Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek jelenthetem, ha egy...

Kinek jelenthetem, ha egy újszülött csecsemőt veszélyeztetnek?

Figyelt kérdés
Egy gyárban dolgozom, ahol szigorú munkavédelmi előírások érvényesek, és jogosan! Az egyik felettesem barátnője teherbe esett tavaly és amikor már igazán közel volt a szüléshez, folyton bejött, és azzal dicsekedett, hogy bármelyik pillanatban megszülhet. Egész nap elvolt a gyártósoron, játszott, telefonozptt stb. míg mi szereltünk. Rá ekkor semmilyen munkavédelmi előírás nem vonatkozott, mi annak is örültünk, ha egyáltalán felvette a cípőjét. Azóta megszült, és ami bosszant, hogy a 2-3 hetes gyerekét behozza a pasijához, leteszi a gyártósoron, majd lábakat fel az asztalra és jöhet az okostelefon. Hiába szólunk a feletteseinknek, nem tesznek semmit, mert az illető úgymond "csókos". Behízelegte magát az amerikai főnökeinek így bármit tehet. Pl. Hülyére alázhatja a dolgozókat, avagy kikezd a fiatal lányokkal. Aki hagyja magát, aki nem az ki lesz rúgva.

#csecsemőveszélyeztetés
2016. júl. 8. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Munkaugyi felügyelőség. Amúgy elég hihetetlenül hangzik ám ez
2016. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Már bocs első válaszoló de tényleg vannak ilyen hülyék!

Én pl a minap láttam mikor mentünk haza a gyerekekkel kocsiból hogy a kocsmába ment babakocsival!

Az szerinted is hihetetlen?

Szégyen az ilyen ember!


De valóban abban igazad van hogy a munkaügyi felügyeloségnek kell szólni ilyen esetben!

Bár azoknak nyilván szólniuk kell ha kimennek igy a csókos dolgozó megtudhatja hamar!


Igy azt tanácsolom hogy fotózátok le és utána hivjátok a munkaügyit. Akkor lesz bizonyiték!

2016. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kocsma se piskóta, de egy gyárba mégis hogy jut be? Eleve ott a portaszolgalat, nyilván nem egy munkavedelmis, kizárt, hogy bemegy csecsemővel.
2016. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően elég féltékeny az írásod. Miért zavart az titeket, hogy bement a főnököd barátnője nagypocakosan? Bocs, de ezt nem értem.


Ha pedig igaz az, hogy "a 2-3 hetes gyerekét behozza a pasijához, leteszi a gyártósoron,", és mindezt úgy teszi, hogy veszélyezteti a kisbabát, akkor tényleg a munkaügyi felügyelőséghez tehettek panaszt.

De mintha téged inkább az zavarna, hogy bemegy a főnököd gyerekének az anyja. Elég irigy stílusban írsz.

2016. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztosan vannak a cégnek szabályzatai, gyártó üzembe nem hiszem, hogy kiskorú "bemehet", legyen az 2 hetes vagy 14 éves. Munkaügyön ha felnyomod, a céget fogják megbüntetni, nem őt.
2016. júl. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak en nem ertem hogy kezd ki a fiatal lanyokkal, ha nonemu illetorol van szo?
2016. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudja a gyártosora bevini és ott fölteni .
2016. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok féltékeny, csak rohadt idegesítő, amikor fél tonnás raklapokkal kell szambáznom, nehogy nekimenjek a terhes csajnak, majd később az újszületett gyerekének. Egy gyár egyiknek se való. Por van, brutál penészes zsákok, nagy gépek, kézi szerelők stb. Volt már pont elég baleset itt, ezért ránk szigorú előírások vonatkoznak. Nem értem, miért nem veszi észre mekkora veszélynek teszi ki a gyereket.
2016. júl. 23. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!