Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek személyi igazolványához...

Gyerek személyi igazolványához muszáj a pin kód? Úgy tudom, nem kötelező, ti kértétek?

Figyelt kérdés
2016. jún. 30. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Pin kód a személyiigazolvanyhoz? ?? Ez valami új? Sosem hallottam róla.
2016. jún. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egyből adták, szóba sem került, kérjük-e. nem a személyihez van, hanem kap egy kekh-s kártyát, amiről majd leolvasható lesz róla minden (egészségügyi ellátások, stb.) ahhoz van a pin kód. márciusban csináltattuk.
2016. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos egy újabb baromság...Most kellett az iskola miatt személyi a gyereknek, és chippes, pin kódot kell megadni. De egyébként meg nem lehet leolvasni,mert még itt nem terjedt el,nincs leolvasó,majd kb 3 év múlva lesz M.o-on is elterjedve. Ezt mondta a nő,aki csinálta az igazolványt. Akkor mi értelme van???
2016. jún. 30. 10:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 hete csináltattunk személyit a gyereknek, nem kérdeztek semmit, automatikusan adták hozzá a pin kódot.
2016. jún. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda baromság. ... Mondjuk eleve a diakigazolvany is. Egy láthatóan tankoteles körű gyereknek ugyan minek?
2016. jún. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen,adják hozzá,de azt aktiválni kell és új pin kódot megadni.
2016. jún. 30. 10:30
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kötelező aktiválni,azért kérdezem,hogy van-e olyan,aki nem kérte,szóval nem aktiválta. Mert enélkül is érvényes a személyi egyébként.
2016. jún. 30. 10:32
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

mondjuk egyszerűbb most adni, mint hogy majd 3 év múlva becitálnak a kormányhivatalba, hogy vedd át a kártyát, mert kötelező. azért adják előre oda.


2 hetes gyereknek csináltattunk személyit, kaptunk kekh-s kártyát, van pin kód hozzá, de nem csináltunk vele semmit, egy dobozban van elrakva.

2016. jún. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Kaptam hozzá külön borítékot, én ki sem nyitottam. Nincs aktíválva egyik gyereké sem, egyelőre teljesen felesleges.

Három év múlva meg úgyis lejár, ha becitálnak a kormányhivatalba, ha nem, újat kell majd igényelni.

Én szeretem ha van személyije a gyerekeknek, egyszerűbb újat csináltatni mint útlevelet.

2016. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

A személyigazolvány elektronikus lett!!!! Hónapokig szó volt a híradóban erről. Van rajta egy chip, míg a régi személyin nincs! Ettől elektronikus. Bele lehet majd tenni egy chip olvasóba.Kártyaolvasót is már lehet a számítógéphez kapcsolni.


Ezen a személyin rajta van a TAJ szám, az adóazonosító jel (gyerekeknek is van adóazonosító jele) és elektronikusan is lehet majd vele ügyintézni. Mert ez elekteronikus aláírási lehetőséget is biztosíthat, amennyiben kéred az Okmányirodában valamint tartalmazhatja az újnyomatodat (az újnyomatot nem kötelező adni), ami megkönnyíti a reptéren való ki-be lépést.


Ez egy egységes kártyarendszer, hogy ne legyen ennyi kártya. Az egészégügyi intézményekben, kórház, szakrendelő és a NAV-nál leszenk kártyaleolvasók és csak a személyit kell oda adni, ezt az elektronikusat és arról leolvassák a TAJ számot, illetve adóazonosító jelet.


A PIN kód meg az elektronikus ügyintézésükhoz kell és ha akarsz elektrónikusan ügyintézni akkor kell aktíválnod a PIN kódot. A PIn kód a személyivel együtt jár, nem választható, hogy ki kéri!

2016. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!