnevét is (Dávid) mert ugye bár az apja erőltette hogy az legyen de ezek után még ez sem érdemli meg, halottam ha marad a D-kezdőbetű akkor lehet változtatni?

2016. jún. 29. 08:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"pénzt azt nem fogom a bőre alatt hagyni,"


Ezt a mondatod meg nem értem. Ugyanis ha más örökbe fogadja a gyereket, ő lesz az apja hivatalosan, onnantól kezdve a vér szerinti apától egy petákot sem követelhetsz, hisz hivatalosan semmi köze nem lesz már a gyerekhez....


Amúgy meg amit leírtál teljes képtelenség. Apukád nem fogadhatja örökbe...

Apuka meg max a felügyeleti jogól mondhat le, az apaságáról nem.

2016. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A vezeteknevhez jogilag nem tudok hozzaszolni de a Daviddal mi a baj?Maga a gyerek fog az apjara emlekeztetni,nem a keresztneve amit egyutt adtatok.A multat egy nevvaltoztatassal nem lehet eltorolni.
2016. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Itt nagyjából le van írva az ügymenet:

[link]


Amúgy nagyon kiszúrsz a gyerekkel, hogy fiú létére már gyerekkorában más lesz a születési neve, mint a neve, ebből egész életében kavarodás lesz a hivatalos ügyeiben. Szerintem nem éri meg.

2016. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami kamu.Apukád NEM fogadhatja örökbe!
2016. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta neked azt az ökörséget, hogy apád örökbefogadhatja úgy a te gyerekedet, hogy jogilag te maradsz az anyja? Ilyet nem lehet :D
2016. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Félre írtam bocsi, a párom le mond a kisgyereköl, így nem az ö nevét fogja viselni hanem apukám vezetéknevét, ezt akartam kihozni az egészből. le mondani le mondhat kisgyerekről abból szempontpont hogy nem akarja látogatni csak annyi kötelezettsége maradna hogy fizessen gyerektartást ha nem is akarja megnézni soha
2016. jún. 29. 19:57
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaj beszélsz már itt össze vissza. Akkor a felügyeleti jogról mond le. Ez eddig ok. De ettől még a neve nem fog megváltozni. Ahhoz, hogy a gyerek nevét meg lehessen változtatni, az apa bele egyezése is kell.
2016. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
13-as. Nem lesz más a születési neve, mint a neve, mert új születési anyakönyvi kivonatot fog kapni, amiben az új neve fog születési névként szerepelni. Én megváltoztattam a keresztnevemet, és így történt. Azt hittem, az új anyakönyvi kivonatban valami utalni fog arra, hogy mi volt az eredeti nevem, de nem. Tehát ebből kavarodás biztos nem lesz.
2016. júl. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!