Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikerlányaimat a neveik miatt...

Ikerlányaimat a neveik miatt csúfolják, egyikük "átnevezte" magát. Most mi legyen?

Figyelt kérdés

7 éves ikreim vannak. Semmi extra nincs a nevükkel. Anna és Eliza, de mi már születésétől kezdve Elzának szólítjuk


Ugye van ez a népszerű mese.. A jégvarázs. A lánykáim is imádják, nagyon tetszett nekik, hogy ők is Anna és ELza.


Azonban voltak a múlt héten egy napközis táborban, ahogy telt a hét, egyre szomorúbban jöttek haza, de ez annyira nem volt feltűnő, azt hittem csak sajnálják, hogy vége a tábornak. Meg annyira nem is volt vészes, este már teljesen szépen elvoltak.

Tegnap viszont meghallottam, hogy Dórinak (???) szólítja Anna a testvérét. Rákérdeztem, hogy miért, erre mindketten mondták, hogy Elzának ez a neve mostantól. Kérdeztem, hogy miért. Kiderült a táborban volt pár lány, akik elkezdték csúfolni őket, meg kiközösítették őket amiért megegyezik a nevük a hercegnőkkel..


Most ezzel mit tudok tenni? Szerintetek magától elmúlik? Én nem akarom Dórizni a lányomat...



2016. jún. 30. 16:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%
Hát pedig, ha ezt szeretné...
2016. jún. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Szia ! Tedd rendbe a gyereked önértékelését. Magyarázd meg neki, hogy az Eliza/Elza tök menő név, a Dóri meg hót' kommersz... és nehogy màr pàr "hülye gyerek" miatt vàltoztasd meg a neved!!!! (???) Annyi idióta gyerek van manapsàg. Régen is csesztették egymàst, de màra ez túlzott méreteket öltött... Sztem amúgy abszolút poén most a két csajod a Jégvaràzs miatt! Én csinàltatnék nekik pólót az arcukkal, alatta Anna&Elza. Hatalmas poén! Inkàbb büszkék legyetek rà! :-)
2016. jún. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Mondd el neki, hogy az ilyen csajok mindig azért csúfolnak, mert irigyek. Mondd el neki azt is, hogy az ő nevük sokkal bénább és ez a bajuk.
2016. jún. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Megbeszélném velük,megmondanám,hogy irigyek a nevükre vagy ilyesmi.Semmiképp nem nevezném át,és nem hívnám Dórinak,nem ez a neve. "ezt szeretné"... te mindent megteszel első amit a gyereked szeretne???? azért van egy határ nem?
2016. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is irigy lehet a többi kislány, mert a korosztályukban pont hogy nagyon menők ezek a nevek a mese miatt. Ettől függetlenül biztos nem érzik jól magukat, ha szekálják őket ezzel napközben. Viszont általában le szokott ez csengeni, amikor már nem újdonság a dolog.
2016. jún. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
A mi ovinkban már a harmadik anyuka panaszolja,hogy a lánya a kis huginak az Elza nevet akarja adni a mese miatt ugye.Szóval ez a név most úgy gondolom inkább "menő" mint ciki,és ezért csúfolják,irigységből.
2016. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Igen, elmulik :) En is utaltam a nevemet kiskoromban, es a mandulamutetemkor total mas nevet diktaltam be, amit ra is irtak a korlapomra :D Aztan erosen hallgattam, amikor az orvos az igazi nevemet szolitva jott be a korterembe megvizsgalni :D Par honap mulva teljesen elmult :) Ne aggodj, majd kicsit komolyodnak es naluk is elmulik :)
2016. jún. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%
Nem mindent, név az, amit születésünktől halálunkig végigkísér, befolyásol megannyi dologban, mégis mások döntenek felőle. Szóval jah, ha nem tetszene neki, amit én adok és már döntésképes, választhatna mást. (észszerű kereteken belül maradva) . Később, ha eleget érlelődött benne, akkor hivatalosítanánk, vagy megkapná második névnek. És szerintem ciki az Elza Anna páros, pont a mese miatt erőltetettnek hat.
2016. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván a kérdező nem a mese miatt adta hiszen akkor még nem is volt... én is utáltam a nevem mikor iskolás voltam (Anna vagyok én is) mert akkoriban ez egy parasztos név volt a sok Viki meg Niki között.Most meg szeretem.Ne egy gyerek döntse már el milyen nevet akar.Ha nagykorú akkor már dönthet felőle.
2016. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


#9 és akkor ha minden héten másik nevet akar a 7 éves KISGYEREK, akkor minden héten máshogy fogjuk szólítani?

2016. jún. 30. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!