Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a "büntetésről"?

Figyelt kérdés

Amìg nincs kész a házi illetve a rábìzott házimunka pl. felmosás addig nem mehet át a barátokhoz. Ha már 3-szor nincs kész a rábìzott felatad akkor "büntetés" pl. 2 napig nincs telefon.

17, 2 15 és 12 éves fiukról van szó.

Nem várom el hogy mindennap csillogjon a ház, heti 1-2 házimunka pl. teregetés, sok lenne?

Elvárható tőlük a segìtség vagy inkább foglalkozzanak a sulival?


2016. júl. 6. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Amit írtál, az alap szerintem. Nem cseléd vagy, hanem anya. Teljesen korrekt kérés.
2016. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem elvárható a segítség, de nem ilyen módon tálalva. Akármilyen nehéz meg kell velük értetni, hogy a takarításra nekik is szükségük van, nekik is ki kell majd takarítaniuk a saját lakásukat. Mondjuk nem ebben a korban kell elkezdeni, hanem sokkal korábban. De egy normális 17 éves kiröhög ha ezzel a hülye merev szülői hozzáállással jössz, hogy 3 alkalom után ilyen bünti, meg olyan bünti. Szerintem a legfontosabb, hogy a saját szobáikat rendesen kitakarítsák.
2016. júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen en is egyetertek, csak ne veszekedve add elo, hanem higgadtan de hatarozottan. Eddig nem vol gond? Vagy eddig nem ez volt a rendszer?
2016. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
jól csinálod szerintem.nem sok.
2016. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon helyes de a lelkükkel azért foglalkozz,mert nehogy depibe menjen át a tinikor kiszámíthatatlan mindent mellre szívnak.
2016. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Nemrég óta a szüleimnél lakunk akik sajnos mindent megcsinálnak helyettük :( De 1 hét múlva költözünk és szeretnék szabályokat bevezetni.

2016. júl. 6. 20:00
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem jol csinalod. Sot velem szigorubbak voltak, heti 3-5nap segitettem.

Egy nap porszivoztam.

Egy nap mosogattam. Felmostam. Kutyat furdettem stb.

2016. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Engem nagyon békén hagyva neveltek, soha nem büntettek meg, az iskola 100%-ban az én dolgom volt és annyit segítettem a házimunkában amennyihez kedvem volt. Mindig segítettem és örömmel tettem, mert örültem, hogy segíthetek, jól tanultam és phd képzésig jutottam. A kényszer szerintem csak visszájára sül el. Amint nem lesz kényszer abbahagyja.
2016. júl. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Itt inkabb az lesz a gond, hogy olyasmit akarsz bevezetni, amihez eddig nem voltak hozzaszokva, es mindjart szankciokat helyezel kilatasba. Nem varhato el, hogy oruljenek neki. Ez igy nekem tul ormesteres. Egyebkent is kamaszkent hatalmas az onerzetuk. Nem verhetsz le rajtuk olyat, amit eddig nevelesi hibabol nem kellett soha megtenniuk. Lehet, hogy ez nemcsak a te hibad, hanem a szuleide is, de mindenesetre nem a gyerekeke. Ha a szuleidet okolod erte, akkor se feledd, hogy re meg elturted...
2016. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Engem meg soha nem köteleztek ilyesmire,és iszonyat lusta voltam,és önállótlan.Felnőttként kellett megtanulnom mindent,és nehezen ment mert addig ki volt nyalva a fenekem,teljesen el voltam kényeztetve.Úgyhogy szerintem meg igen is jó dolog az ilyesmi,felelősséget,kötelesség tudatot tanul a gyerek. Heti 1-2 házimunka,az semmi,ha naponta kellene valamit csinálni az se lenne sok szerintem.
2016. júl. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!